Čistění oken...

Leštění a čištění oken, kapaliny do ostřikovačů.
Librus
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 83
Registrován: 14 kvě 2015, 22:26

WildT: já to spíš myslel tak, že jsem nevěděl zda bsd na okně rozleštím :))
Totić
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: 02 zář 2016, 10:57
Bydliště: Brněnsko
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Sorry nemám to odzkoušený, nejsem ještě tak zkušenej Myč Okenen, ale furt nechápu rozdíl v čištění skel s IPA vs. spešl detail čističe AG, VP, DJ vs. Okena, Mr.Proper a spol.=drogerie lowcost..

V tom jsou tak rozdílné výsledky a i ve složení látek?? :fool:
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Třeba já nerad používám IPA na čištění oken z důvodu, že IPA tolik nelubrikuje to sklo a tak se utěrka zadrhává při čištění skla.
Jinak taková menší výhoda je vůně. IPA mi zrovna moc nevoní.
Další zásadní rozdíly nevidím.
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

taky použivám IPU, zase ji utřeš na jeden tah a je čisto.

nekoupil bych na okna něco za víc než 40kč. Kdysi mě lákal Fast glass někde jsem viděl videa, že sklo je tak čisté jako by tam ani nebylo. Nemá takový lesk :D
BSD maniac
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

AG Fast glass, DJ clearly menthol a Carpro Eraser/Gyeon Prep jsou moje nejoblíbenější čističe oken. Pracuje se s něma nejlépe. Okna jsou beze šmouh.
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Jsem loni k vanocum kupoval nejaky cistic oken od karcheru. Vsichni si ho pochvalujou,tak jsem ho zkousel i na tu nejdebilnejsi vec na detailingu a to na cisteni oken. Radsi celni skla menim,nez cistim a lestim,ale precijenom za zkousku nic nedam. Na skle lehka mlha (cca 40krabicek davidoff na to padlo) vzal jsem IPU,vycistil sklo, a vzal ten karcher premium na cisteni oken. Prekvapiclve ma krasny saci vykon,uzkou hubici,takze se s nim dobre delaj i zadni skla,ale primarne ho pouzivam na celni a zadni skla a nekdy i na velkych bocnich sklech. Překvapivě po takto vycistenim skle uz nebylo potreba dolestovat. Driv jsem musim treba i na 3x dolestovat celni sklo. Ciste teoreticky by se to mohlo nejak upravit na dosuseni auta,ale to by sel upravit i obycejnej karcher MV3/4,ktery stoji par korun :D
Uživatelský avatar
Frozz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 697
Registrován: 12 čer 2014, 19:57
Bydliště: Praha/stř. Čechy
Odeslaná poděkování: 1 poděkování
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Totić píše:Sorry nemám to odzkoušený, nejsem ještě tak zkušenej Myč Okenen, ale furt nechápu rozdíl v čištění skel s IPA vs. spešl detail čističe AG, VP, DJ vs. Okena, Mr.Proper a spol.=drogerie lowcost..

V tom jsou tak rozdílné výsledky a i ve složení látek?? :fool:
Já mám třeba s IPOU dobré zkušenosti, ale povětšinou se s kvalitníma čističema dobře pracuje, mají lepší lubrikaci (přesně jak psal někdo nademnou, u IPY utěrka dost drhne, když se IPA vypařuje), nějakou parfemaci, občas přidané složky pro "rainoff" efekt, ale velký rozdíly bych v tom nehledal. Všecky prostě odmašťují - to je jejich hlavní cíl.

ps: výborně se mi osvědčil i CarPro eraser nebo Gyeon Prep.
FB - https://www.facebook.com/LTDetailing/
Web - https://www.ltdetailing.cz

Profesionální strojní leštění | keramické povlaky | individuální školení

Více info: info@ltdetailing.cz
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Napster píše:Jsem loni k vanocum kupoval nejaky cistic oken od karcheru. Vsichni si ho pochvalujou,tak jsem ho zkousel i na tu nejdebilnejsi vec na detailingu a to na cisteni oken. Radsi celni skla menim,nez cistim a lestim,ale precijenom za zkousku nic nedam. Na skle lehka mlha (cca 40krabicek davidoff na to padlo) vzal jsem IPU,vycistil sklo, a vzal ten karcher premium na cisteni oken. Prekvapiclve ma krasny saci vykon,uzkou hubici,takze se s nim dobre delaj i zadni skla,ale primarne ho pouzivam na celni a zadni skla a nekdy i na velkych bocnich sklech. Překvapivě po takto vycistenim skle uz nebylo potreba dolestovat. Driv jsem musim treba i na 3x dolestovat celni sklo. Ciste teoreticky by se to mohlo nejak upravit na dosuseni auta,ale to by sel upravit i obycejnej karcher MV3/4,ktery stoji par korun :D
Jak to tam delas to celni sklo? Jako boky jsem s tim udelal, ale celni sklo si nedokazu predstavit...
Hlavne by to melo bezet ve svisle poloze, protoze kdyz se to da vodorovne zacne v tom bublat...
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Na ležáka ve vodorovne poloze. Kdyz mam nadobku prazdnou,tak bez problemu. Nic mi tam nebublalo. Driv to bublalo ve me,kdyz jsem delal čelní skla. Lestil na dilne. Pod svetlem vse super. Vyjedu ven a mohlo se to lestit znova :dash: :D mam ten premium,ale v samotnem stroji snad rozdil není.
lifty
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: 13 lis 2014, 12:20

Jen dotaz v práci IPU používáme (ale je to strašně silný, používáme to na čištění optických vláken), ředíte to v nějakým rozumným poměru s vodou, nebo jak?
Odpovědět