Zimní kapaliny do ostřikovačů - pouze zkušenosti

Leštění a čištění oken, kapaliny do ostřikovačů.
Odpovědět
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Napadlo me zalozit tema, kde by se daly podrobneji zhodnotit ruzne zimni kapaliny do ostrikovacu bez spamu okolo, ktery v puvodnim tematu dosti narostl.

Navrhoval bych zminit: znacku/obchodni nazev, kde koupit a pripadne za kolik, rychle shrnuti vasich zkusenosti (nezapomente zminit, zda na sklech mate nejakou ochranu a pripadne jakou), klady a zapory a nakonec celkove hodnoceni. Muzete pridat i fotku baleni ty kdo budou baleni pripadne hledat v obchodech. :smile:

Diskuze zde.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

"Power Shine", do -20, 5litrovy kanystr, 99 Kc (20 Kc/L)
Lidl (EAN 2067 2057)

je to klasicky kanystr ale ted jsem videl ze maji jeste v takovem co spis vypada jako od gelu na prani, ale asi to bude to stejne (?)

Pozn. Na prednim i zadnim skle mam Dodo Juice Glass Sealant, bez sealantu muze fungovat jinak (lepe i hure)

Po vyjezdeni zbytku z Norska jsem koupil prvni zimni kapalinu co jsem videl, viz vyse. Celkove z ni ale nejsem prilis nadsen, pri jednom ostriknuti nezvladne vycistit ani lehci spinu a pak dela smouhy. Je potreba to pokropit poradne pro ciste sklo.

Pri jizde v -10 proti slunci v rakouskych horach je videt, ze i po stirnuti trva pomerne dlouho nez se uplne odpari a je zase videt ven. Neni to nejak ohrozujici, spise otravne. Kdyz je tepleji, uz to neni tak hrozne. Pokud nesviti skrz primo slunce, tak to ani neni videt. V -15 mi uz zacinala na zadnim skle zamrzat.

Smrad prumerny. Dle obalu setrna k pryzim i polykarbonatum.

+ cena
+ kanystr s nalevacim nastavcem
- smrad (v kabine je ale citit jen pri intenzivnim ostrikovani)
- necisti prilis dobre
- v protisvetle viditelny film ktery trva nez se odpari

Celkove na skla se sealantem spise nedoporucuji.
Na sklech bez sealantu nevyzkouseno.
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Km Prona ze stojanu do -20C cena 29kc/l co se tyce cisticich schopnosti,tak super. Nenamrza pri ostriknuti ani -20C. Jen pokud je sklo ledovy,tak po setreni zacina namrzat setreny film,co zustava za steraci,ale to nelze ovlivnit ani kapalinou do -40C. Velky plis je,ze voni po melounech. Beru ji tam uz dlouho. Hlavne kvuli cene a moji vysoky spotrebe(jsem ujetej na cistotu celniho skla).

Predtim jsem koupil narychlo nejakou v hypermarketu tusim nazev Proline do -25C a uz pri -10 az -15C dokazala po ostriknuti namrznout na skle.
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Jenom upozornim ze lidl byl ted za 79.
Bral jsem jich asi 45ks ve skoro kazdem lidlu po republice, tak sorry jestli na nekoho nevyslo
Uživatelský avatar
Mr.Brain
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 06 kvě 2014, 00:11
Bydliště: ČB

Čtyři kapaliny, čtyři rozdílné zkušenosti :) (omlouvám se, že sem nebudu dávat EAN kódy a podobný věci nebo odkazy na produkty, to si snadno dohledáte).

1. Lidl 5l na -60°C (teď už se asi koupit nedá, jen pokud je v akci a nějak jsem si nevšiml, že za poslední rok byla)
Za 149 Kč to docela ujde, negativum - šílený smrad, nechává šmouhy (logicky s ohledem na použitý druh nemrznoucí látky), pozitivum - nezamrzne ani při -30°C (ověřeno).

2. Sheron Screenwash -30°C
Cena kolem 100 Kč za 3l. Opět hrozný smrad, kombinace látek co rozežerou plasty a dávají pěkně počoudit i těsnění kolem oken. To jsem měl jen jednou a jako nouzovku, protože na pumpě se nedalo koupit nic dalšího. Teď na to lepí, že nepoškozuje světla s polykarbonátem, ale stejně to už nechci. Parfémace taková nijaká, celkem to smrdí po lihu (jako ten Lidl).

3. Eni Screenwash -20°C
Neurazí, ani nepotěší. Šmouhuje podobně jako ta z Lidlu, byť míň (logicky, menší obsah alkoholů). Za cenu na pumpách (teď už se nejspíš ani koupit nedá kvůli tomu, že Agip/Eni v ČR skončil a prodal to Molu) jen z nouze. Parfemace celkem ok, výrazně to nesmrdí.

4. Glacidet IceFree -40°C
Kupuju u nás v drogerii, 5l za cca 180 Kč. Obsahuje opravdu ethanol, žádný methanol nebo isopropylalkohol, takže za mě plus. Gumy to nějak viditelně nežere, světla taky ok. Nenechává šmouhy a čistí poměrně dobře - hlavně když za někým jedete, třeba teď, lítá od něj voda se solí a necháte to trochu přischnout, není problém, dobře to rozpustí.
Hlavní plus je, že to nenechává takovou tu "mlžnou" čmouhu jako ta směs z Lidlu.
Parfamce ok, byť to má vonět po citronech, je to nějaká neutrální vůně, klasický alkoholový odér se moc nekoná).

5. Agrimex ostřikovač -80°C
Tohle jsem nasadil když mi zamrzly ostřikovače. Vycucnul jsem kapalinu, odmrazil hadičky a dal tuhle šílenost. Je to skoro čistý líh, minimálně 80 % kapaliny. Tohle opravdu za žádných okolností v ČR nemá šanci zmrznout, ale stejně jako ta z Lidlu - smrdí to po lihu (logicky), nechává šmouhy, strašně to vysušuje a spíš bych to viděl pro nějaký krátkodobější použití. Možná kdyby se to naředilo 1:1 na -40°C, tak by to asi bylo lepší, ale já to opravdu koupil jen proto, aby to nezamrzlo.


Poslední dva produkty jsou od českých výrobců, když to jde beru tohle (a většinou jde). Jinak kapaliny -40 a -80 docela výrazně "houstnou" při těhle teplotách, takže pak to taky nerozstřikuje úplně optimálně, ale to je normální fyzika, pořád lepší než aby to zamrzlo.

edit: teď koukám, že je jich pět, no to je tak, když člověk něco začne psát a vzpomene si na další
Uživatelský avatar
lukascruz
Moderátor
Příspěvky: 512
Registrován: 20 úno 2012, 11:35
Bydliště: Rakovník, Praha

Když se náředí kapalina do -80°C 1:1 nedostaneme kapalinu do -40°C ale asi jen do -30°C
Obrázek
Odpovědět