Dodo Juice Supernatural Glaze

Odpovědět
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Chřipka polevuje a mohu konečně napsat tento třítýdenní test. Nedávno přišlo Dodo s novinkou na plasty, pneu, pryže - Supernatural Glaze. Předchozí pokus s Tyrománií (i když vůbec nejde o špatný produkt) se mezi zákazníky moc neujal, uvidíme, zda se to povede tentokrát.

Obrázek

Supernatural Glaze je jedinečný detailingový krém na pneumatiky, plasty, pryže a dokonce i kůži. Má dlouhou výdrž na pneumatikách (neumývat vysokotlakým čističem!). Zanechává suchý povrch se saténovým leskem. Suchý povrch nepřitahuje nečistoty a prach narozdíl od bežných mastných impregnací.

Tolik oficiální text výrobce a podíváme se na praxi. Produkt jsem aplikoval na konci září na pneu, pryže okolo oken, a plast na dveřích. Pneu byly vyčištěny VP Bilberrym, pryž okolo okna a plast na dveřích Wipe Outem. Tento týden, jsem Glazem ošetřil i přední mřížku chladiče.
Po otevření plechovky na nás vykoukne hustý bílý krém, který postrádá jakoukoliv vůni či pach - jak se na správný Supernatural sluší a patří.

Obrázek

Nejdříve jsem krém aplikoval na vyčištěné pneu. Použil jsem úplně obyčejný pěnový aplikátor. Hned na začátku zaujme vysoká koncentrace krému a z toho plynoucí minimální spotřeba. Očekával jsem spíš matný vzhled, ale po aplikaci mne překvapil poměrně slušný lesk, srovnatelný s gelem od Meguiars. Na všechna 4 kola jsem spotřeboval okolo 5ml krému.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Aplikace na pryže okolo oken byla snadná, pryže byly po aplikaci poměrně lesklé. Vlevo ošetřená část, vpravo neošetřená.

Obrázek

Na tvrdém plastu se jednalo spíš o zatmavení než o nějaký velký lesk. Vlevo neošetřeno, vpravo ošetřeno.

Obrázek

Obrázek


Po třech týdnech od aplikace se již dají pozorovat nějaké výsledky. Na pryži okolo oken je stále znát zatmavení, lesk z počátku je však již pryč. Vodu ale odpuzuje stále velmi dobře. Podobné je to na tvrdém plastu u dveří. Pneu také ztratily lesk, zůstávají ale stále pěkně tmavé a odpuzují vodu.

Obrázek

Obrázek

Tolik tedy k tomuto produktu. Jde o zajímavou alternativu k ostatním produktům, jeho výhodu vidím hlavně v univerzálnosti použití, pěkném finiši a slušné výdrži. Jeho velkou nevýhodou podle mne bude cena, která není nejnižší a spoustu zákazníků nejspíš odradí. Zde bych uvítal i malé 30ml balení, které by bylo dostupnější a pro spoustu aplikací by bohatě stačilo.

Co se líbilo:
+ Vysoká koncentrace krému a nízká spotřeba
+ Nečekaně vysoký lesk po aplikaci
+ Univerzálnost použití
+ Slušná výdrž


Co se nelíbilo:
- Vyšší cena
- Absence menšího balení


Celkové hodnocení: Velmi dobrý
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Bart.08
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 865
Registrován: 19 bře 2014, 15:25

:thumbup:
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Supernatural Glaze má asi silného konkurenta. ValetPRO black the future. :smile:
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Valet je trochu matnější. Zkoušel sem ho na plastech, od léta mám v plánu recenzi
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
brco
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 31 bře 2014, 18:59

Je to vhodne aj na interierove plasty? Palubna doska, vnutorne casti dveri?
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Použít to můžeš, ale podle mě jsou do interiéru vhodnější přípravky.
A asi aplikovat jen malé množství ať to není příliš lesklé.
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Na interiér bych to nedával, vezmi Poorboys Natural Look třeba, nemá cenu patlat něco někam kde to na to není určený.
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Odpovědět