Odmaštění

Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
kocar0
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 03 zář 2018, 06:23

Zdravim,

nikde sem tu nenašel nic moc o odmašťování po leštění. Tak bych se Vás rád zeptal na par věcí. Mate nějaké rady, nebo tipy odhledne postupu (čisté mikrovlákno je samozřejmost)? Co na odmašťování používáte? Zkušenosti s IPA 25% v porovnani s jinými produky na odmašťování (Geyon Prep, CarPro Eraser atd.) Pod ktere konkrétní produkty se Vám třeba odmašťovat vůbec neosvědčilo ap.? Nakonec bych se chtěl zeptat jestli je možné lak odmastit čistým Ethanolem 99,9% alkoholu, kterého mam v garáži kanystr, jestli ho naředit destilkou, treba 1/1, nebo to tím ethanolem vubec nedělat?
Jestli sem jenom podobné téma přehlédl, tak se omlouvám a prosim o smazání.
Diky za všechny rady
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

S Gyeonem se proti Ipě pracuje výrazně lépe a rychleji. Nevýhodou je vyšší cena. Eraser na tom bude podobně jako Gyeon, ale osobně jsem nezkoušel.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
kocar0
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 03 zář 2018, 06:23

Diky za odpověď. Prave co jsem koukal na videa, tak to vypadalo ze s Gyeonem to staci přejet jednou a hotovo, kdyzto ipou to skoro nikdy jednou nestačí. Na kolik aut cca ti ten pullitr vydrzi? Co si myslis o tom ethanolu? Pujde to?
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Ethanol bych se bál, že se nebude odpařovat zcela beze stop. A že budeš po práci hodně veselej :-D

Obecně odmašťovadla typu Eraser nebo Prep v sobě mají navíc drobné pomocníky - zejména nějaké pěnidlo, např. SLES (představ si to jako "mýdlovost"). Takže se s nimi lépe a příjemněji pracuje. Samozřejmě si lze vystačit jen s IPA, jde-li o rozpočet.
kocar0
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 03 zář 2018, 06:23

Tak s tou veselou naladou se ta prace dělá a kdyz budu po praci ještě veselejší, tak je to bonus :D myslis ze by zustavali nejake zbytky toho ethanolu na laku a mohlo by to narušit přinutí vosku? Napadlo me to prave použiť místo ipa protože se mi toho v garáži dost valí, ale nerad bych tim nejak narušil nebo odflaknul posledni vec před voskovanim (syntetikou).

S ipa se mi nedělá špatně, ale rad zkouším nove veci proto sem se ptal na ten gyeon a carpro, jestli to neni jen přehnaná reklama. Kdyz to čtu tak očividně vidim ze ne a ze to ma fakt neco do sebe.
bob
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: 12 zář 2018, 12:58

Taky bych měl dotaz, jde použít IPA neředěná nebo je v tom nejaký problém? Případně jaká maximální koncentrace jde použít?Odhalil jsem u otce pravěký zásoby tak jsem mu pár litrů zkonfiskoval. Příjde mi ,že nejaký 25% roztok nemůže moc odmaštovat:) Nešlo by to třeba ošulit tím ,že to přejedu Lime Primem nebo se musí odmaštovat i před ním? Díky díky díky
kocar0
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 03 zář 2018, 06:23

Odmašťovat po LimePrime je neni moc vhodne, protoze LimePrime se pouziva jako priprava pod vosk, která ti na laku udela vrstvu na ktere vosk lepe drží. Navic LimePrime ma schopnost kryt hologramy a mala poskozeni laku a Ipou bys to co LimePrime schova, zase umyl. Ředim ji vždy na 25% s destilkou, ale chce to dělat víckrát nez jednou aby to bylo komplet odmaštěné. Myslim ze nekde jsem četl ze silnější roztok by ti mohl zmekcit lak, takze az by jsi ji stiral, tak by jsi si lak zase parádně dokur.... ale jak rikam, jen sem to nekde četl, treba je to jen extremni případ, že kdyz ji nalijes uplne neredenou a nechas ji tam ;)
bob
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: 12 zář 2018, 12:58

Tak znova, je po strojním lestění potřeba před Lime Prime odmastit?
kocar0
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 03 zář 2018, 06:23

Pred LP neni potreba odmastovat, ale na LP jsou vhodnější prirodni vosky.
Pokud chces davat syntetiku, tak po lesteni odmastit a navoskovat bez LP
kocar0
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 03 zář 2018, 06:23

Odmastovat pred LP by melo smysl jen pokud bys chtel videt jaky je skutecny stav laku, jenze LP potom dost z toho opět zakryje.
Odpovědět