Velký srovnávací test univerzálních čističů APC

Odpovědět
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Autor: Mr.Bean


První část testu APC proběhla na palubce z měkčeného plastu. Když jsem si přinesl domů, tak byla komplet zaprášená (na vrakovišti byla nejspíš dlouho). Otřel jsem ji jen mokrým hadrem a to byla veškerá příprava.


Každý čistič měl svojí část palubky, kde mohl ukázat svoje schopnosti. Celkem bylo 10 APC (příští týden ještě doplním Surfex HD, zbylo pro něj ještě jedno místo).




Ředění jsem zvolil takovéto:
Auto Finesse Total Interior Fabric & Upholstery neředěný hotový roztok
Auto Glym Interior Shampoo neředěný hotový roztok
Bilt Hamber Surfex HD 1:100
Chemical Guys All Clean+ 1:20
Chemical Guys Green Clean 1:20
Chemical Guys Grime Reaper 1:8
Dodo Juice Crudzilla neředěný hotový roztok
Dodo Juice Total Wipe Out neředěný hotový roztok
Meguiars APC 1:7
Valet PRO Citrus Pre Wash 1:20
Valet PRO Classic APC 1:10

Začneme finanční stránkou… Litr hotového APC (v mojí koncentraci) stojí:

Zde samozřejmě vedou koncentráty. Dodo jsem počítal z hotového roztoku, ne z koncentrátu. Z koncentrátu je to takhle:
Crudzilla – 120 Kč/l
Wipe Out – 100 Kč/l

A nyní k samotnému testu přípravků. Seřadím to abecedně. První část první části testu :D proběhla takto: Nastříkat, nechat chvíli působit, nastříkat ještě trochu a rozpěnit štětcem (velkým od Valetu), následně setřít hadrem. Štětec byl samozřejmě po každém přípravku vypláchnutý, aby se na něm APC nehádali. Po první části následovala překvapivě druhá část. Ta spočívala v otírání plastu mikrovláknem navlhčeným APC. Nakonec jsem zkusil nechat přípravky zaschnout, aby bylo vidět, co se stane. Známkovat budu jako ve škole.

Auto Finesse Total Fabric & Upholstery









Po zaschnutí


Na měkčeném plastu výsledek nic moc. Navíc drahý vzhledem k tomu, co tady předvedl. Nesmrdí a ani nevoní. Po zaschnutí nechá malinkatý flek.
Hodnocení: 4-Dostatečný

Auto Glym Interior Shampoo









Po zaschnutí


Čistí dobře, nijak nesmrdí. Vyčistil i více usazenou špínu u toho výdechu větráku. Není nijak zvlášť ekonomický, protože se nedělá v koncentrátu. V žádném případě nenechávejte zaschnout, protože vytvoří největší flek ze všech.
Hodnocení: 2-Chvalitebný

Chemical Guys All Clean+
S ním jsem začínal, takže jsem ještě neměl vychytaný postup fotek :(






Po zaschnutí


Vyčistí méně než autoglym. S více usazenou špínou (u toho větráku) si v téhle koncentraci neporadil. Pokud nepotřebujete úplně 100% výsledek, tak ale stačí. Po zaschnutí téměř neviditelná loužička.
Hodnocení: 4-Dostatečný

Chemical Guys Green Clean








Po zaschnutí


Nehezký zelený lektvar, který je zelený i při čištění. Zajímavý :D. Dopadl trochu lépe než All Clean+, trochu vyčistil i tu usazenější špínu. Po zaschnutí nenechá loužičku (ani zelenou).
Hodnocení: 3-Dobrý

Chemical Guys Grime Reaper






Po zaschnutí


Stejný jako ostatní chemici, což mě docela překvapilo. Čekal jsem ho o hooodně silnějšího, když to má být čistič motorů. A ještě k tomu to ředění není úplně ekonomické.
Hodnocení: 4-Dostatečný

