Voskování skel

Leštění a čištění oken, kapaliny do ostřikovačů.
Odpovědět
xandre
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 27 zář 2019, 03:01

Ahoj,
na několika zahraničních stránkách jsem viděl, že na skla používají vosk (https://www.youtube.com/watch?v=vJkfrY2owb0, https://www.detailxperts.net/blog/2013/ ... o-or-dont/). Naopak tady mi přijde, že by to nikoho ani nenapadlo. Nemám s tím zkušenost, ale někde jsem četl, že se naopak lidi pracně snaží "vosk" ze skel dostat dolů po mytí v myčce. Já mám ale na mysli kvalitní vosk. Máte s tím nějaké zkušenosti?

U tekutých stěračů nejsem schopný splnit podmínku, že na sklo x hodin nesmí přijít voda (a to ani rosa) neb nemám garáž ani podobný přístřešek. Takže by se mi nějaká alternativa hodila. Díky
memartin
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 15 kvě 2021, 11:14
Odeslaná poděkování: 1 poděkování

Já hodil v prosinci na sklo snad desetiletý zbytek benzínkových tekutých stěračů a hned přes to jsem nanesl BH DSW. Dolů to šlo stejně jako z laku, ale možná to bylo tím, že jsem okno clayoval.

Dodnes mi sklo při dešti kapičkuje, jen odvod vody už nenastupuje při nižších rychlostech a velké kapky už to nestíhá. jenom se mi nechce to tam znova patlat :D
S3T
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 06 bře 2016, 23:59

xandre píše: 19 čer 2021, 11:45 U tekutých stěračů nejsem schopný splnit podmínku, že na sklo x hodin nesmí přijít voda (a to ani rosa) neb nemám garáž ani podobný přístřešek. Takže by se mi nějaká alternativa hodila. Díky
jak nejsi schopný splnit podmínku? tak se koukni na předpověď kdy nemá venku pršet, ráno připrav skla a hoď to na ně, ne? na tom neni nic těžkýho na splnění :smile:
jen já z osobní zkušenosti už nedávám na přední okno, protože mi strašně sere, jak skáčou stěrače, naopak na bočních oknech v dešti super! :thumbup:
MACI
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: 21 bře 2020, 17:51

Ja davam na auto obycejne tekute sterace z Teska, myslim ze to je Sheron. Taky to davam jen na bocni a zadni, na predni jsem to dal jednou a poucil jsem se ze tam uz nikdy :D Ale jinak funguji dobre.
To ze je nejaka podminka ze na to x-hodin nesmi prijit voda jsem si ani nevsimnul, proste to tam striknu, rozetru, rozlestim a hotovka, klidne vecer a necham auto pres noc vytazene na dvore, nikdy jsem s tim nemel problem.
Mišell
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 02 dub 2015, 12:00
Bydliště: Opatovice nad Labem

Osobně jsem se nesetkal s podmínkou že na to nesmí X hodin voda. Jasně, hned by to nemuselo zmoknout, ale třeba za hoďku úplně v pohodě. Leda že by to byla keramika na skla, tam pak nějaké "zrání" asi musí být. Například "stěrače" od Soft99 se stírají navlhčenou hadrou. A jinak dávat vosk na skla, mi přijde z podstaty blbost...ikdyž to nějakou dobu třeba může fungovat.

S3T - pokud ti skáčou stěrače, dej nový, nebo jiný...pravděpodobně ztvrdlý gumičky.
Maci - doporučuju vyzkoušet nějaký opravdový "stěrače", ne to co popisuješ...pak zjistíš, že bez nich už to nejde:)
S3T
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 06 bře 2016, 23:59

neboj se, vyzkoušel jsem i nový stěrače a stejně to nepomohlo 😉 Nevim kdes vzal že se soft99 stírá vlhčenou hadrou, to je totiž naprostá blbost.. kdyby sis přečetl návod, tak se dozvíš, že se stíraj suchou utěrkou a nechaj se ideálně 12h vytvrdnout BEZ kontaktu s vodou...
Mišell
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 02 dub 2015, 12:00
Bydliště: Opatovice nad Labem

S3T - Tak to ti můžu říct naprosto přesně:) Rada od bývalého dovozce Softu do ČR (Detailingpro). Stejná rada od současného dovozce (Carmedia). Návod na výrobku. A pokud by to nestačilo, tak instruktážní video přímo od Softu. Ne, opravdu to blbost není:) Nevím, jestli jsi to někdy zkoušel, ale suchou to nedáš i kdyby ses... Glaco, Glaco 2V1, Glaco roll on musíš takhle. Jediný který jdou docela dobře i suchou, tak je Ultra glaco. Ze svý zkušenosti s věcma od Softu můžu říct, že kontakt s vodou po nějaké době (třeba 2-3h) nesnižuje životnost, nebo rozhodně ne nijak zásadně.

Čas videa cca 0:16
https://www.carmedia.cz/novinky-na-webu ... -u-soft99/

Jinak vřele dopporučuju všem tenhle kousek. Fakt mega balení za parádní cenu. Dneska jsem dělal velkýho kombíka, všechny okna a úbytek možná tak 2mm z balení.
S3T
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 06 bře 2016, 23:59

MIšel: používám jen glaco ultra, všude píšou , že se to má sundat suchou utěrkou a nemá na to přijít ideálně 12h voda..
CHEeSE951
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: 23 úno 2018, 18:19
Odeslaná poděkování: 1 poděkování
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Glaco a Soft netuším, ale nové stierače od Gyeonu Quick View sa používajú presne tak, ako píše Mišell, teda suché mikrovlákno a následne minimálne navlhčené mikrovlákno. Stačí fakt minimum, kwazarom s najjemnejším rozprachom strieknem do vzduchu destilku a prejdem cez ten rozprach mikrovláknom. Držia bez straty účinku už štvrtý mesiac a voda steká od cca 60km/h. Na autách zákazníkov zatiaľ takisto nesledujem nejakú stratu účinnosti.
Mišell
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 02 dub 2015, 12:00
Bydliště: Opatovice nad Labem

S3T - máš pravdu, Ultra glaco se stírají podle návodu za sucha. Já jsem byl zvyklý z jiných typů a tak jsem to stíral taky za mokra. Ale je pravda, že to i za sucha jde dobře...což se o těch ostatních typech nedá říct.

CHEeSE951 - Taky jsem o novém Gyeonu přemýšlel, tak řeba příště. Ikdyž toho Glaco Roll On mám asi tak na 5 let dpředu:)
Odpovědět