Dodo Juice Lime Prime / Lime Prime Lite

Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
Odpovědět
sova
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 26 dub 2018, 16:32

mám Lime Prime Lite a vosk Fusso, je mezi aplikacemi nějaký mezikrok?
Uživatelský avatar
Feryy
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: 11 črc 2017, 23:50

Tak jsem včera taky dělal svoje první velký ruční leštění, a narazil jsem na stejný problém, že mi to nešlo rozleštit. Ale udělal jsem dvě velký chyby, dal toho moc a nechal to dlouho zasychat. Jakože než jsem udělal celý auto tak to pak už nešlo dolů.

Takže k mé otázce proč to nejde rozleštit jsem si si tady pročtením odpověděl. Spíš ještě mě trápí, jestli si mám ten molitanový aplikátor nechat na příště nebo vyměnit?

Jako není vyloženě špinavý, ale jako nový už teda nevypadá (dělal jsem dekontaminaci a clay).
Uživatelský avatar
Ryco
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: 01 kvě 2016, 14:22
Bydliště: Ostrava

Tak pěnový aplikátor by neměl být moc špinavý, pokud před leštěním je auto pořádně umyté a dekontaminované.
Zkus ho vyprat a uvidíš, já osobně používám aplikátory mikrovláknové, pěnové mi moc nesedí...
Co se zaschnutí týče, doporučuju udělat jeden díl a hned rozleštit mikrovláknovou utěrkou, hlavně to dělat na chladném laku a ve stínu (nejlépe garáž). Nemá smysl LP nechat na laku zaschnout, není to vosk...
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

tak urcite by nemel byt cerny pak to mas spatne umyty, dekont. Ted jsem delal s Limem a muze byt max. zeleny a ruce muzes mit zeleny :-)
BSD maniac
Uživatelský avatar
Feryy
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: 11 črc 2017, 23:50

Ryco píše: 09 črc 2018, 15:38 ...
Příště to tak udělám, udělat díl a pak hned šetřit. Jinak jsem asi dodržel všechno, díky za odpověď.
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Prosím kterou lestenku pouzit na zanovni auto s minimem hologramu? Jedna se o cernou perlet . Dodo Juice Lime Prime nebo Lime Prime Lite? Mam i druhe auto starsi 10 let tak to bych chtel taky udelat, jen ručně. Muzu pak pouzit synteticky vosk Meguiars? Sedne si to? Díky Martin
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

rucne nic moc neudelas klidne Lime prime.
BSD maniac
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Mam to chapat tak ze, mam ten krok rucniho lesteni vynechat a po clay uz voskovat?
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

No me by stačilo kdyby zmizelo třeba jen 10%těch nejjemnějších škrábanců. Nikdy jsem to nedělal tak nevím. Nemůže se stát že udělám nějake nove škrábance když je trochu abrazivni? Díky
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Naopak je dost dobře možné, že drobné škrábanečky uděláš clayem, zvlášť jestli s tím děláš poprvé. Rozhodně bych se leštěnky před voskováním nebál, jemně abrazivní vezmi tak jako tak (i když ručně je to strašná dřina alespoň něčeho dosáhnout). Jediné co, tak na leštěnku ne každý snytetický vosk dobře přilne, s tímhle voskem nemám zkušenost. Zkus a uvidíš sám :)
Odpovědět