Dodo Juice Crudzilla






Tady je výsledek asi vidět nejvíc


A pořád ještě něco tahá




Po zaschnutí


Konečně něco, co pořádně čistí. Vidíte tu hnědou pěnu? Výsledek luxusní. Ale nenechávejte zaschnout. Určitě se vyplatí koncentrát.
Hodnocení: hotový roztok 2-Chvalitebný / koncentrát 1-Výborný

Dodo Juice Total Wipe Out
Už teď teče hnědý












Po zaschnutí


Stejný jako sestra Crudzilla. Nejspíš bude ale šetrnější, uvidíme na čalounění později. Lehce znatelná loužička po zaschnutí.
Hodnocení: hotový roztok 2-Chvalitebný / koncentrát 1-Výborný

Meguiars APC








Po zaschnutí


Čistí o trochu lépe než Chemici (i když to na fotce vypadá obráceně). Dobrá cena, jen škoda, že se musí koupit kanystr. Vlezlá vůně, která trochu vadí při čištění v malých místnostech. Lehce znatelná loužička po zaschnutí.
Hodnocení: 3-Dobrý

ValetPRO Citrus Pre Wash








Po zaschnutí


Čistí trochu hůře než Dodo, ale jinak velmi dobrý. Po zaschnutí neškodný. Navíc trochu voní po citrónech nebo pomerančích – prostě citrusech, co já vím, jak co voní :D. Celkem hezky pění.
Hodnocení: 2-Chvalitebný

ValetPRO Classic APC










Po zaschnutí


V podstatě stejný jako brácha Citrus Pre Wash. Možná o malililinko horší. Po zaschnutí ale také neškodný.
Hodnocení: 2-Chvalitebný

Závěr


Fotky nejsou úplně 100%, blbě se to fotí. Ale výsledné pořadí je následující:
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

Pak Autoglym, pak společně Megs a Valet APC a pak je to skoro všechno stejný... Nic vyloženě nepropadlo, ale Finesse tady fakt ne. Megs a Valet APC jsou dobrý na takový to plýtvání, kde není nutný 100% výsledek – jako jsou třeba gumový koberečky v autě, který se hned zase zašpiní.

Další část testu proběhne na čalouněných sedačkách – modré a šedé. Dále bude následovat pneumatika, gumové koberečky, látkové koberečky a nevím, co ještě. Každopádně něco na autě (např. zádveří a podběhy), ale to až bude teplo. Díky všem za vzorky a snad jsem trochu pomohl s výběrem. Něco se brzo objeví v inzerci :).
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Pěkná práce musím tě fakt pochválit.Tohle bude asi nejlepší test co jsem kdy sledoval.Klobouk dolu ;)
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Díky :)

Pracuje se na sedačkách. Možná ještě dnes se to tu objeví ;)
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

V jakym redeni vychazi ten Surfex na 2 Kc?
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

1:100 snad

Je to blbě? Možný je fšechno
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ja nevim, ja nepocital na kolik me ten surfex vysel (mam taky 5l jak vevoda), ale 2 Kc na litr jsou husty. I kdyz 1:100 uz je dost dle myho, uz jen spis na takovy ty koberce atp (jak pises ze neni potreba 100% efekt), myslim ze na intros je idealni tak 1:50, mozna 1:75... No vsak uvidime v testu :)

I tak je ale porad cenove na tom asi nejlip, takze ja u nej zustavam :D


(odeslano z mobilu)
Mat2
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: 07 lis 2011, 17:20
Bydliště: Valtice

Skvělé, nádherně a názorně udělaný test. Velký dík. U Atofinesse je to už několikátý produkt, který nenadchl.
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Bezva test a těším se na další výsledky. Jen mě napadá jestli nemáš lepší věci na práci než v pátek večer testovat přípravky na čištění...Ale každého jeho věc :)
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Jako měl bych se trochu učit na maturitu, ale koho by to bavilo. Navíc jsem s testem začal už ve středu :D

Edit: Sedačky budou až zejtra. Je to pořád mokrý, tak by nebyl pořádně vidět konečnej výsledek
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Maturita is overated. :D


(odeslano z mobilu)
Odpovědět