Chemical Guys Wheel Guard

Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Dostal se mi do ruky tento zajimavy produkt, zde jsou zkusenosti.
Nastal cas prezouvani a tak nejak jsem si rikal, ze pred vymenou kol bych mohl zimni sadu tentokrat osetrit necim lepsim, nez "odlozenym" turtlewaxem. SW Autobahn se mi zdal dost drahy, Poorboys udajne nic moc, takze vyber padl na CG Wheel Guard.

Obrázek

Takze, zimni kola po vybaleni z letniho spanku vypada pomerne ciste, pred ulozenim prosla dukladnou ocistou:

Obrázek

Nasledovalo dukladne umyti DJ Sour Powerem, ususeni a nastrik pneu AG Vinyl&Rubber Care:

Obrázek

Po zavadnuti AG V&R jsem pneu vytrel do sucha. Vysledkem byl decentni lesk pneu. Pote nasledovala aplikace DJ Lime Prime na hlinikove disky, rozlesteni. Nakonec prisel vosk CG Wheel Guard, ktery diskum dodal krasne mokry lesk. Vysledek vypada takto:



A jeste maly testik s vodou:



Prace s voskem velmi snadna, jak aplikace, tak rozlesteni. Spotreba minimalni. Kola neuveritelne prokoukla. Při aplikaci 1 vrstvy je vydrz prumerna, pri aplikaci 2 a vice vrstev ma produkt vynikajici vydrz (zatim drzi celou sezonu od brezna 2011 a ujeti cca 20 000km), takto osetrena kola lze snadno myt jen cistou vodou.

Co se líbilo:
+ Hluboký lesk
+ Velmi snadná aplikace
+ Malá spotřeba
+ Dobrý poměr cena/výkon
+ Při nanesení více vrstev slušná výdrž
+ Výrazně usnadňuje mytí kol


Co se nelíbilo:
- Při nanesení pouze 1 vrstvy pouze průměrná výdrž
- Pouze průměrně odpuzuje prach z brzd
- Polotekutá konzistence


Celkové hodnocení: Velmi dobrý
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

Kecy v kleci. Nejlepší je autobahn :-)
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Taky ale nekolikanasobne drazsi ;)
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nejedou uz fotky :(
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Bohužel toto vzniklo přesunem serveru, kde tyto fotky byly, jinam. V PC jsem nalezl alespoň 2, zbytek zatím nemám... :oops:
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
LP130i
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: 04 led 2012, 22:03

Jak je nejlepší aplikovat tento vosk na mnohopaprsková kola, kde jsou paprsky hodně blízko u sebe?


Obávám se, že prsty se tam nedostanu, aplikátorem asi jo, ale jak to pak mám rozleštit? To samé s clayem, ten už vůbec nemá šanci. Holt to bude asi muset vydržet do podzimu, než kola sundám a budu je moct udělat pořádně..

PS: na druhym autě jsou tyhle a to je teprve vopruz čistit.. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Já bych asi vyměnil kola... :mrgreen:

Podle mne jinak než klasickou, poctivou, ruční prací to nepůjde. Aplikátorem se tam dostaneš, pak asi prostrčit utěrku a vyleštit. Jak jsi psal, bude to vopruz :-)

Jinak jedině toto, bude to ale asi jen takovej kompromis
http://www.detailingshop.cz/disky-a-pne ... -seal.html
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

konečně vim kde se vzala ta fotka nahoře v tom bááneru :D

wheel guard je zajímavej a pokud budu hledat něco na kola (prozatim mi stačí kolohnát), tak do něj nejspíš půjdu... teda pokud nepůjdu průkopnickou cestou v podobě auto finesse 8-) to už ale neni hudba blízké budoucnosti :mrgreen:

btw: z takovejch kol bych měl velkou radost :D
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Legacy
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 04 říj 2011, 11:12

"Dejte pozor, aby se spray nedostal do kontaktu s brzdami." Super rada u prípravku v spreji na kolesá.

Tie doppellspeiche mám aj ja a vyriešil som to "detailisticky": kam dočiahnem tam dočiahnem. Treba sa im asi venovať ešte pred nahodením. Inak všeobecne je ich údržba (hlavne v spojení s plechmi pod zadnými brzd. kotúčmi) sakra opruz a ich prezutie bolo pre mňa vyslobodením.
Legacy
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 04 říj 2011, 11:12

Ešte k téme: Wheeld Guard mám na kolesách aj ja (v dvoch vrstvách), aplikácia jednoduchá, vodu odvádza super, po dvoch mesiacoch stále drží a vzhľadom na to, že na mojich kolesách predtým nič iné nebolo a takisto je to môj prvý produkt tohto typu neviem čo by som viac napísal. :D
Odpovědět