Nano ochrana skla - skákanie stieračov

Leštění a čištění oken, kapaliny do ostřikovačů.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2946
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

DJ jsem tam nezkoušel, RainX ano, po aplikaci pár dní skákaly a pak to bylo ok.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Roberto
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 22 zář 2022, 19:04
Odeslaná poděkování: 2 poděkování

Zdravím. Už dávnejšie mi bola aplikovaná nejaká nanotechnologia ako tekuté stierače, ale už to vôbec nemá ani účinok, nemal som žiadny problém, pokiaľ som nemusel meniť stierače, jeden začal horšie stierať, tak som vymenil v origo servise. Všeko bolo OK pokiaľ som používal stierače iba cez ostrekovače na prečistenie okna atd, akonáhle prišiel dážď, tak stierače začali v hornej úvrati pískať a skákať - hlavne skáče - resp. ide trhane stierač pred vodičom a to iba jeho dolná časť tak chodí......v servise akože stále tvrdia že na okne je niečo nanesené, tak sa nechcú tým zaoberať kým si to nedám dole. Neviete poradiť čo by najviac pomohlo na vyčistenie okna od všetkých tých tekutých stieračov, nanotechnologii a pod a odmastnil atd......alebo ako dať to čelné sklo do pôvodného stavu nejaké prostriedky a postup. Nemám garáž, takže ak by sa dalo niečo poradiť, ale nie strojové čistenie a pod., len aby som to mohol nejako vonku pri aute vyleštiť a umyť. Neviem či to môže robiť to, ale stierače som menil aj iné bosch aerotwin, valeo a pod. takže som skúsil aj viacero stieračov, tými to nie je, boli aj moje stierače odskúšané na inom aute a šli OK. Takže nechápem čo sa mohlo stať keď pred tým šli stierače OK a po vámene je problém. Ďakujem za každú radu.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2946
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Skákání je většinou způsobené tím, že stírací lišta nemá potřebný odpor na povrchu skla. Já bych okno přeleštil leštící pastou na sklo, např. https://www.detailingshop.cz/dodo-juice ... a-na-okna/ nebo https://www.detailingshop.cz/labocosmet ... a-na-okna/. Tím bys měl odstranit všechny staré povlaky.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
memartin
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 15 kvě 2021, 11:14
Odeslaná poděkování: 1 poděkování

Pro mě osvědčený způsob, jak na skákající nebo hlučné stěrače (používám rainx) - při každém mytí lištu hrubší stranou rukavice umývám a když skáčou tak dám na hadr/papír WD40 a stěrače s tím utřu, dokud z toho neleze míň špíny, nebo nic. potom do sucha hadrou.
Funguje to tak i se silikon sprejem, o WD40 jsem se doslechl že dokáže dlouhodobě gumu/pryž narušit nebo poškodit, ale neměl jsem s tím takovou zkušenost.
Leštění skla je u mě další na řadě
Odpovědět