CarPro CeriGlass

Leštění a čištění oken, kapaliny do ostřikovačů.
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Nemůže přitom leštění prasknout sklo? Tady to nedopadlo moc dobře. https://m.youtube.com/watch?v=GLC3ERLOYng
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tak stát se to samozřejmě může, při strojním leštění tam bude vznikat tepelné namáhání. Je to jako u leštění laku zejména v rukách a hlavě - postupovat s rozmyslem a hlídat teplotu.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Hlavne vetsinou lestis celni sklo a to se takhle snadno nerozleti. Pokud lestis bocni, tak jenom kvuli hloubkovemu vycisteni, a tam nikdy nevyvines takovy tlak a teplotu na jednom miste.
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Mě jde právě o to přední sklo, protože na straně řidiče v místě kde dojíždí stěrač do krajní polochy je sklo poškrábané, jakoby byl pod stěračem písek a ten to tak dodřel. Proti slunci to je maras. Tak už mám koupený ten CeriGlass a kotouč a čekám na lepší počasí tak snad se mi to povede odleštit
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

sklenář ti prodá přímo oxid ceria, je to prášek, který smícháš s vodou na pastu. ale je s tím taková makačka, že přední sklo zabere asi tak víkend a zmizí jenom ty nejjemnější škrábance. já myslím, že nejlepší je pojistit si sklo a pak do něj důlčíkem zevnitř klepnout. sice tě něco bude stát spoluúčast, ale budeš mít sklo úplně nové

Odesláno z mého Mi A2 Lite pomocí Tapatalk

optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Dneska jsem zkoušel vyleštit drobné škrábance touhle pastou. Pokud si chcete dojebat sklo tak tohle je jasná volba. Měl jsem drobné škrábance po celé delce kde dojíždí levý stěrač ty se mi povedlo odstranit, ale udělaly se mi hluboké rýhy na jiných místech a nechápu proč. Používal jsem rotačku ten jejich kotouč na skla a pastu. Sklo jsem pořádně umyl odmastil a začal leštit. Na Youtube jsem shlédl spousty videí a nic složitého jsem na tom neviděl a teď mám sklo na výměnu. Nechápu to :dash:
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

a dělal jsi pod vodou?
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Jasně. Kotouč namočený a průběžně stříkal rozprašovačem vodu. Rotačka na 1000 ot/min. Vypadá to jako by v tom kotouči bylo něco hodně tvrděho.
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

no vidíš a kdybys do toho rovnou klepnul důlčíkem, tak máš klid
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

To máš pravdu, ale viděl jsem videa a nic složitého jsem na tom neviděl. Měli to krásně vyleštěně. Ty vlásečnice se jim krásně odleštily a zůstaly jen hluboké rýhy. Mě to jen přidalo ty hluboké. Navíc nemám připojištěné sklo, ale budu měnit pojišťovnu z ČP na Uniqua tak si to připojistím a klepnem
Odpovědět