Letní směs do ostřikovačů?

Leštění a čištění oken, kapaliny do ostřikovačů.
Odpovědět
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Ahoj, taky jsem zakoupil Sonax Xtreme a mám takový problém, že jak stříknu na okno tak stěrače jedou krásně,ale po chvilce začnou jako by skákat po skle. Samozřejmě za deště. Se zimní směsi mi to nedělalo. Kde může být problém? Díky
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Xtreme tuším obsahuje nějaký sealant ("tekuté stěrače"). To může mít za následek větší hladkost povrchu skla, stírací gumička ztratí potřebný odpor a pak začne přeskakovat po skle. Možná bych zkusil menší koncentraci.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
memartin
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 15 kvě 2021, 11:14
Odeslaná poděkování: 1 poděkování

lukas.cc píše: 17 dub 2014, 19:36
trog píše: Dám tam jedno víčko na 5l a uvidím. Odpojovat to určitě nebudu, protože by to po čase přestalo fungovat a znehodnocovalo by to auto. Ono to jde ostříknout aniž by to stříkalo na světla. Nesmí se to držet dýl, jak 2 vteřiny, takže se musí ostřikovat přerušovaně.
Buď vytáhnout pojistku nebo, VAGem nastevit pozdější sepnutí motorku. ;)
Dodám k historické konverzaci tip od mechanika - že ostřik světel funguje pouze při zapnutých světlech, vyzkoušel jsem na G5 a je to tak, aspoň na wágnech.
Dozvěděl jsem se to v konverzaci o VAGem nakódovaným automatickým svícení i při poloze 0 - což mi nejde vrátit, protože se už s komfortní jednotkou nedá komunikovat :x
Odpovědět