Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
Uživatelský avatar
Od Kmoda
#1975
Jelikož se vyrábí a prodává několik druhů pěnových leštících kotoučů,zajímalo by mě které jsou nejlepší případně které se na co používají. Jsou hladké, zvlněné (3M) , nebo s drážkami ve tvaru včelí plástve (CHG)... Nebo jde jen o tvrdost?
Uživatelský avatar
Od XTC
#1983
U povrchu kotúča ide hlavne o absorbciu pást, čo do určite miery zabraňuje rozprskávaniu. To je podľa mňa najpodstatnejši fakt. Po tejto stránke su CHG kotúče vymyslené veľmi dobre, keďže pasta sa zachytí v dražkach a odtiaľ sa regulatívne uvolňuje. Inak sa väčšinou používajú hladké na orbitke, waflovité na rotačke. Kvoli zahrievaniu povrchu. Kde hladký zahrieva viac a waflovitý menej. Ale toto je celkom diskutabilné.

Pokial ide o účinnosť najpodstatnejšia je tvrdosť, tak nejak to asi chodí 8-)
Uživatelský avatar
Od Tom
#1988
ještě jsou beránci 8-) :mrgreen:
Uživatelský avatar
Od XTC
#1992
Tom píše:ještě jsou beránci 8-) :mrgreen:
Beránci sú zas vynikajúci na tvrdé káre :mrgreen:
Zahrievajú o dosť menej ako penové.

Kmoda: Môžeš. Potom nezabudni poreferovať ako sa s nimi pracovalo ;)
Uživatelský avatar
Od BigBang
#3512
Kmoda píše:Takže můžu se střední a finišovací pastou od Menzerny
použít tyto kotouče? http://www.colorshop.cz/lesteni-c7/lest ... anz-i1046/ a http://www.colorshop.cz/lesteni-c7/lest ... rny-i1047/
Budu leštit DA leštičkou.
čus tak jak dopadly ty kotouče???
Od marecekoi
#6593
Zdravim mohli by jste poradit úplnému začátečníkovi.Budu si kupovat orbitální leštičku.Pak petřebuju unašeč M14 nejlépe o šířce 150mm a pak leštící kotouč.Jaký mám zvolit unašeč a kotouč pro začátek abych něco nepos..al???Jakou barvu,firmu apod.??A jaký kotouč na rozleštění vosku.Díky moc za odpovědi Marek
Uživatelský avatar
Od Rety
#6594
čau. mám s leštičkou jen pár zkušeností, ale poradit něco málo můžu. Pokud budeš kupovat orbitálku, tak hádám že to bude Kestrel/ dodo/ Meguiars což je jedna a ta samá jen rebrandovaná. Ta už obsahuje unašeč v balení. Vím že závit na ten je 5/16" což nevím kolik je v mm, ale když jsem zkoušel, tak tam obyč závitník nepasuje.
Kotouče by měli být větší než je unašeč. Příklad co mám u leštičky já (Kestrel 850W) je unašeč 125mm a kotouče dávám 140mm a podobně.
Já jsem fanoušek CG, takže mám věci od nich. Mají slušnou výdrž za slušné peníze.
3M kotouče na excentr doporučují jen ty rovné, ne vlnité. Ještě dělá kotouče Megs, ale mám zato že se hůře shánějí a jsou drahé. Určitě kotouče vyrábí dost firem, tady se to ale sehnat moc nedá.
S těma barvama kotoučů to je podle firmy, kde každý má jinačí tvrdost. Nejde jen o kotouče, ale i to s jakýma pastama je budeš používat.

Já mám jen tvrdé vosky, takže nanáším ručně. Vyjímkou je CG All-in-1 který je vlastně všechno dohromady.

Snad tu ještě napíše někdo zkušenější a případně mě opraví.
Anglán se to líbí
Uživatelský avatar
Od BigBang
#6595
Palcovej závit nemá milimetrový vyjádření. V milimetrech by to mělo být zhruba 7,9 mm, ale stoupání a vnitřní průměr je jiný ;)

co se týče unašečů, tak se prodávaj na orbitálku a jsou i extra označený, že jsou pro DA...
Od H-mifek
#14866
Zdravim, nepatří to uplně do tohoto tématu, ale nechci zakládat nové. Jaký máte názor na univerzální unašeče za pár korun (25-60Kč), které mají tu pěnovitou hmotu cca 1cm a potom např. od Dodo apod. které jsou 2X tlustší, předem se omlouvám že se strojním leštěním nemam mnoho zkušeností a proto by mě to zajímalo, jaké jsou výhody nevýhody? Výdrž,kvalita leštění, díky ;)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 38

Kdoví, jakpak se povedlo čelní okno.[…]