Naleptané čelní sklo? Lze rozleštit?

Leštění a čištění oken, kapaliny do ostřikovačů.
Odpovědět
KaPi87
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: 10 kvě 2015, 11:27
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,

jsem už opravdu zoufalý! Asi jste se s tím nikdo nesetkal, ale na “novém” čelním skle, které bylo ca. 20 let zabalené z výroby v igelitu a bylo vystaveno vnějším vlivům (slunce, déšt, mráz, sníh) se mi udělali fleky - jakoby naleptání po již zmíněném igelitu.

Sklo jsem důkladně umyl a zjistil, že jsou na něm “mapy” po fólii, která se za ta léta doslova na sklo nalepila. Jsou i citelné nehtem...

Zkoušel jsem už opravdu vše a nevěřím, že fleky odstranit nepůjdou, ale už mi dochází nápady, proto bych se rád obrátil na vás.

Sklo jsem vyčistil, vzal clayem, vyzkoušel na něm několik past - od jemnějších po hrubší, za pomoci různých kotoučů - od středních po vyloženě tvrdé na leštění kovů, rotační i excentrickou leštičkou a víceméně bych lepšího výsledku. Zkoušel jsem i na části žiletkovou špachtlí seškrábnout, ale bez výsledku. V nouzi jsem zkoušel pak i leštění na chromy, IPA, dokonce i aceton a opravdu nic :dash:

Z mého pohledu prostě za ta léta došlo pravděpodobně k rozložení folie, která se na sklo potupně začala nalepovat a pravděpodobně i vypustila ze sebe nějakej “sajrajt”, který se buď na sklo nalepil, a nebo dokonce rozleptal?!?! Na skle jsou mj. na některých částech i duhové mapy, což by mi právě šlo k tomu rozpuštění igelitu (bůhví jaký neeko-plast se tenkrát na tohle používal).

Pokud byste mi někdo dokázal poradit něco, co by mohlo alespoň částečně zabrat, byl bych vám opravdu moc vděčný a nezůstal bych nic dlužen, to slibuji - nějakou flaštičku express bych zaslal :smile:

Moc děkuju!
Odpovědět