Chemical Guys Wheel Guard

Uživatelský avatar
paveld
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 138
Registrován: 28 pro 2012, 23:26

A např. oproti Collinite, který teď používám? Vyplatí se vůbec kupovat něco přímo na kola, třeba ten CHG? Je o něco málo levnější ve srovnání s Collinite, ale jen kvůli tomu bych ho nekupoval. Asi mě to dál neposune, co se týče vzhledu nebo výdrže, ne?

Autobahn - super, že je lepší, když stojí tolik, do budoucna až budu mít lepší kola bude super, ale prozatím nad ním neuvažuju.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

collinite běžným nenáročným uživatelům jistě postačí ;)
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Tak proc se na nej ptas, kdyz o nem neuvazujes? :D Kazdopadne 476s ve dvou vrstvach vydrzi sezonu s prstem v nose, jak me (4000 km) tak tatovi (20k cca). Kola umyvana pouze prewashem nebo samponem.
Uživatelský avatar
paveld
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 138
Registrován: 28 pro 2012, 23:26

Ten autobahn jsem spíš tak připojil k dotazu, protože mě zajímá, ale ne hned na teď, na aktuální kola je ho škoda.

joshilki: jak to myslíš běžně nenáročným? Co by tedy volil dle Tebe náročný uživatel, když by nechtěl kupovat atuobahn? Je CHG horší nebo lepší než Collinite... dle ceny by měl být lepší Collinite, ale zas není vyvinutý přímo na disky.
Na druhou stranu u disků, pokud se budou umývat stejně jako zbytek auta, by neměl být rozdíl, pouze by vosku mohlo vidět vyšší zahřívání ve srovnání se zbytkem auta.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Myslim ze syntetickym voskum to teplo moc nevadi, sezonu (2013) pred collinite jsem mel i prirodni Raceglaze s obsahem PTFE (tj. neco jak Autobahn, ale v tom je toho teflonu prej jeste vic) a taky drzel dobre, i presto ze jsem ho trapil Bilberrym. Letos budu nahazovat Hard Body i na kola. :)
Uživatelský avatar
FLP
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 02 dub 2014, 15:36
Bydliště: Praha, Nitra

Chlapci a čo takto použiť Wolf´s Chemicals WR-1NT Nano Rim Sealant Rim Shield? Má niekto osobné skúsenosti ako je na tom s ochranou hore spomenutá nano ochrana a CHG Wheel Guard?
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

paveld: CG WG mám a je to jen něco "extra" na kola. Přidanou hodnotu oproti klasickému syntetickému vosku (Finish Kare, Collinite) moc nevidím.
Pro pocit že máš něco přímo na kola a ne univerzální vosk. Na svoje auto používám CG WG. Minulou sezonu jsem si ho pořídil ale už měl přezuto na letní. Tak se mi nechtělo zdlouhavě sundávat kolo, clay, dekontaminace apod. tak pouze umyl kola APC a napatlal 1 vrstvu. Na předních kolech vydržel okolo 2 měsíce, na zadních cca 4 měsíce.
Tuto sezonu pořádně připravím kola (dekontaminace, odmaštění a 2x vrstvy CG WG) a uvidíme jak dlouho vydrží.

Před zimou jsem švagrovi kompletně zavoskoval kola na zimu. Dekontaminace, odmaštění a 2 vrstvy Finish Kare s odstupem 12 hodin. Až bude tepleji tak poreferuju, jak si vede na kolech.
korni
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 21 lis 2014, 07:56
Bydliště: Karvinsko

Mno já 2x navoskoval Poorboys Wheel Sealant na kola. Měsíc již na nich jezdím a umyju je úplně krásně jen za pomocí WAP. O víkendu se chystám zase auto opláchnout tak kouknu jak drží.
Uživatelský avatar
malfis
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: 27 lis 2011, 16:06

Kolik doporučujete vrstev ? A jak dlouho čekat mezi vrstvami?
Focus RS Mk1
Uživatelský avatar
Michail
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2014, 12:11
Bydliště: Černovice

Mně se osvědčily dvě vrstvy, tři už budou asi zbytečný. Nechávám odstup 12 hodin, ale spíš proto, protože mi to tak většinou vyjde :D Další vrstvu můžeš dát klidně hned ;)
F**k me, I'm FRENCH!

K4M Renault Mégane Coupé 1.6 16V, r. v. 1999
F4R Renault Laguna GrandTour 2.0 16V, r. v. 2006
Odpovědět