Leštící kotouče

Leštičky, leštící kotouče, vysavače, vysokotlaké čističe, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

U takoveho kmitu by mozna slo zkusit i ty 150mm
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
spitfire
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: 24 dub 2016, 10:08

joshiki píše:U takoveho kmitu by mozna slo zkusit i ty 150mm
Kmit právě velký není, a to ještě ani nevím jak jí budu používat - je to ta verze "turbo", s přepínačem. Má buď režim že je jako klasická DA s bezpečnostní funkcí, při zatlačení se zpomalí nebo vypne rotační funkce, je tam pouze ten kmit, a při přepnutí režimu má nucenou rotaci i při silném zatlačení.

Koukal jsem že ještě chemici dělají 165mm kotouče, případně bosch dělá 125mm unašeč - otázka je, co je lepší volba.
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Ja osobne bych volil mensi unasec. Uz jen kvuli tomu,ze na 5" unasec das mnohem vice znacek kotoucu. Ale jak psal Jožka nebal bych se ani 150mm kotoucu. Popripade meguiars kotouce s ochranou boku unasece zo jsou tusim 5,6,7" ale docela rychle mizej pri lesteni. Hlavne ten tvrdej cervenej a novej stoji 700kc :lol1:
Uživatelský avatar
Vlasta73
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 41
Registrován: 29 lis 2016, 21:50
Bydliště: Kousek od Plzně

Ahoj. Našel jsem tuhle lesticku, je stejná jako extool, i cenově, akorát má navíc dva kotouče. Tak ji chci koupit. Na co se používá ten chlupatej kotouč ?
https://www.hornbach.cz/shop/Lesticka-P ... tml#search
Uživatelský avatar
Piškot
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 11 dub 2014, 17:03
Bydliště: Stará Boleslav

Troy: Taky máme švýcarského ovčáka a tohoto nechává v klidu, přijde lehne a kouká co páníček dělá :-) lepší je si to hlídat či popřípadě skovat, aby to neolizovali ;-)
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Vlasta73 píše:Ahoj. Našel jsem tuhle lesticku, je stejná jako extool, i cenově, akorát má navíc dva kotouče. Tak ji chci koupit. Na co se používá ten chlupatej kotouč ?
https://www.hornbach.cz/shop/Lesticka-P ... tml#search
používá se jako kvalitní lapač prachu :mrgreen: a ten pěnovej kotouč, to je otázka jestli taky nebude funční lapač prachu...
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Vlasta73
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 41
Registrován: 29 lis 2016, 21:50
Bydliště: Kousek od Plzně

Poraďte mi tedy nějakej kotouč na půl roku starou skodovackou metalízu. Chci to na Meguiars ultimate polish a na vosk.Dik
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Vlasta: Určitě nějaké měkčí. Takže něco jako Shine Mate černý, Dodo Juice Černý, Rupes bílý atd. Těm dvoum kotoučum, co k leštičce dostaneš, bych moc nevěřil...

Edit: tahle leštěnka je neabrazivní, takže jde jen o to ji nanést, takže kotouče prostě co nejměkčí
Naposledy upravil(a) HonzaD dne 05 dub 2017, 22:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vlasta73
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 41
Registrován: 29 lis 2016, 21:50
Bydliště: Kousek od Plzně

Přečetl jsem tady o kotoucich asi vše ,ale stejně nevím. Někdo psal, že to chce vyzkoušet, jak si která pasta rozumí s kotoučem a lakem, ale já si bohužel nemůžu dovolit nakoupit mraky přípravků. Věřím, že bych si vybral, ale co s tím zbytkem , levný to zrovna není.
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Ano, to je pravda, bavime-li se o plnohodnotne korekci laku, kde spatne zvolena pasta-kotouc na TEN KONKRETNI LAK AUTA muze udelat neplechu. Navic tenhle skill zvolit spravnou kombinaci plus spravne nastavit vsechny dalsi parametry dle testovacich mist odlisuje bezneho cloveka od profesionala.
Ty mas Meguiars lestnku, ktera nema korekcni schopnost a je celkem blbuvzdorna, pouzije-li se mekci a KVALITNI kotouc na excentricke lesticce, viz, co jsem ti vypsal. Dalsi znacky lesticich kotoucu sehnatelne v CR: Lake Country, Hex Logic, Scholl, 3M, Meguiars, Zentool, CarPro... Uz z hlavy nevim. Proste koukej po tech co nejmekcich.
Kotouce budes na jedno auto potrebovat MINIMALNE DVA.

Jo a vosk nanasej rucne ;) Extra uspora casu to neni, dokud nedelas 2 auta denne.

P.S.: Tohle urcite neni amaterska otazka a existuje k ni VHODNEJSI TEMA!!!! Moc prosim moderatora o presun nekam vhodneji.
Odpovědět