One Step combo pre oživenie E46

Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
diemkej
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 02 led 2021, 14:08

Ahojte.

Kúpil som "nové" auto. Jedná sa o BMW e46 v čiernej metalíze konkrétne Sapphire Black. Plánujem kupovať leštičku Liquid Elements T3000 V3 s 10mm kmitom ako univerzálny hobby nástroj pre naše autá. Zatiaľ mám skúsenosti len s lacnou rotačkou, s ktorou som sa naučil nejaké základy a získal trochu citu k týmto nástrojom. Keďže som sa s rotačkou bál púšťať do nejakých "veľkých" korekcií laku a používal som len menej agresívne pasty a kotúče, nič som nikdy nepokazil a rozdiely boli viditeľné, ale stále je čo vylepšovať. Rozdiely v technike práce medzi rotačnou a orbitálnou leštičkou mám naštudované. Chcel by som sa však posunúť trochu ďalej a preto premýšľam nad kúpou práve T3000. Poďme k veci...

Chcel by som sa Vás, ako odborníkov, ktorí už majú nejaké skúsenosti opýtať, aké combo pasta/pad by ste mi odporučili pre jednokrok s cieľom odstrániť hologramy a čo najviac defektov s tým, že lak by po leštení mal aj akceptovateľný lesk. Nechcem 100% korekciu, to ani nečakám s mojimi skúsenosťami. Predpokladám, že BMW bude mať z tých tvrdších lakov, keďže je to aj metalíza. Autá, ktoré sa budú leštiť sú prevažne nemecké BMW, AUDI, Opel,... Máte niekto niečo overené?

Ďakujem.
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

FG 400
BSD maniac
diemkej
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 02 led 2021, 14:08

Aké pady k tomu? Keby som sa rozhodol pre ďalší krok, tak vziať k tomu ešte SF3500? Po leštení by som chcel dať tuhý keramický vosk od EZ.
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Ahoj, úplně na začátek bych vzal 4 ks nějakých silných a 4 ks jemných kotoučů. Výběr je velký, koukej po ceně, ze slušných značek ti do začátku na naučení bude stačit cokoliv.
Pasty ti musí sednout - Koch Chemi, Scholl, Menzerna, Sonax Profiline... Opět platí, že správná technika je mnohem důležitější než pasta. Hodily by se ti dvě, opět jedna silná + jedna střední až jemná (nějaká super-fine je spíš zbytečná).

Pokud je rozpočet nebo se nechceš trápit která pasta s čím, tak Rupes modrý vlněný, Rupes žlutý vlněný, Rupes žlutý pěnový + k tomu NOVÉ DA pasty Rupes (modá+žlutá). Měl bys jeden systém, jen je to v součtu celkem pálka.
diemkej
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 02 led 2021, 14:08

Budget mám 250€ aj s leštičkou. Vedel by si mi sem nahádzať rovno aj linky, čo presne kúpiť? Ináč sa mi pozdáva combo Menzerna FG400 + SF3500, len ešte vybrať pady.

Ešte ma napadla kombinácia FG400, potom DJ LP Plus a následne vosk. Bude to fungovať?
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

jsem pro Menzerna FG400 + SF3500, asi oranzovy kotouc a jemnejsi zluty/fialovy. Zalezi v jakem stavu je lak. LP spis maskuje mozna to + taky neco vezme to uz reknou jini....
BSD maniac
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ještě zvaž místo FG400 novou Koch P6.01 https://www.detailingshop.cz/vyhledavani/?string=P6.01
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
diemkej
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 02 led 2021, 14:08

Dnes som pofotil stav laku na jednotlivých častiach karosérie: kapota, predné dvere, zadná časť nad blatníkom, kufor.

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
diemkej
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 02 led 2021, 14:08

soray píše: 05 led 2021, 15:37 Ještě zvaž místo FG400 novou Koch P6.01 https://www.detailingshop.cz/vyhledavani/?string=P6.01
V prípade použitia Koch P6.01 je možné hneď potom voskovať, alebo treba odmasťovať?
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Určitě odmastit.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Odpovědět