Dodo Juice Fantastic Plastic Trim Dressing

Odpovědět
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem se rozhodl otestovat další "plastopajc". Jednak proto, protože opravdu dobré ošetření plastů považuji za jednu z nejtěžších věcí. Buď to dlouho nevydrží nebo je to moc mastné nebo se na tom po dešti dělají fleky atd...Ještě jsem snad nenašel produkt, u kterého bych mohl říct "To je ono...". No a v druhé řadě proto, že se mi dostal zajímavý produkt od Doda a já si uvědomil, že recenzi Dodo produktu tady ještě nemáme.
V dnešní recenzi si tedy prohlédneme Dodo Juice Fantastic Plastic Trim Dressing. Už na první pohled zaujme svým vzhledem. Jedná se o růžově svítící tekutinu, která jako by vypadla spíše z výbavy sličné detailerky ;) Láhev je vybavena prstovým rozprašovačem, který vytváří jemnou mlhu.

Obrázek

Přípravek jsem zkoušel hlavně na interiérových plastech. Spotřeba přípravku je minimální, nejlepší je nanést přípravek na mikrovláknový aplikátor/utěrku a tímto pak rozetřít po ošetřovaném povrchu. Přípravek se roztírá velmi snadno. Výsledný finiš je velmi decentní, přípravek zanechává matný povrch s velmi malým nádechem lesku a plast je mírně zatmaven.

Hladký plast 50/50
IMG_1526.JPG
Strukturovaný plast 50/50
IMG_1531.JPG
Palubní deska po ošetření
IMG_1543.JPG
IMG_1544.JPG
IMG_1545.JPG
Zajímalo mne, jak se bude přípravek chovat na exteriérových plastech, zejména na pryžích. Zatímco u pryží došlo k lehkému zatmavení a oživení, u tvrdých plastů má téměř "neviditelný" efekt.
IMG_1532.JPG
Ochrannou funkci však plní, za deště odpuzuje vodu velmi dobře. Po týdnu od aplikace je ošetřené místo stále velmi dobře viditelné, ale zatmavení je již slabší.

Závěr:
Z tohoto produktu mám trochu rozporuplné pocity. V interiéru podává velmi dobrý výkon srovnatelný s 303 Aerospace, proti kterému zanechává finiš s mírným nádechem lesku. Pro použití v interiéru bych produkt bez váhání doporučil. Naopak v exteriéru mne produkt nenadchnul, resp. nic nového nepřinesl, ničím mne nezaujal. Pokud tedy hledáte produkt na ošetření a oživení exteriérových plastů, ohlédl bych se jinde.

Co se líbilo:
+ Velmi snadná aplikace
+ Ošetřený povrch není mastný a nelepí
+ Matný finiš s mírným nádechem lesku
+ Velmi malá spotřeba
+ Zajímavá barva :-)


Co se nelíbilo:
- "Neviditelný" efekt na tvrdých exteriérových plastech
- Slabší efekt i na pryžích
- Výdrž v exteriéru by mohla být lepší


Celkové hodnocení: Dobrý
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Odpovědět