Bilt Hamber Auto Wheel

Odpovědět
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2944
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Autor: Neozin


Obrázek

Popis výrobce

Auto Wheel je bezkyselinový nealkalický čistič pro ocelová kola i kola s lehkých slitin.
Ve většině případů jsou ocelová a litá kola buď lakovaná barvou nebo jen čirým lakem. Tyto povlaky chrání kovový povrch před korozí a poskytují atraktivní povrchovou úpravu automobilovým kolům.
Během brždění vzniká třením součástí brzd horký oblak brzdového prachu, který obsahuje tisíce horkých kovových částic. Tyto částice bombardují kola a ulpívají na povrchu.
Tyto částice je velmi obtížné odstranit. Čističe kol na bázi kyselin odstraňují tyto kovové částice efektivně, ale při dlouhodobém používání dochází k trvalému poškození povrchové úpravy kol. Čističe kol na bázi kyselin jsou díky své agresivitě nevhodné pro leštěné kovové povrchy.
PH neutrální formulace Auto Wheel reaguje s kovovými částicemi, které následně činí rozpustné ve vodě, dochází ke zmenšení velikosti částic a nakonec k uvolnění z povrchu. Na rozdíl od čističů kol na bázi kyselin, tato metoda je neškodná k povrchové úpravě kol a je bezpečná i pro leštěná kola. Reakce je vidět rychlou změnou barvy z jasné až po tmavě červenou. Pak stačí kola pouze opláchnout vodou. V případě většího znečištění lze použít kartáč na kola.


http://www.detailingshop.cz/cistice-lak ... etave-rzi/


Do rukou se mi dostalo zcela náhodou tento čistič kol od Bilt Hamberu. Rukou mi prošlo mnoho čističů kol, avšak jsem ještě doposud nevyzkoušel hit poslední doby. Produkty 2v1. Čistič kol + odstraňovač rzi v jednom. Byl jsem na něj hodně zvědavý, jak si povede.
Testovalo se na kolech mého auta, které jsou zavoskovaná přibližně od dubna dvěma vrstvami vosku Soft99 Fusso black. Od posledního umytí kol to bylo již cca 2 týdny. Najeto za tu dobu 1600km. Posledních 800km najeto po dálnici, kde prach z brzdových destiček kola hodně zanesly.
Něco málo k Bilt Hamber Auto Wheel:
Jedná se o čistič kol a odstraňovač polétavé rzi v jednom. Výrobce uvádí, že jde o pH neutrální čistič. Tento čistič by měl fungovat také jako „bezdotykový“. To znamená, že stačí na kola nastříkat, počkat 3-5 minut a poté pouze opláchnout. Nejlépe tlakovou vodou.

Čekal jsem funkci stejnou jako různé odstraňovače polétavé rzi. Prostě jen zfialoví na kolech, ale bez pomocí kartáče nebo štětce kola zcela uspokojivě nevyčistí.
Vzal jsem tedy čistič a nastříkal na kola. Kola nebyly předtím oplachovaná vodou. První co mě zarazilo, byla vůně. Ano, tento čistič nevoní zcela typicky jako odstraňovače polétavé rzi = neskutečný zápach, ale je parfemován. Typický zápach nelze zcela potlačit, ale díky přidané vůni není pro nos tak agresivní. Voní trošku jako vůně „žvýkačky“. Čistič je trošku hustý, ale zas ne jako třeba ValetPro Dragons Breath. Lze bez problému rozprašovat. Hustší konzistence pomáhá ulpět na kolech déle, aby mohl čistič déle působit. Efekt zfialovění, reakce na přítomnost kovových částic, mi připadal okamžitý. Stačilo nastříkat a čistič ihned reagoval.

Při použití „bezdotykově“ (nastříkat, počkat a opláchnout tlakovou vodou) byly kola na 95% čisté. Podle mě tento stav bude pro hodně lidí zcela uspokojivý. Detailisti budou muset na kola sáhnout rukama, aby byl výsledek 100%. Kola jsou po použití BH Auto Wheel zcela čistá, dekontaminované a rozjasněné. Co víc si přát?

A na závěr takové příjemné překvapení. Čistič pění. Ano, hodně lidí řekne, že pěna nemyje/nečistí, ale pro mě prostě pěna patří k mytí auta. Proto jsem za sebe rád, že pění.

Na závěr bych chtěl říct, že Auto Wheel od Bilt Hamberu mě překvapil. Čekal jsem něco jako odstraňovač polétavé rzi s nálepkou „wheel“ aby měl zákazník pocit, že koupil něco speciálního na kola. U Bilt Hamberu opravdu slovo Wheel na produktu znamená něco speciálního na kola.
Spotřebu jsem měl cca 50-70ml na 4x 18“ kola (pouze odhad). Cenově to vychází na jedno mytí asi 30 Kč. Taky záleží hodně na rozprašovači, který používáte.

