Uživatelský avatar
Od soray
#60277
Dlouho jsem nenapsal žádnou recenzi, bohužel stavba v kombinaci s děním okolo shopu ze mne vysály téměř všechen volný čas a energii. S koncem stavby se situace mění a letos by měl být čas i na nějaké testy.

Do tohoto testu jsem záměrně vybral 2 produkty na ošetření pneu: Waxaddict Feeder & Waxaddict Slicks. Jednak jsem byl zvědavý na funkčnost díky několika pozitivním ohlasům od zákazníků, kteří produkty zakoupili a také kvůli tomu, že část z vás - členové DCČR - tyto produkty vyzkouší v rámci posledního balíčku. Můžete se tak podělit i o své zkušenosti :smile:
feeder3.jpg
feeder3.jpg (87.49 KiB) Zobrazeno 4507 x

Nejprve ve stručnosti popis výrobce:

WAXADDICT FEEDER TYRE CONDITIONER 500ML IMPREGNACE PNEU
feeder.jpg
Waxaddict Feeder je super bohatý krém pneumatiky vyrobený z nejlepších ingrediencí, zabraňuje vysoušení, popraskání a zbarvení pneumatik a zanechává kvalitní finiš. Složení je velmi bezpečné na jakémkoli povrchu, takže případné úniky na ráfcích je možné jen setřít.
Složení obsahuje vysoké procento SiO2 a produkt tak chrání pneumatiky i ve špatných podmínkách. Lze použít i na pryžové díly.
POUŽITÍ:
1. Důkladně vyčistěte a vysušte pneumatiky.
2. Naneste aplikátorem nebo štětcem na boky pneumatiky a v případě potřeby opakujte. 3. Pokud je povrch příliš lesklý, otřete pneumatiky suchou utěrkou.
4. Nechte řádně zaschnout před aplikací další vrstvy nebo namočením.
5. Pro konečný mokrý vzhled použijte Slicks Tyre Dressing jako další vrstvu.


WAXADDICT SLICKS TYRE DRESSING
slicks.jpg
Slicks Tyre Dressing je sealant na pneumatiky, který vytváří mokrý černý vzhled a díky obsahu SiO2 vydrží mnohem déle, než běžné produkty. Odpuzuje vodu a nečistoty, aby vaše pneumatiky vypadaly stále pěkně! Pro mokrý vzhled pneumatik nechte po aplikaci přípravek zaschnout, pro matný vzhled otřete suchou utěrkou.
POUŽITÍ:
1. Důkladně vyčistěte pneumatiky univerzálním čističem (APC), aktivní pěnou nebo TFR. Nechte pneumatiky řádně vyschnout.
2. Pro mokrý lesk - jednoduše nastříkejte na bok pneumatiky, otřete přípravek z disků kol a nechte důkladně zaschnout, dokud přípravek nezčerná.
3. Pro matný vzhled - nastříkejte produkt do aplikátoru nebo štětce a rozetřete na boky pneumatik. Otřete suchou utěrkou a nechte zcela zaschnout.


Test probíhal jednoduše. Nejprve bylo nutné kola pořádně vyčistit od nečistot, použil jsem aktivní pěnu, nechal chvíli působit a vyčistil kartáčem. Kola po umytí a vysušení:
20180125_154549.jpg
Následně jsem nanášel Waxaddict Feeder pomocí štětce. Produkt má formu husté kapaliny, nanáší se výborně, štětcem se krásně vtírá do pneu. Zatím se mi nestalo, že by se produkt při nanášení strhával, jak se to občas děje u některých jiných produktů. Po zaschnutí zůstal velmi pěkný pololesklý finiš bez fleků.
20180126_135640.jpg
20180126_135648.jpg
20180126_135652.jpg
20180126_135659.jpg
Následující den jsem nanesl druhou vrstvu, na kterou jsem použil dle doporučení výrobce Waxaddict Slicks. Ten je výrazně řidší než Feeder a díky hydrofobním vlastnostem předchozí vrstvy Feederu bylo náročnější Slick nanést. Po chvíli přemlouvání se na předchozí vrstvu chytl a pneu získaly výrazný mokrý lesk bez fleků.
20180126_162344.jpg
20180126_162350.jpg
20180126_162354.jpg
20180126_162405.jpg
Na závěr pár poznatků. Oba produkty lze doporučit i samostatně, zejména Feeder, se kterým se skvěle pracuje a moc se mi líbil jeho finiš, který není příliš agresivní. Slicks jsem aplikoval samostatně na druhé auto, proti Feederu zanechává výrazný mokrý vzhled. Oba produkty mají příjemnou vůni.
Zatím nemohu posoudit výdrž, na tu jsem velmi zvědav zejména v porovnání s Q2 Tire. Nicméně jeden místní člen výdrž komentoval slovy "drží to jako hovado". Tak uvidíme. Že by nový král? :smile:

Co se líbilo:

+ Velmi pěkný pololesklý finiš u Feederu
+ Máte-li rádi vysoký lesk, tak finiš u Slicku
+ Cena u Slicku
+ Snadná aplikace Feederu
+ Nízká spotřeba u obou produktů
+ Vůně


Co se nelíbilo:

- Aplikace Slicku na Feeder je náročnější
Tom1no, Bubak se to líbí
#60279
Pěkná recenze super fotky.Ale trošku si mě sebral vítr z plachet protože na test pneupajců se chystám taky a jeden z těchto produktů tam měl být taky.Musím tedy změnit strategii. :D Konečně jsem dal recenzí taky někdo jiný než já a trochu se tady začne něco dít. :thumbup:
K testu ; ten Frederick vypadá hodně zajímavě asi zase budu muset utratit nějaké peníze na DS zařadím na seznam.Co se týče Slicksa to už je na mne velká divočina.Testem si mi usnadnil výběr a od toho ty testy děláme ne? :mytwocents:
Bubak se to líbí
#62049
Mám svůj poznatek. Minulý víkend jsem vyčistil pneu koncentrovaným šamponem + pak pro jistotu APC. Po následném uschnutí jsem aplikoval štětcem v hojné míře WAXADDICT FEEDER TYRE CONDITIONER. Uběhl týden a vše super. Včera jsem jel asi 15 minut v dešti a když pak penumatiky uschly, tak jsou zase skoro šedé jako bez "napajcování" :-(

Kde je chyba ? Že by tent přípravek nebyl určený pro použití pro jízdu v dešti? :-D
Mercedes Benz C Class

Tak a máme léto, po jarní smr[…]