Velký test mikrovláken

Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Drobný update: Auto Finesse Ultra Plush mi přijde že lépe buffuje než ty Amazon FMS - tam to kompenzuji větším množstvím, nicméně na celé auto nebylo potřeba víc než cca 5-6 kousků...

Takže otázka zda 3-5 kusů AutoFinesse Ultra Plush nebo těch 21 FMS kde potřebujete cca 1/4 a cena podobná

Bodové hodnocení, které je uvedeno v tabulce (9 proti 7 ve prospěch pro Auto Finesse) tímto tedy potvrzuji.

Jak jsem říkal již dříve, kdo nechce experimentovat a snažit se (marně) ušetřit jděte do značkových produktu - klidně méně kusů ale ověřených a ve výsledku ušetříte...
paranek
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: 03 pro 2017, 14:01
Bydliště: hlavní město

Ano, už mi je ježíšek nadělil. ;-)

3 kusy AutoFinesse Ultra Plush, tak doufám, že mi to na auto vystačí :-O

Doteď sem měl Meguiars 300GSM a na celé auto sem použil 2-3ks na rozleštění vosku.
Ale je pravda že sou větší 40x60cm....
adam33
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 22 čer 2017, 17:12

Myslím si že by to chtělo do testu zařadit mikrovlákna z Kiku dlouhosrsté, teď dokonce jsem tam oběvil i oboustrané a jsem z nich hodně nadšený :)
Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Nějakou dobu se je snažím zakoupit nicméně cca ve 3 KIK prodejnách kde občas nakouknu jsem je ještě neviděl...
adam33
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 22 čer 2017, 17:12

je to docela vzácné zboží, ale občas jich pár nadju, a postupně po kusech kupuju. Jednou jsem mluvil s paní prodavačkou která si napsala že se po nich scháním a myslím si, že je tim spíš objednali :)
Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Tak jsem hned z práce zamířil do Kiku a náhoda je blbec... Byly tam a tak jsem vzal hned oba typy:
Mikrovlakna-KIK.jpg
Tak jsem ještě rychle udělal rychlotestík ve stejném duchu jako předtím a data jsou níže v tabulce
Mikrovlakna-KIK.jpg
Obecně se mi trochu hůře hodnotí, jelikož např. ta buffovací působí velmi měkce (řekl bych i měkčí než AF a rozhodně než Amazonky, které obě mají vyšší gramáž), nicméně působí, že po par praních budou na cucky (tyto pocity u AF nebo Amazonek nemám...) na druhou stranu musíme vzít v potaz cenu, která je velmi dobrá.
Obě utěrky jsou obšity měkkou nití, nicméně hůře se odtrhává etiketa (resp. zbytek tam zůstane) a tato nit také nepůsobí extra odolně.

Obě hodnotím jako dobrou volbu díky funkční hodnotě a ceně. Nicméně výdrží na mě působí hůře... Opět vzhledem k ceně asi nemá moc smysl řešit...

Omlouvám se, že nepíši moc zkušeností s vlastním užíváním utěrek. Nicméně opečovávám jen jedno auto (voskování zatím jednou, vidím to tak do půl roku znovu...) a zas tolik toho neozkouším:-/

Doufám, že alespoň toto trochu pomohlo :)
Přílohy
Kik-tabulka.png
Pejcha
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 06 bře 2018, 10:51

Zdar ve spolek, jsem tu nový a spíše se s detailingem seznamuji a zkoumám co a jak.
Dnes jsem vzal útokem KIK v Novém Boru a mají jich dost, kdyby měl někdo zájem.
stativ
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 14 bře 2018, 21:09

Jelikož mi tohle fórum dost pomohlo a právě mi přišel pár utěrek z Aliexpress, rozhodl jsem se, že je podrobím stejnému testu jako dělal Helmut. Snad to někomu přijde aspoň trochu užitečné.

Jelikož se mi poštěstilo vykoupit plzeňský Kik, tak jsem ozkoušel i Kik Softtutch, abych si vyzkoušel, jestli jsem schopen výsledky nějak rozumně reprodukovat.

Teď k testu.

Účastníci:
* Kik softtuch - mám jich celkem pět, pro test jsem vybral tu nejlepší. Na rozdíl od následujích dvou jsem Kik už prakticky vyzkoušel. Čeho jsem si všiml a na co dávat pozor – kvalita utěrek není vždy stejná. Jedna z utěrek má z jedné strany horší mikrovlákno, takové trochu slepené a i hůř suší.

* Auto Care Soft Touch Detailing Towel - 800 GSM mikrovlákno z Aliexpress.

* Auto Care Drying Towel - velký sušící ručník z Aliexpress. Nemám z ní zdaleka tak dobrý pocit jako z "Detailing Towel" a už bych jí znovu nekupoval – spíš bych přikoupil další "Detailing Towel". Obzvlášť vzhledem k vyšší ceně oproti druhé aliexpress se nevyplatí.

Bodové hodnocení neuvádím, protože nemám moc porovnání aby mělo nějakou výpovědní hodnotu.

Tabulka s výsledky:
tabulka.png
https://imgur.com/a/9Y7lOO1
Přílohy
_MG_5170.jpg
paranek
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: 03 pro 2017, 14:01
Bydliště: hlavní město

Kluci, na diskuzi o mikrovláknech tu máme přímo vyčleněnou sekci, tady by nemělo být nic, co se přímo netýká testu.
Odpovědět