Audi A4 2007 a Peugeot 306 1993

Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
Odpovědět
BuCzech
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 22 bře 2022, 10:18

Zdravím Pánové,

Jsem tu nový a rád bych dostal pár rad. Mám Peugeot 306 z roku 1993. Auto není leštěnka ani to z něj dělat nechci a ani to vlastně nejde, ale vyleštit chce. Jelikož je to stará hajtra tak ho přeleštím Tempem a víc nebude potřeba.

Ale co mě zajímá více. Kámoška má Audi A4 z roku 2007 a potřeboval bych radu čím celé auto naleštit? Malé škrábance od jiných aut vezmeme tempem (jen lokálně), ale spíše mi jde o přeleštění celého auta. Auto leštěno nebylo od doby kdy jej pořídila. Barva stříbrná.

Jakou pastu použít? Můžeme použít strojní leštění - nástavec na AKU?
Pro Peugeota určitě využiji, ale u té Audi si nejsem jist. Tam nesmí dojít ke zhoršení laku, zatímco u Peugeotu je to už asi fuk :D

Případně doporučte pasty vhodné pro Audi i Pažouta.

Díky moc pánové ;)
CHEeSE951
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: 23 úno 2018, 18:19
Odeslaná poděkování: 1 poděkování
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Ahoj.
Ad 1. Keby si dáš trošku námahy, ohľadne ručného leštenia a pást vhodných na to je tu dosť. Stačilo by päť minút. ;)
Ad 2. Tempo hoď do koša. Nehodí sa ani na traktor, nieto ešte na auto. Princíp tempa je, že škrabanec ktorého sa chceš zbaviť schováš medzi stovky ďalších škrabancov ktoré spôsobí tempo.
Ad 3. "Nástavec na AKU" použiť síce môžeš ale spravíš s ním viac škody ako úžitku. Takže aplikátor, mikrovlákno a zlatý český ručičky.
Ad 4. Namiesto tempa sa skús pozrieť napríklad na Dodo Juice Lime Prime, alebo Autoglym Super resin polish. Pozri si na youtube ako sa používa a podľa toho postupuj. V každom prípade by všetkým pokusom o "leštenie" mala predchádzať dôkladná príprava v podobe poriadneho umytia a dekontaminácie aspoň clayom.

Daj tomu pár minút a prelúskaj tu pár strán na fóre. Nájdeš tu určite odpovede na všetko čo ťa bude zaujímať a výsledok bude určite o moc lepší ako keby "ho přeleštíš tempem".
MACI
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: 21 bře 2020, 17:51

Pred 2 roky jsem mel stejne dementni (bez urazky) napad, prelestit si nejake skrabance na S-Maxu v modre metalize Tempem. Na prvni pohled to vypadalo OK, ale po par dnech na slunicku jsem videl tu hruzu a zacal studovat jak to dat celkove doporadku.
Takze jsem skoncil u nakupu veci na dekontaminaci laku, lesticky, aplikatoru, pasty (Dodo LPP) a vosku. Potom tomu obetovat 2 vikendy a mel jsem to pekne :D
Odpovědět