Chemical Guys Glossworkz vs Valetpro Poseidons Carnauba Wash

Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Dostaly se mi do rukou tyto 2 zajímavé šampony, zde jsou tedy nějaké zkušenosti s nimi. Kdo mne zná ví, že jsem na šampony pes a málokterý mne uspokojí 8-) Dnes tu mám tyto 2 kousky - Chemical Guys Glossworkz a Valetpro Poseidons Carnauba Wash.
IMAG0059.jpg
IMAG0059.jpg (170.87 KiB) Zobrazeno 22463 x
První z nich slibuje zvýšení lesku, druhý přidává navíc protekci. Doporučené ředění CG Glossworkz je 1:2000, doporučené ředění Valetpro je 1:100. K poměrům ředění jsem po zkušenostech s jinými renomovanými šampony trochu skeptický, byl jsem tedy zvědav, jak si povedou tyto 2.

CG Glossworkz:
20l kýbl, jedno víčko (cca 10ml) šamponu. Po napuštění vody se utvořila středně hustá pěna, mycí roztok bezbarvý. Mytí bezproblémové, hmyz šel dolů jako po másle, dokonce nebyl problém umýt pár drobných teček asfaltu. Doporučené ředění tedy funguje (konečně!).
IMAG0051.jpg
IMAG0051.jpg (156.54 KiB) Zobrazeno 22463 x
IMAG0052.jpg
IMAG0052.jpg (70.86 KiB) Zobrazeno 22463 x
Valetpro Poseidons Carnauba Wash:
20l kýbl, 6 víček (cca 120ml) šamponu. Použito méně šamponu, než je doporučené ředění. Po napuštění vody se utvořila hustá pěna, mycí roztok zabarvený do žluta. Mytí bezproblémové, hmyz šel dolů trochu hůře než u CG, ale stále velmi dobře. Pro běžné mytí bez potřeby dodání protekce je tedy možné použít méně šamponu, než je doporučeno.
IMAG0053.jpg
IMAG0053.jpg (161.13 KiB) Zobrazeno 22463 x
IMAG0054.jpg
IMAG0054.jpg (117.01 KiB) Zobrazeno 22463 x
Další věc, která mne zajímala, je množství skvrn na laku po volném zaschnutí mycího roztoku. CG Glossworkz po sobě nezanechal žádné skvrny - výsledek perfektní. Valetpro pár lehkých skvrn zanechalo, i když při běžném pohledu nejsou viditelné. Na svou kategorii (šampon+vosk) je to ale výsledek velmi dobrý.

CG
IMAG0058.jpg
IMAG0058.jpg (68.56 KiB) Zobrazeno 22462 x
Valetpro
IMAG0057.jpg
IMAG0057.jpg (72.37 KiB) Zobrazeno 22462 x
Jaký je závěr? CG Glossworkz považuji za jeden z nejlepších šamponů, které lze koupit. Ředění 1:2000 při ceně okolo 300 Kč za 473ml nabízí bezkonkurenční poměr cena/výkon.
Valetpro Poseidons Carnauba Wash je zaměřen na jinou cílovou skupinu. Pro mytí neudržovaných aut jde o velmi dobrou volbu. Proti "hypermarketovým" šamponům za lehce vyšší cenu okolo 250 Kč nabídne mnohem lepší kvalitu mytí a následnou dočasnou protekci laku. Zároveň nabídne lepší poměr ředění, je tedy ekonomičtější, než tyto obyčejné šampony.

Celkové hodnocení
Chemical Guys Glossworkz: Výborný
Valetpro Poseidons Carnauba Wash: Dobrý
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
Hanny
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 21 led 2011, 21:43
Bydliště: Mezi Prahou a Brnem

Chemical Guys Glossworkz použít do studené nebo teplé(jak moc) vody.
Je zajímavé že se o tom nikde nepíše jestli se maj navoskované auta mejt teplou nebo studenou vodou.
Díky za odpovědi.
Uživatelský avatar
pásovec
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 26 říj 2010, 18:59

Co takhle dát vlažnou? :-) Ale námět, co třeba horká voda dělá s voskem je zajímavý.
Detailing Club ČR
Uživatelský avatar
Hanny
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 21 led 2011, 21:43
Bydliště: Mezi Prahou a Brnem

pásovec píše:Co takhle dát vlažnou? :-) Ale námět, co třeba horká voda dělá s voskem je zajímavý.
No tak to je jasný že to nebudu mejt vodou která má bod varu :lol: :lol: :lol:
Ale jednalo se mi o tom co vydrží šampon aby správně fungoval.Pokud je to uplně jedno tak jsem se ptal zbytečně ale díky za odpovědi popř.zkušenosti ;)
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

Pro nenažrance je k dispozici galonek :mrgreen: :lol:
Obrázek
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
mathyas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 310
Registrován: 26 srp 2011, 08:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

teplota vody rozhoduje pouze u rozpustnosti šamponu ve vodě, jinak i vařící vodu když vyleješ na auto, tak se vosku nic nestane, vem si jaké teploty musí vydržet když na černé auto celý den na nekrytém parkovišti paří slunce... Zkoušel jsem to. ;)
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel a detailingu

Profesionální služby, dlouhodobé ochrany vozidel, opravy kůže

http://www.matejveprek.cz
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

:twisted:
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

Na Car Bath od swissvaxu je napsáno, že kein heise Wasser ;)
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
mathyas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 310
Registrován: 26 srp 2011, 08:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Teploty okolo 60 - 80 stupňů nejsou nic neobvyklého, extrém na nevyleštěném autě pouze zavoskovaném v letním extra teplém počasí vyšplhalo i něco přes 120 stupňů. Určitě jste si už někdy všimli, že když na takto rozpálený vůz rozstříknete vodu tak se velmi rychle vypaří, ale také velmi rychle povrch ochladí.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel a detailingu

Profesionální služby, dlouhodobé ochrany vozidel, opravy kůže

http://www.matejveprek.cz
Uživatelský avatar
mata..
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 389
Registrován: 15 zář 2011, 12:23
Bydliště: Praha

Glossworkz je svělej. Hezky voní, dobře myje a to dávkování.. Vydrží opravdu dlouho :) Jedním slovem spokojenost ;)
Odpovědět