Hologramy - Jak na ně?

Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
Uživatelský avatar
Kamikadze
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: 08 dub 2015, 12:38

Zdravím, hledal jsem tu téma které se zabývá hologramy, ale žádné tu neni, tak jsem se rozhodl ho založit.

O co jde - Dokud je ještě jakžtakž teplo (v garáži) tak jsem se rozhodl rozleštit lak a připravit ho řádně na zimu. Jedná se o BMW , barva carbonschwarz metallic (ano, černá, hotové peklo). Nicméně po leštění rotačkou a FG400 + oranžovej hex se objevují pořád hologramy (viz. foto ). Co jsem se tu všude dočetl, tak s FG400 se dá udělat i pěkný finiš, nicméně rotačkou to asi úplně nejde. Rotačku co mám aktuálně, má plynou regulaci otáček.

Obrázek
ano vypadá to spíše jako marring, ale ty hologramy jsou vidět jen pod určitým úhlem a opravdu silným světlem (typicky na slunci)

Zkoušel jsem i různý rozsah otáček, pomalý i rychlý pohyb v passu a stále se hologramy objevují. Čím je nejlépe odstraním? Předpokládám, že měkčí pastou a kotoučem, ale to se mi taky nepodařilo (PF 2500 + bílý hex).

Napadá mě několik důvodů proč se mi stále tvoří hologramy- Rotačka neumí udržet stále otáčky, unašeč neni úplně rovný a hází, nebo zkrátka rotačkou na černém laku to s FG400 + oranž hexem to nejde udělat bezchybně. Zajímaly by mě vaše názory.

Mytí proběhlo klasicky dva kýble, mechanická dekontaminace, znova umytí. Po každé sekci (několik passů na 40x40 kousku cca) odmašťuji ipou. Ještě mi napadlo jezdit s rotačkou v passu jako s orbitkou (vertikálně a pak horizontálně) jako je to zobrazeno na balení FG400.

Samozřejmě by bylo nejlepší, kdyby se na to semnou někdo z okolí podíval, ale nevšimnul jsem si, že by tu byl někdo z Plzně.

Kdyby jste někdo měl nápad, čím to může být, sem s tím ;)
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Zrovna jsem dneska leštil jednu E61 s černou metalízou.
FG400 + oranžový HEX + rotačka bude dělat hologramy. Musíš to zahladit nějakou jemnou pastou a měkčím kotoučem.

Já dneska leštil takto: žlutý shinemate + FG400 potom bílý shinemate + Carpro reflect. Všechno dělané rotačkou.

S FG400 se dá udělat finish, ale orbitkou. Ne rotačkou.

Jestli nemáš jemnou pastu, tak zkus PF 2500 a nějaký měkký kotouč. Černý nebo modrý DJ, černý HEX, bílý nebo černý shinemate. Bilý hex se mi zdá furt moc tvrdý na finish.
Uživatelský avatar
Kamikadze
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: 08 dub 2015, 12:38

To jsem si myslel, že to nepůjde. Měl jsem za to, že pf2500 je měkčí pasta. Tu jsem právě zkoušel s bílým hexem (což by měl být střed). Vyzkouším jí ještě s černým (ten používam s DJ LP), třeba se to zlepší. Případně zkusím cik-cak passy.

NO a když ani tohle všechno nepomůže, vidím to na přikoupení DA leštičky. Rotačku na řezání, a orbitku na finiš holt.
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Jo, PF2500 je jemnější pasta (přesně řečeno střední pasta), ale ten kotouč není k tomu vhodný. Teda spíše tato kombinace není na tvojem laku vhodná.
Já funguju tento rok pouze s rotačkou, a dá se to přežít. Ale někdy mě sere že jsem si nenechal orbitku, kterou jsem prodal.

Podlě mě by černý hex + PF2500 mohlo udělat finish bez hologramů s rotačkou.
Uživatelský avatar
Kamikadze
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: 08 dub 2015, 12:38

Dobře. No já zase prošvihl orbitku tady v bazaru za dost dobrý peníze. A určitě jako na potvoru se teď nic neobjeví. Akorát mi štve že to budu teď šmrdlat černym hexem + pf2500 a pak ještě jednou znova černym hexem + DJ LP pod vosk. Škoda že DJLP nebere skoro nic (nevim jak ta abrazivnější verze).
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

LP bere podobne jako sf4500 a ta na odstarneni hologramy staci
Uživatelský avatar
Kamikadze
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: 08 dub 2015, 12:38

Hmm to mě upřímně ani nenapadlo. To by bylo nejjednoduší to pak vzít jen tou LP. Každopádně díky za rady. Zítra vyzkouším :)
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

hologramy jak na ně?
Stačí si koupit rotačku a hologramy jsou na světě :D
Slabší kombo a pracovat pečlivě. Lze dělat občas jednostupeň i s fg400 ale musíš to mít trošku víc v ruce
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Vyzkoušej ten LP a uvidíš, ale nezapoměň odmastit. To, že budeš brát passy kolmo na sebe rozhodně nic nezkazíš ;)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Vcera jsem psal z mobilu tak uz se mi to nechtelo moct rozebirat, kazdopadne

1) zkusit LP + finish pad - ovsem zde extra nutne kontrolovat odmastovanim, protoze maskovani hologramu u LP neni bug ale feature :)
2) kdyz uz zkouset PF2500, tak urcite ne s bilym hexem ale rovnez s mekcim :)

(Jinak lehce mimo tema, zkousel jsem doma replikovat takove ty brutalni rotackove buffer marks a nikdy se mi to nepovedlo. Techniku jsem pouzival v podstate stejnou jak u orbitky.)
Neozin píše:Ale někdy mě sere že jsem si nenechal orbitku, kterou jsem prodal.
:mrgreen:
Odpovědět