Velký test mikrovláken

Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Zdravím,
předem bych chtěl říci, že jsem ve světě detailingu nový, nicméně mě to celkem chytlo a tak jsem začal nakupovat jak čistící a konzervační prostředky, tak příslušenství na údržbu a čištění laku a auta celkově.

Teď momentálně jsem řešil mikrovláknové utěrky. Nakoupil jsem jich poměrně dost (celkem za cca 3000,-), ať již z tuzemských detailingových eshopů, z eBaye, tak z Amazonu, až po nákupní řetězce. Chtěl jsem je porovnat a zjistit, zda má smysl snažit se zde šetřit nebo ne. Také zda uváděné hodnoty skutečně odpovídají naměřeným, zde je rozdíl v mikrovláknu za 14Kč a za 200Kč. Výsledkem je níže uvedený „pseudo-domo-laboratorní“ test s výsledky uvedenými v tabulce.

Měřil jsem rozměr, hmotnost (z toho spočítal gramáž GSM), dále nasákavost (ponořenou utěrku jsem nechal vždy utěrku 20 sec. odkapat a pak znovu zvážil) a nakonec subjektivně hodnotil mikrovlákno kvalitativně v poznámce.
Všechny uvedené produkty byly testovány před prvním praním, aby byly výsledky co nejvíce vypovídající a porovnatelné (bez vlivu rozdílného opotřebení).
Produkty jsou zastoupeny od supermarketových, přes no-name od čínských prodejců z eBaye (mikrovlákna pod dolar za kus jsem neřešil, jsou to vyhozené peníze za průsvitné hadry s gramáží pod 250gsm), přes základní i pokročilou řadu ValetPro, doporučované (čínské) buffovací mikrovlákna z Amazonu, Chemical Guys workhorse, dále přes Auto Finesse vaflovky na okna, až po Auto Finesse buffovací utěrky.

Když to shrnu slušné mikrovlákno na lak pod cca 45Kč za kus prostě nekoupíte, když se koupí balík několika (ideálně již vyzkoušených), dostanete se na slušnou cenu za kus, ale hold to pár stovek stát bude…
Milým překvapením byly utěrky z Tesca (srolovaný balík 5ks za 70Kč), které nepůsobí úplně špatně a na „throw away“ utěrku bych je rozhodně doporučil (např. na Tar remover, kola, motor atd.) na rozdíl o stejně drahého balení z KIKu (což jsou průsvitné hadry).

Nicméně pokud chcete ušetřit – neexperimentujte s nákupem z Číny (akce typu 10 utěrek za 150,-Kč atd…) i poměrně drahá utěrky z Číny nepůsobí o moc lépe, než ta z Tesca za 1/3 ceny. Experimentování v naději na ušetření bude ve výsledku znamenat proinvestované prostředky a ve výsledku je bude nutné komplet odepsat.
Prakticky s žádnými značkovými neuděláte chybu, ano jsou o něco dražší, ale platíte si za to, že víte co kupujete, ve výsledku to může být výhodnější.
Na druhou stranu na Amazonu koupený balík 21ks buffovacích utěrek (prodejce FMS) nepůsobí vůbec špatně.
Přílohy
Výsledky testu
Výsledky testu
Kompletní testovaný repertoár mikrovláken
Kompletní testovaný repertoár mikrovláken
"Laboratorní" zkouška nasákavosti
"Laboratorní" zkouška nasákavosti
Mikrovlákna z Amazonu od prodejce FMS
Mikrovlákna z Amazonu od prodejce FMS
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

hezky pěkně :thumbup:
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

mne osobne se test nelibí.

- podle me neprehledny
- co se vlastne testuje nasakavost (kik vs susici rucnik )
-testovat nasakavost bez prvniho vyprani neni dobry i v navodu je prvne vyprat...

ale jinak testuj dal... :smoke:
BSD maniac
Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Netestovala se jen nasákavost, ale i srovnání gramáží různých produktů, porovnání rozměrů, a v neposlední řadě je zde i subjektivní hodnocení jednotlivých utěrek (jaký z nich mám celkový dojem - která mi přijde lepší než jiná atd.)
Nikomu nevnucuji, je to jen mé zhodnocení utěrek, které jsem měl v ruce a mohu je porovnat.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Helmut píše:Když to shrnu slušné mikrovlákno na lak pod cca 45Kč za kus prostě nekoupíte
No, ja jich mam tri velky IKEA bedny... ale to holt bylo jeste za casu Kik mikrovlakna za 25 (resp. 20) Kc, dneska uz to takova slava neni, ale pod 45 porad jsou :D

Srovnani kazdopadne fajn :thumbup:

Ale treba k te absorbci vody, viz susici rucniky Gyeon Silk Dryer a MM Dry Me Crazy. Gyeon asi v sobe udrzi mnohem min vody nez MM Dry Me Crazy (ma mensi gramaz), MM je na dotyk mnohem prijemnejsi a mekci, presto na suseni vzdycky beru prave "horsi a lehci" Gyeon, protoze proste tu vodu z auta stira lipa.
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

ale silk je trochu jinak koncipovanej, protože nemá prostříhnutý smyčky :idea:
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

To je jedno jak je koncipovanej,ale je bombovej. Krásně suší jak potahováním vlastní vahou,tak přikládáním. Škoda že tak nějak nestačí na Accorda,budu muset koupit ještě jeden raději...
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

To uz jsme trosku offtopic, chtel jsem tim jen rict za merit kolik vody to vlakno nacucne je zbytecne (z meho pohledu) a u obycejnych uterek uz tuplem, na druhou stranu taky mam rad co nejvic sloupci a hodnot, takze to chapu. :mrgreen:
paranek
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: 03 pro 2017, 14:01
Bydliště: hlavní město

Ahoj, díky za test.
Zoufale vybírám nějaká mikrovlákna už nějaký čas. Zrovna dnes sem na pár narazil a hned se mi hodila tabulka.
Na trhu ji jech opravdu mraky v rozmanité cenové relaci.
Mám 6ks Meguiars microfibre, nikde ani na googlu sem nedohledal gramáž, ale nejsou nic moc.
Tak vybírám něco lepšího.
Díky, díky
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Já si cením každého testu který někdo udělá dá si ten čas na testování, nákup produktů a focení a věci kolem toho.Každý si z testu může udělat nějaký úsudek může napsat své poznatky popř.připomínky na daný test.Já za test děkuji :thumbup:
Odpovědět