Tekuté stěrače + kapalina do ostřikovačů v zimě

Leštění a čištění oken, kapaliny do ostřikovačů.
Odpovědět
pokornja
Nováček
Odeslaná poděkování: 2 poděkování
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Ahoj, potřeboval bych dobrou radu od odborníků, kteří se tím třeba už nějaký ten pátek zabývali.
Mám na čelním i bočních sklech profesionálně aplikované tekuté stěrače. Jelikož tento víkend očekávám v našem kraji dost silné mrazy, řeším dilema, co nalít/přilít do nádržky za kapalinu do ostřikovačů. Při teplotách kolem nuly je to ještě relativně v pohodě, ale včera mi po cestě zamrzly trysky, a tak jsem byl celkem namydlenej. :) Řešil jsem tento problém i s borcem v detailing centru, kde mi ochranu aplikovali, a také říkal, že co se týče zimy, je to dost problém, protože se tím žádná z větších firem nechce zabývat a že zkrátka to, co je běžně dostupné, tekutým stěračům zrovna dvakrát nepřispívá. Všude je hlavní složkou alkkohol, ať už methanol (ta horší varianta), nebo ethanol, IPA mrzne ještě dříve, každopádně vše rozpouští taky vosk na autě - což je pochopitelně další problém :) Takže co s tím? Má někdo nějakou zkušenost nebo nápad? Co používáte v zimě?
Díky moc za tipy!
Hanyss
Nováček

Ahoj, používám Angelwax Clarity - je to koncentrovaná kapalina pro celoroční použití s podporou tekutých stěračů :)
pokornja
Nováček

Super, děkuji za tip, tak to budu muset pořídit!
soray
Administrátor
Odeslaná poděkování: 3 poděkování
Obdržená poděkování: 3 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Má to ale "drobný" háček, tak jako podobné kapaliny, i v tomto případě (Clarity) kupuješ z většiny obsahu Ethanol, pouze v hezkém balení a za jinou cenu. Takže si vlastně vůbec nepomůžeš.

Metanol se snad alespoň u trochu solidních výrobců dnes už nepřidává.

Je potřeba přijmout fakt, že pokud má být kapalina nemrznoucí, půjde z větší části o alkohol. Na druhou stranu, kvalitní keramický povlak by s tím neměl mít problém. Jen pro zajímavost, pH 100% ethanolu se pohybuje okolo 7.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
pokornja
Nováček

Díky za reakci, ano, to je mi jasné, že je to vždy z větší části alkohol. Jen jsem se ještě úplně nedopídil, který z alkoholů je pro lak, povlaky na skle a zbytek povrchu auta "v pohodě". Methanol dobrý není, to je známá věc, ale nejsem si úplně jistý, jestli ethanol už je neškodný, nebo ne. Protože stejně si myslím, že to částečně může sundat třeba vosk na střeše, jelikož vždycky když ostříknu okno, tak to stěrače následně pošlou i za okno dále, že jo... Tak nevím, jak s tím naložit :) Ale pokud by to vosku nevadilo, tak mi teda přijde rozumnější si naředit destilku s ethanolem a ušetřit 400 na clarity, to je jasná věc. Nebo popř. místo ethanolu isopropanol? Snažil jsem se pohledat na internetu, z čeho tady ty přípravky jsou, ale moc toho najít nejde. Předpokládám, že je tedy u všech hlavní složka ethanol.
soray
Administrátor
Odeslaná poděkování: 3 poděkování
Obdržená poděkování: 3 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Na prvním místě by v tomto případě měla být bezpečnost, tj. dobrá viditelnost.

Za sebe mohu doporučit toto https://www.detailingshop.cz/nemrznouci ... -5l-80--c/ nebo toto https://www.detailingshop.cz/nerta-scre ... trikovacu/, oboje jsou velmi kvalitní kapaliny za rozumné peníze. S výdrží vosku bych si v tomto případě až tak moc hlavu nelámal - buď na zimu vyber ochranu laku, která je odolnější nebo to prostě moc neřeš a přes zimu ošetřuj lak v kratších intervalech.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
pokornja
Nováček

Děkuji za odpověď :) Já to právě řeším z toho důvodu, že přes zimu moc nemám kde auto ošetřovat, ale mám na něm od podzimu nahozené Fusso od Soft99, tak ten snad něco málo přežije. Zatím tam teda ještě nějaké zbytky po umytí vidím. No a taky jsem byl zvědavý, jak to řeší detaileři :)
barochpatrik
Nováček

Ahoj, nevím co máš za tekuté stěrače, ale Gyeon View, který jsem aplikoval někdy v březnu minulý rok, stále funguje a to od listopadu používám zimní kapalinu do ostřikovačů :smile:. Do ostřikovačů používám Dodo Juice Spirited Away, oproti jiným kapalinám opravdu hezky očistí sklo i při krátkém ostříknutí a dá se používat celoročně (s jiným ředěním samozřejmě).

Fusso by to taky mělo přežít, minimálně do jara, s tím ale člověk tak nějak musí počítat, přes zimu to dostává víc zabrat.
Odpovědět