Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
Od BooCzech
#51527
Zdravím pánové, s leštěním mám zatím malé zkušenosti nicméně o víkendu jsem leštil přední světla rotačkou 3M za použití kotoučů ShineMate + Menzerna pasty, všechno v naprostém pořádku, až sem byl překvapen že šlo vše tak hladce a s výsledkem jsem byl nadmíru spokojený :thumbup:

Ale teď co mě trápí... po odvedení práce na světlech jsem chtěl zkusit vyleštit i kousek blatníku (cca 15-20cm) prostě jaký bude rozdíl na 8 let (150tis/km) starém laku poškozovaném myčkou.
Na laku byl do té doby aplikovaný Soft99 Fusso, a lak vypadal celkem v dobrém stavu, vyčistil jsem leštěné místo IPOu, clayoval a následně leštil, všechny škrábanečky zmizely a byl jsem s výsledkem spokojený a pak jsem se podíval pod ostrým úhlem na lak a na leštěné ploše (ohraničené páskou) jsou takové mikro tečky (dírky) :unknw: vypadá to docela ošklivě a jsou viditelné pouze pod úhlem, část která je stále zavoskovaná je bez tohoto problému. Čím to může být? jen podotýkám že je to na přední části blatníku, tedy exponovaná co se týče odletujících kamínků atd... Udělal jsem něco špatně?

Děkuji
#57632
Teď jsem dělal Ford Mondeo, Menzerna 2500 a oranžový ShineMate kotouč a trápí mě taky tečky po pastě, nějaké zbytky pasty, který když silněji drhnu mikrovláknem, tak zmizí, jsou to jakoby zapečené částice z pasty, které jdou vidět spíš pod úhlem k ostrému světlu, protože čelně viditelné nejsou, po dalším celkovém odmaštění a nanesení vosku už jsem to nepozoroval, ale nemáte zkušenosti co může být špatně?
Příjde mi to jako když pasta práší a já přes ten prach pak pokračuju, tak jako by se připekl na lak.

fotka zde:
IMG_6150small.jpg
Uživatelský avatar
Od Ewors
#57674
može to byť kľudne spôsobené aj vysokou teplotou povrchu. tým ako ti práši a rozstrekuje pasta, tak na doleštenom povrchu pri niektorom prechode sa pasta usadí na povrchu a vysoká teplota ju vyysúša preto môže byť problematické ju rozleštiť.
Kmoda - Honda Accord

Na interierové plasty mám APC od Val[…]

MB SL500 "žehlička"

Nejdou mi zobrazit fotky.Zajímají mě[…]

Je to pěkný, ale to černé auto bych […]