3M

Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

3M potřebu zahřát aby fungovala jak má,ručně stím nic moc neuděláš. to si spíš pořid menzernu 203s nebo Gtechniq P1
Uživatelský avatar
Bejby
Partner DCČR
Příspěvky: 795
Registrován: 01 bře 2013, 22:31
Bydliště: Chomutov

Dají se 3M pasty používat v kombinaci s excentrickou leštičkou? Konkrétně 3M trikolora a Krauss DB-5800S 900W. Díky za odpověď :)
Uživatelský avatar
XTC
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: 05 říj 2011, 20:00

Dajú, najlepšie ale s hladkými kotúčmi.
kraclik
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 12 čer 2013, 00:01

zdravim, mate nekdo zkusenosti s kosmetikou 3M? Autošampón 3M Car Wash Soap, Leštící vosk Performance finish, Mikrovláknová utěrka 3MM Microfibre detailing cloth. diky
Uživatelský avatar
Onionek
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: 15 zář 2011, 11:40
Bydliště: Tábor

kraclik píše:zdravim, mate nekdo zkusenosti s kosmetikou 3M? Autošampón 3M Car Wash Soap, Leštící vosk Performance finish, Mikrovláknová utěrka 3MM Microfibre detailing cloth. diky
Utěrka určitě nebude špatná. Ten vosk má celkem pozitivní ohlasy vzhledem k ceně, zrovna včera jsem po něm taky koukal, poměr ceny a výsledku bude víc než dobrej :)..o šamponu žádný info nemám, takže nechci soudit, ale nevypadá špatně :)
Uživatelský avatar
XTC
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: 05 říj 2011, 20:00

3M soap je dobrý produkt, ale sú iné, kt. vychádzajú s cenou lepšie a službu urobia minimálne tak isto dobre /napr šampony od ChG/. Ide o to, že na 5l vody udáva výrobca tušim 30ml roztoku, takže do 20l kýbla vyleješ 1/4 z fľaše. Samotný šampon je ale fajn, ibaže nevydrží dlho. Ani keď sa veľmi chce experimentovať s koncentráciami.

Performance Finish veľmi slušný produkt vo vzťahu k cene a výdrži.
Čo som mal možnosť ho otestovať na jednom služobnom aute, tak vydržal +- 4 zimné mesiace vskutku obstojne. O auto nebolo vôbec starané - umyté možno 2 krát za 4 mesiace.
Aplikácia tiež uplne jednoduchá keďže je v tekutej forme, priam až primitívna. Netreba mu dlho na vyzretie, rozlešťovanie bezproblémove.
Tento produkt môžem len odporučiť. Za tu cenu nie je čo riešiť.
K tomu môžeš ešte zobrat 3M Quick Wax a máš do začiatku slušnu kombináciu. ktorá ti vydrží pomerne dlho.

K tomu mikrovláknu asi toľko, je to základne univerzálne mikrovlákno s ktorým chybu neurobíš. Ale iba ak ho máš možnosť výhodne kúpiť. Inak sa ti oplatia viac iné v podobnej kvalite, ale v lepšej cene.

Takže tak :)
kraclik
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 12 čer 2013, 00:01

ahoj, moc dekuji za info. nakonec jsem vyse uvedene zakoupil a dale jeste asi 15 kusu uterek z kiku. vosk jsem aplikoval jeste po strojnim lesteni 3M, pres to, ze jsem byl ujisten, ze neni treba. no je tam a jsem zvedavy. sampon jeste nevyzkousen.
K cemu je vlastne Quick wax????
Uživatelský avatar
XTC
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: 05 říj 2011, 20:00

Quick Wax je tzv Detailer, ktorý sa používa väčšinou po umyti na posilnenie vosku, resp prekrytie stávajúcej vrstvy a zvýšenie lesku. Na odstránenie drobných nedostatkov po umytí, alebo aj medzi samotným umývaním ako rýchla pomoc /otlačky prstov, vtáčince atď/. Dá sa použiť aj ako samotná vosková ochrana, ale vtedy treba rátať s nižšou výdržou.
Uživatelský avatar
Ramir
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 04 lis 2013, 19:35

Nějaké to leštění s 3M známým. http://amirmps.rajce.idnes.cz/Lesteni/
Miras 92
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2014, 19:55

Mam prosbu. Když chci oživit lesk laku, (poničený z myčky a léty) můžu použít pouze žlutou a modrou pastu nebu se vždy musí začít zelenou ?
VW Golf Mk2 a VW Golf Mk3
VW is my life
Odpovědět