Dodo Juice Lime Prime / Lime Prime Lite

Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
Odpovědět
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

No ten vosk mam už koupeny. Jak poznám ze se hodi k lestence? Jak a cim aplikovat tu lestěnku? Jak velke balení kupit te lestenky? Pptrebuji na dvě auta. S tim clyem jsi me dostal.
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Bez zkušeností to nepoznáš nijak, prostě vosk na autě vydrží kratší dobu :)

Na dvě auta jak? Voskuješ každé jen jednou a pak prodáš? Spotřeba tak 20-30ml na jednu aplikaci. A, no, aplikovat aplikátorem (za mě mikrovláknovým)... Co si to tu přečíst, hm? Nic ve zlém ;)

Edit: za domácí úkol hlavně přelouskej tenhle článek na blogu, máš to tu pěkně polopatě: http://www.detailingblog.cz/priprava-laku-pro-vosk/
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Už mam nacteno. Začínám mit cim dal větší strach z toho claye. Da se vynechat a udělat jen chemickou dekontaminaci? Auto najeto 15 tis a dva roky
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Asi tě zklamu chemická dekontaminace ti nevezme všechny nečistoty proto se po chem.používá ještě clay aby lak byl zbaven všeho nepotřebného.Ale samozřejmě clay můžeš vynechat s tím pocitem že si ten lak nevyčistil důkladně.
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Tak včera poprvé clay a povedlo se. Lak je uplne hladký. 1,5 litrů lubrikace. Večer se vrhnu na Lime Prime. Snad neposkrabu lak když je lehce abrazivni
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

1,5 litru lubrikace :shok: Na celé auto ani 1/2litru nespotřebuju. To tam liješ teda fest.
No ta poslední věta je fakt perla. Kdyby ta leštěnka nebyla abrazivní myslíš že by měla pak smysl? Potřebuješ z laku odstranit drobné škrábance a když nebude abrazivní aspoň trochu tak z toho laku nic nesundáš. A abys něco sundal tak musí být abrazivní aby to něco z toho laku sundalo ;) A LP je tak jemný že fakt nic nepoškrábeš.
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Jsem třeba jedno misto přejížděl vícekrát tak mi to už začalo jakoby drhnout ten clay tak jsem zase strikl lub. A dělal jsem celkem velke auto v kombíku. Tak raději vic než poskrabat
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Jo a LP aplikují rucne
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

LP auto nepoškrábe, co poškrábat může, je špinavý aplikátor, špinavá nebo sepraná utěrka, prach / pyl / bordel na autě - děláš-li venku atd. :smile: U začínajících mi přijde, že je tendence to pak svádět všeobecně na ten produkt i když je to většinou něco jiného.

No a množství clay lubrikace je velké, ale rozhodně lepší víc, než míň. Časem se naučíš spotřebovat "tak akorát". Hlavně jak je auto jednou dekontaminované a poctivé pravidelně ošetřované, chytá se na něj kontaminantů výrazně míň, tudíž i clayování je jednodušší.
Uživatelský avatar
Loomos
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: 01 led 2016, 17:37

Ahoj, potřebuji se zbavit povrchových škrábanců a potřebuji poradit zda je lepší Lime Prime nebo Lime Prime Plus. Rozleštit se to budu pokoušet ručně tak by mě zajímalo zda poznám rozdíl nebo je jedno jaký vezmu. Díky
Odpovědět