Foto
Před

Během čištění

Po


Co se líbilo:

+ Produkt 2v1 (čistič a odstraňovač rzi v jednom)
+ Vůně
+ Při čištění pění
+ Silná čistící schopnost
+ Schopnost vyčistit kola bezdotykově
+ Hustší konzistence

Co se nelíbilo:

- Stále lze trošku cítit typický zápach
- Cena (cena je zde diskutabilní, protože jedno mytí kol vychází na cca 30Kč. Někomu to může připadat hodně, někomu normální a někomu málo)


Celkové hodnocení: Výborný
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Igo
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 21 čer 2016, 13:17

Mohu jen přikyvovat :) Druhé mytí cca. po 14 dnech a cca. 500 km již nebylo tak "fialové". Teď mě čeká další najeto cca. 2000 km hlavně po dálnici tak uvidíme. Moc nedoporučuji používat na "veřejných" k mytí neurčených místech. Po oplachu valila růžová "parfemovaná" voda k sousedům a nechávala na silnici takový film, že jsem lítal s wapkou a ředil a ředil čekaje každou chvilku kdy soused vyleze a bude naprosto oprávněně prskat :ireful:
Uživatelský avatar
Ipanema
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: 05 srp 2016, 00:19

...takže se neředí 1:1 jako např. Blue Gel a jiné věci na kola i ve vyšším poměru s vodou??
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Co jako nahrada normalniho zelezozrouta pri chem. dekon.? Brani tomu neco? :-)
Z telefonu
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Ipanema: Ne, neředí se.

HonzaD: I když je pH neutrální, asi bych ho radši používal jenom na kola. Podle mě by se nic zásadního nestalo kdyby si to použil na lak, jen ruku do ohně bych za to nedal.
Univerzálnější by bylo vhodné zvolit Bilt Hamber Korrosol.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Auto-wheel is safe on a wide range of surfaces including paints, lacquers alloys and steel, however small scale trial should be carried out before use.
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Jo. Ta vune je super. Rozhodne prijemnejsi,nez Iron. Ale stale,kdyz ho hodim do kufru, rozprasovac na OFF,tak ho citim v celem aute :D takze funkcnost shodna s Korrosolem? Puvodne jsem chtel vzit wheel,ale byl jsem obetni beranek a vzal Korrosol a nelituju. Spotreba na kola se da blbe odhadnout,tam to je individualni. Prave vaham jestli vzit jeste wheel a nebo dalai Korrosol. Wheel bych taky radsi nedaval na lak. Je sice PH neutralni,ale pisou tam wheel. Ciste teoreticky by na laku nic nemel udelat,ale.....
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Me hlavne prijde pouzivani obojiho jak hlavniho cistice kol jako vyhazovani penez. Ja vcera po 3 mesicich umyval svoje kola (je na nich jedna vrstva Q2 Rim), nevim kolik s tim za tu dobu doma najezdili , ale kola byly spinavy mnohem vic nez bych kdy ja dopustil :D a v pohode jsem je vycistil Valetem Bilberry... uznavam ale teda ze jsem to musel trochu posmrdlat stetcem :D
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

To je přesně ta "nevýhoda", kterou jsem uvedl v recenzi. Cena. Pro někoho málo, pro někoho akorát a pro někoho hodně.
Moje kola taky můžu umýt klasicky jen vodou se šamponem, VP bilberry v ředění 1:10, CG diablo gel a další podobné slabší čističe. Dokonce jsem teď nedávno myl kola pomocí bezoplachu ONR a kola byla čistá.
Jednou za čas (1x za měsíc) ale chci tomu autu dopřát něco navíc, tak to vemu právě BH Auto Wheel. :D
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Zase zalezi na uhlu pohledu. Cenu aplikace jsem neprepocitaval. Ale mam Par pavucinovych kol,na superbu II mam Themista,ktera maj mezi paprskama maly pruh a na druhym Superbu mam Siriuse vice paprskova. Sahat na to stetcem atp se mi nechce,protoze jsem 1. Linej 2.nechce se mi a za 3. Jsem linej 4. Proste ne! :D korossol,nebo zde wheel udela tu praci za me a celkem rychle a bez vetsi namahy. Navic takova relativne prijemna vune oproti ostatnim dekontaminacnim pripravkum. Ve srovnani s Ironem od gyeonu,nebo ironX vychazi BH znatelne levneji v porizovaci cene za 1l přípravku.
Odpovědět