3M

Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
teebee
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: 04 dub 2014, 06:18
Bydliště: Slovakia - Nove Zamky

No mam uz octaviu 2rs fl, oki dakujem ti za odpoveď ostanem pri menzerne, ja som len chcel vyskúšať niečo nové a lepšie
Passat 3c /2008/170ps/DSG
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

tak na škodovácký lak menzerna jasná volba bez přemýšlení ;)
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
bigtwin_jirka
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 103
Registrován: 01 bře 2015, 12:18

Když už jsme u té 3M, dělám dobře, že po strojním leštění 3M Ultrafine to ještě přelíznu Dodo Juice Prime Lime MICRO? Nebo by bylo vhodnější a jednodušší spíš ručně ředěnej isopropyl na hadru?
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

No zalezi ceho chces dosahnout... Pokud klasicky vosk, tak bych ten lime prime dal (nekteri jim tu Ultrafinu nahradi rovnou, to uz je asi na kazdem), pokud chces davat nejaky syntetictejsi povlak (reload, keramika, etc) tak IPA.

Idealne asi
- lesteni finisovaci (tj. Ultrafina nebo cokoliv)
- IPA cca 1:4 a presvecit se ze to jen nemaskovalo (pokud ano tak predchozi krok znovu a lepe :D )

A kdyz je to. OK tak pak:
- Lime Prime
- vosk

Nebo rovnou
- keramika
bigtwin_jirka
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 103
Registrován: 01 bře 2015, 12:18

Používám klasický přírodní vosk. Vím, že jsou dneska 3M zastaralý, ale mám ještě skoro plný litrovky, proč bych je vyhazoval? Jde mi o to, že Ultrafine dobře maskuje, ten lime prime micro se mi zdá pohcitově lepší než isopropyl.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

No jenze ono jde o to ze ipa a lp jsou dost rozdilny veci :) LP je takova ultrafina (ciasti a maskuje), IPa je proste odmastovac. Pod prirodni vosk bych urcitedaval LP. A sam rikas ze pro tebe je vyhoda ze Ufina maskuje, IPAou by sis tuhle vyhodu prece smazal:)

Pocitove musi byt LP o milion procent lepsi, precejen je to jakoby olej ktery udela brutalne hladky a klouzavy povrch a IPA vlastne dela presny opak, ne? :D
bigtwin_jirka
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 103
Registrován: 01 bře 2015, 12:18

Jo. A děkuju za odpovědi, mám v tom zase o kousek víc jasno.
bigtwin_jirka
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 103
Registrován: 01 bře 2015, 12:18

Jo a ještě mě napadlo, že bych snad mohl použít další "zbytky", mám ještě skoro celej Autoglym Super Resin Polish, jestli by mohl jít namísto toho Prime Lime Micro? Já si myslím že jo, jsou to obdobný produkty, i když rozdílný kvality. Potíž je v tom, že léta křečkuju kde co, raději kupuju velký balení a pak mi toho spousta zbyde. Budu mít dobrej pocit, když to využiju třeba na klukovo starší auto, kde to nemusí bejt všechno hi-tec.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Myslim ze jo, ze to bude to stejny, jsou to proste vsechno cistice laku (lestenky, pripravy pod vosk, at si tomu rika kazdy jak se mu libi), ktere ten lak tak nejak vycisti a zaroven zaplni drobna poskozeni, hologramy a tak. DJ LP Lite myslim nema abraziva a SRP je snad taky bezabrazivni (abrazivni obdoba od AG je myslim Ultra Deep Shine). A kdyz se mluvi o obrazivech, porad je to jenom uber laku 0,5/10, ale na odlesteni treba prenosu barvy z parkovistnich tukancu nebo drobnych skrabancu staci i to... (To jen tak aby se nekdo nebal ze se probrousi na zaklad).

Viz Lime Prime (klasicky):







bigtwin_jirka
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 103
Registrován: 01 bře 2015, 12:18

Perfektní doplnění. Škoda, že nesedíme v hospodě.
Odpovědět