Leštění a čištění oken, kapaliny do ostřikovačů.
Od Gaucovnik
Klvys píše:čau lidi...potřebuju nějakou radu, vyleštit okna aby tam nebyly čmouhy vubec nejde :-( nějaky postup a jaké prostředky na to použit popřípadě hadry?? zkouším to leštit klasickyma hadrama z Kiku nebo i ubrouskama velkyma a nikdy žádny dobrý vysledek :-(
Tu pomoze len prelestenie lestickou ale pracne ruco muco, neviem, ake tie okna mas, co vlastne na nich je alebo nie je, skus clay a potom lestiacu pastu na okna napriklad CP Ceri Glass, AG Glass Polish a podobne, lesticku a filcovy pad + mikrovlakno, nasledne nejaky cistic na skla alebo IPA 20:80, ak su to hlboke skrabance alebo tukance tak smola, bez zmeny optickych vlastnosti to dolu nedas
Od Klvys
Sehnal jsme ten AG a musím uznat že fakt super přípravek!!!
Od FST013
Nechci jako začátečník zakládat nové téma a doufám, že se to sem hodí. Na okna zatím používám běžný přípravek na okna, který se mi daří poměrně dobře a beze šmouh rozleštit. Co se mi ale nedaří odstranit, tak jsou drobné tečky na předním skle, které, obvzlášť proti slunci, jsou dost nepříjemné i pro výhled z auta. Protislunce se po nich rozbije tak, že skoro není vidět před sebe. Po přečtení různých témat a článků mně napadlo, zda se nemůže jednat o polétavou rez. Okno je poměrně nové (výměna po prasklině) a tyto tečky se tam udělali během několika málo týdnů znovu. Na starém skle jsem to přičítal tomu, že to může bít od kamínků za jízdy. Můžete mi tuto moji teorii potvrdit / vyvrátit? Případně našel by se někdo z Brna a blízkého okolí, kdy by mi prodal vzorek nějakého přípravku na polétavou rez?
Od brabus
Parkujes u nadrazi ? Muze to byt i asfalt. Zkus CarPro TRIX Iron & Tar Remover.

Nebo se domluv s uzivatelem WildT je z Brna a vy zna se .... 8-)
Od S3T
Mne se na okna nejvic osvedcil clin, nebo cilit.. ted nevim presne, ale je to klasicky cistic oken na doma a okno vylestit novinama.. obvykle na predni staci stredni cechy a okno je krasne ciste beze smouh, jen to chce dobre rozlestit:)) ale neni to nic pracneho, predni okno zabere z jedne strany tak 3min.. ;)
Od samot0506
Zdar na okna používám Meguiar’s Glass Cleaner už léta a jsem spokojený.Občas sáhnu po Gyeonu Prep který funguje ještě lépe než Meg ale je to trošku dražší čištění skel ale funguje perfektně.
Od Tom1no
Tipujem ze Gyeon Prep velmi neprospieva naaplikovanym tekutym stieracom.
Nemaate niekto tip na cistic, ktory nezotiera nahodenu ochranu (tekute stierace, coatingy)?
Od samot0506
Já myslel že je řeč o čištění oken ze vnitř.Ale z venku to samé jak jsem psal protože nemusím mít zase každou věc na autě co se dá koupit(tek.stěrače).Když se mi chce tak okna vyčistím a pak aplikují třeba BSD na bok a zadní okno na předek nedávám nic jezdím převážně po městě tak by mě tekuté stěrače byly beztak k ničemu.Já mám na autě dešťový senzor tak dám páčku do polohy 1 a o nic se už nestarám.Ještě jednu věc myslím že voda do ostřikovačů bude taky trochu agresivní na ty tek.stěrače ale asi méně než ten prep.Za mne můžu říct že tekuté stěrače kupovat určitě nebudu.
Od Neozin
Tom1no: Bych to tak neřešil. Všechny čističe oken budou odmašťovače = není ideální pro povlaky.
Jestli trváš na něčem, co zanechává po sobě nějakou tu ochranu funkce tekutých stěračů. Tak třeba Autoglym Fastglass, SOFT99 Glaco De Cleaner nebo Stoner Invisible Glass Clean and Repel.
Od wildT
Tom1no píše:
18 bře 2018, 22:04
Tipujem ze Gyeon Prep velmi neprospieva naaplikovanym tekutym stieracom.
Nemaate niekto tip na cistic, ktory nezotiera nahodenu ochranu (tekute stierace, coatingy)?
Gyeon Prep je 30% IPA, coz je zhruba roztok kterym Dodo doporucuje jednou za cas vycistit Glass Sealant (oni myslim doporucuji jen 10%, ale nejsem si jisty), takze kdyz uz nic jineho, tak se povlak dobre vycisti a zacne zase chvili lepe fungovat.

Díky!