Extrémní mlžení oken

Leštění a čištění oken, kapaliny do ostřikovačů.
Odpovědět
Jury
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 13 zář 2020, 14:30
Odeslaná poděkování: 1 poděkování

Ahoj,
jak začla zima, tak se extrémně mlží okna :D Nejde vidět nic, nejhorší jsou zadní boční. Zkusím to nějak shrnout.. Je to fabia 1 2003 celou dobu garážovaná skoro neježděná. Interiér je..jak to říct, není zašpiněný,ale za 17 let se na něj nesáhlo vůbec. Teď přes zimu to nedávám, musím čekat na jaro abych s tím něco udělal. Kabinový filtr jsem měnil já a to bylo snad poprvé za tu dobu co auto je :D Je tam od jara. Zkusím ho teď sundat a jezdit a uvidím jestli je nějaká změna, ale podle mě je tam někde asi voda nebo špatně funguje vnitřní okruh, ale když to zmáčknu tak je to poznat, že jde vzduch z vnitřku. Mám ještě asi prasklý svody nebo jen těsnění, takže když foukám vzduch zvenku je to cítit po spalinách, celou dobu používám teda vnitřní..chápu, že je to chyba pouštět vlhkej vzduch z vnitřku. Zkusím teď používat ten zvenku.
Možná to chce taky udělat okna zevnitř na ty se taky nesáhlo.. Říkám si jestli to vůbec půjde a kolik utěrek na to spotřebuju. Už jsem to dělal asi 3x, zatím jen jednou IPOU.

Mám Dodo juice menthol(ano asi jsem měl koupit spíše od autofinesse), ale mám k tomu ještě 99,9% ipu.
Teď jsem dělal skla tak, že jsem nejdřív ipou a pak do sucha a potom tím mentholem a nanesl CarPro Fog Fight(nechal 5-10min) Teď je to snad ještě horší, na oknech je viditelný povlak když teda zasvítím LED svítilnou přímo zvenku na okno, jinak nejde vidět a když se zamlží, tak ve dvou místech se to zabarví jak duha(takovej ten efekt co dělá třeba jar znáte to.. :D ). Teď ty okna po zamlžení jsou mega mokrý, ještě jsem to tolik netestoval, zatím jsem jel v autě jen sám, ale ty okna u kterých jsem si nedal tolik záležet jsou nejhorší. Nejlepší je můj výhled jako řidič.
V létě to auto nechám pár dní konečně venku a zkusím to nějak tak vysušit.. Před rokem jsem ještě čistil pěnou všechny výduchy topení a říkal jsem si jestli tam ještě trochu nezůstalo někde. Nebo ucpaný odtoky od stěračů, ale když tam leju vodu, tak to hezky teče od podběhů, za podběh jsem nekoukal.

Ten CarPro Fog Fight jsem nanášel když bylo 0 stupňů asi to byla taky chyba a špatně se to rozleštilo a teď to zase vylezlo ven jakoby. Když toje těžký chci něco dělat na autě i přes to , že je zima a vím, že to třeba nedopadne dobře. V autě mám i dva ty sáčky FoggStop ale ty vůbec nepomohli což mi bylo jasný.
Chtěl jsem se teda zeptat co bych měl dělat? Určitě počkám až bude aspoň 10 stupnů a udělám komplet skla a interiér. Vše je tam takové zašlé místama bílé, palubní desku jsem dělal narychlo štětcem apc meguiars a pěkná špína(lidi říkají to máš hezký zachovalý, ale ta špína je zašlá prostě).
Mám nechávat třeba přes noc otevřená okna auta v garáži nebo to bude ještě horší, když je teď zima(je tam skoro jak venku + 3-4 stupně většinou).

Omlouvám se za dlouhý příspěvek.
Poprosím o rady co mám pak dělat pro to odmaštění skel, nějak jsem teď vůbec nečetl(jinak čtu samozřejmě i zahraniční weby,fora,ytbe).
Ještě mám teda prasklé těsnění pod hlavou, ale voda mi neubývá, že by to tam někde prosakovalo do topení..

Jsem ale rád, že jsem si to zkusil. Lidi kolikrát neví co to je čistit interiér pořádně, kolik utěrek je potřeba. Mám 1x WORK STUFF ZEPHYR WAFFLE , 1x Auto Finesse Glass Waffle a potom 5 utěrek z vybaveniprouklid.cz, který jsou mega dobrý na interiér a zádveří podle mě, hlavně teda u mě a u mého auta(jasně mít auto za 500k, koupím i jiné) já teď hlavně potřebuju to vzít z toho nejhoršího jak se říká. a ještě od sonaxu červený..
Potřebuju ještě na ty skla, ale nějaké jiné barvy na stírání tekutých stěračů a umývání skel. Dobrý by byl asi nějaký set nebo jsem koukal na umyem.cz tam jsem našel za 60kč barevný a dobře bych rozlišil co mám a na co podle barev. Nebo na detailingshopu myslím, že od ValetPro 4ks nebo 5 takové šedé.

Díky díky, možná by tenhle příspěvek měl patřit i do sekce ostatní nebo různé, je to taková směska

PS: Klimatizaci nemám.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tak v první řadě zkontroluj, jestli ti někde neteče voda do interiéru. - např. zda nejsou ucpané odtokové kanálky ze střechy nebo zda tam neteče někudy okolo dveří nebo skrz dveře. Nebo zda tam netaháš vodu/sníh na botách. Jinak při vnitřní cirkulaci je mlžení normální (vlhký vydýchaný vzduch), pokud ale přepneš na vzduch z venku, mělo by mlžení ustat. Pokud máš klimu, pusť klimu - vysušuje vzduch.

Aplikace Fog Fight při 0 stupních je také špatně, to nemohlo ani dobře dopadnout :-)

Následně bych pokračoval opravdu důkladnou očistou vnitřku oken, ideálně to vzít APCčkem a následně dočistit odmašťovačem, např. https://www.detailingshop.cz/gyeon-q2m- ... c-povrchu/

Další věc, kterou bys mohl zkusit (alespoň nyní v zimě) je do auta umístit odvlhčovač, např. https://www.siko.cz/stop-vlhkosti-aero- ... CSVAERO360.

Teprve až se oteplí, ideálně nad 10 stupňů, bych aplikoval povlak proti mlžení.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
roca
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 111
Registrován: 01 srp 2012, 10:56
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

... jakýkoli pohlcovač vlhkosti zabírá. Mám ho stabilně každou zimu za předním sedadlem na zemi, nebo v kufru u kombíku.
S3T
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 06 bře 2016, 23:59

Pokud mas okna zamlzene tak, ze jsou na nich treba kapky vody, hledej pricinu. Resp, kde mas v sute vodu a kudy se dostava. Odkrej koberecky a sahni poradne na vsechny podlahy, zda neni mokro, pod rezervou atp.. ja rozebiral komplet auto na 24.-25.12. :D a byl sem fakt rad, ze sem to udelal, nechtel bych to delat v tech mrazech pote :mrgreen: jinak az tohle vyresis, urcite vydrbej okna
Odpovědět