Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
Tak bych ti doporučil oslovit někoho z fora a nechal si to udělat.Potom už bych to pouze udržoval.Nevím jestli se ti vyplatí vše nakoupit ještě se s tím trápit aniž by si věděl jaký bude výsledek.Protože jak říkám rotačka je motorová pila mezi lěštičkama a byl bych hodně opatrný aby si ten lak nedodrbal víc než ho máš teď.Nechci tě podcenovat ale vím jak jsem začínal já kolik to stálo peněz a nervů než se dostavily aspoň nějaké výsledky.Ale já jsem věděl že se tomu chci věnovat více do hloubky(myslím tím že se ze mne stane pacient)a že nás tady pár je :smiley:
Neexistuje universální pasta na všechny laky budeš určitě testovat různý výrobce různý hrubosti to samé platí o kotoučích od každé barvy bych vzal min 2ks.
Hondu jsem ještě nedělal tak ti nemohu říct jakou kombinaci bych zvolil já.
Jak jsem psal nechal bych lak vyleštit někoho z fora kdo se lakům věnuje koupil bych nějakou orbitku středně hrubou pastu středně tvrdý kotouč a třeba DJ LP a měkký kotouč ale pozor LP tak trochu maskuje:)
Už jsem několikrát takhle leštil svou starou Hondu tou rotačkou a pastou 3M a výsledek byl pro mě celkem slušny a to jsem o nějalém detailingu neměl ani páru :D. Tak bych to těď chtěl zkusit kvalitněji. Chápu že to není sranda a můžu si něco podělat. Teď jedna otázka o tom maskování. Už to tady pročítám horem dolem tohle forum a narážím na to maskování co to znamená?
Třeba mě to chytne a budu se tomu věnovat, protože mě baví vrtat se v autě a mít ho pořád čisté :D
To znamená po každém stupni leštění by jsi měl odmastit povrch aby jsi zjistil v jakém je stavu a buď budeš opakovat proces ještě jednou nebo když bude lak OK tak půjdeš o stupeň víš to znamená jemnější pasta měkčí kotouč.Teď přesně nevím ale jedna pasta od 3M umí maskovat na jedničku a to je třeba ta co jsi měl tak že jsi možná neleštil ale pouze maskoval proto to vypadalo slušně
Jasně už to chápu to co zbrousíš tak se nacpe do těch hlubších rýh a když to umyješ IPOu tak vylezou ty hlubší rýhy.
Je to možné s tou pastou. Ona mi vždycky odlila 2 x 1.5 dcl ze dvou flašek a napsala na to brusná a leštící ale jaké batvy to byly fakt nevím.
Naposledy upravil(a) optimas dne 27 led 2018, 21:48, celkem upraveno 1 x.
No ono toho moc nezbrousíš spíše tou pastou zatáhneš ty škrábance.Brousíš hrubou a střední pastou finišovací pastou už honíš lesk a to co nechala střední pasta.Proto je dobré používat pasty které nemaskují protože když použiješ maskovací pastu tak po pár umytí ji vymeješ a lak je ve stejném stavu jako před leštěním tak jak to tady psal BigBang.
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 26
Mitsubishi Lancer

Ďakujem :smile: za obeť padli 3 handričky a 2h[…]