Zničené kotouče

Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
JUICE
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 29 pro 2013, 13:17

Ahoj :) Mám takový problém s vysokou úmrtností kotoučů a nevím kde dělám chybu :oops: Zničil jsem takhle už dva kotouče hex, každý po vyleštění +- dvou aut. Leštička Krauss, stupeň leštění 5, tlak spíše mírný a časem se kotouč jakoby začne drolit od základny a uprostřed propadat, vznikají vibrace a už s tím nejde dál pracovat. Používám málo leštěnky nebo co dělám špatně :?:
Přílohy
20150708_141113.jpg
20150708_141140.jpg
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Tohle se mi taky stalo kdy jsem začínal s orbitální leštičkou. Stihl jsem odpálit 2 kotouče na jedné polovině auta. :D
1. zkus snížit o jednu rychlost z max. rychlostí. Třeba max. je 6, tak lešti na 5. rychlost.
2. sniž tlak na leštičku. To mi nejvíce pomohlo, protože co jsem pak zkoušel více přitlačit - začal se ničit kotouč.
Z té druhé fotky bych řekl, že je to velkým tlakem na leštičku. Dělalo mi to totiž to samé.
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

hexi nejsou moc vhodné na excentra , zkus shine-mate na excentru vydrží více.

jinak u těchto leštiček je větší umrtnost kotoučů.
co mam excentra s výkyvem 21mm tak není problém odrovnat i 3,4 kotouče na jednom autě pokud je větší poškození.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kotouce jsi přehrál až spálil, proto se v prostřed propadly.
Stav se za někým z okolí kdo leští ať ti zkontroluje tvou techniku leštění.
Shine mate jsou kotouce opravdu jedny z nejkvalitnějších co mi kdy rukama prošly.
Přesto spálit se dá všechno.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jo, spálené. Doporučuju po každém passu zkontrolovat teplotu laku. Někdy pomáhá i pokud do kotouče stříkneš něco. Chemici dávají pad kondicioner, někdo lubrikaci na clay.
JUICE
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 29 pro 2013, 13:17

Děkuji za rady. Na leštění právě používám 5. stupeň z 6. a zkusím tedy snížit tlak a kontrolovat teplotu, pocitově by tedy lak neměl být teplý ale "vlažný"?
Jinak náhrada za oranžový Hex je oranžový Shine Mate?
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

To tedy koukám, ja tedy nepozoruji, že by se mi od DA leštičky nějak extra zahříval lak a kotouč...
vasek145
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 24 dub 2014, 10:26
Bydliště: Plzeň/Brno

Mám taky Krausse a to samý sem pozoroval u žlutýho wafle kotouče od shinemate, propadlej prostředek, akorát teda od základny se mi netrhal. Zkoumal sem, proč se to děje a ta teplota nevzniká třením kotouče o lak, ale přenáší se z ložiska, do kterýho je našroubovanej unašeč. Po cca hodině leštění sem sundaval kotouč, abych ho šel vyprat a prosředek kotouče byl celkem teplej, ale když sem ho sundal a šáhnul sem na unašeč, tak ten byl úplně vařicí a o tom ložisku ani nemluvim.. :thumbup: ovšem řešení toho problému netušim.. :D
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Toz to je zajimave, s DAS6 Pro ani Shinematem se mi to totiz nikdy nestalo. Par oranzovych hexu jsem uz vyhazoval ale nikdy teda nevypadaly takhle smutne jako tadyc na fotkach.
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Opravdu zkus snížit tlak na leštičku. Teda aspoň mě to rozhodně pomohlo.
Odpovědět