Test výdrže 7 přípravků na plasty a pryže

Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Na tento test jsem se chystal delší dobu. S pryžovými částmi pořád tak nějak bojuji, rozhodl jsem se porovnat 7 produktů pěkně vedle sebe. První 2 jsou primárně určené na pneu, dalších 5 produktů je určeno i na plasty a pryže. Hodnotit budeme vzhled po aplikaci a následně vzhled a stav pryže po týdnech. Doufám, že se test bude líbit a přinese užitečné informace ;)

Do testu byly zařazeny tyto produkty:
Valetpro Traditional Tyre Dressing
Griots Garage Long Lasting Tyre Gel
Chemical Guys New Look Trim Gel
Valetpro Dionysus Trim Glitz
Carpro PERL
Poorboys Natural Look
303 Aerospace

1. Valetpro Traditional Tyre Dressing
Obrázek
Jedná o čirou, řídkou tekutinu. Primárně určeno na pneu, nanáší se nejlépe štětcem, spotřeba velmi malá, dobře se vsakuje.

2. Griots Garage Long Lasting Tyre Gel
Obrázek
Čirý, středně hustý gel. Primárně určeno na pneu, nanáší se nejlépe pěnovým aplikátorem, spotřeba větší. Neutrální vůně.

3. Chemical Guys New Look Trim Gel
Obrázek
Čirý, středně hustý gel. Univerzální přípravek na plasty, pryže a pneu.

4. Valetpro Dionysus Trim Glitz
Obrázek
Velmi hustý gel. Univerzální použití na plasty, pryže a pneu. Funguje velmi dobře, viz recenze.

5. Carpro PERL
Obrázek
Středně hustá tekutina bílé barvy. Je ředitelný vodou podle způsobu užití.

6. Poorboys Natural Look
Obrázek
Tento produkt asi netřeba představovat :) Velmi oblíbený produkt hlavně na interiérové plasty a pryže. Světle modrá, středně hustá tekutina. Vyznačuje se velmi malou spotřebou a nezaměnitelnou vůní višní.

7. 303 Aerospace
Obrázek
Špičkový produkt na ošetření plastů. Jako jeden z mála lze velmi dobře použít jak v interiéru, tak exteriéru. Řídká tekutiná bílé barvy v praktickém rozprašovači.


Po aplikaci produktů byly výsledky velmi podobné. Oba produkty Valetpro, Griots Garage Long Lasting Tyre Gel a Chemical Guys New Look Trim Gel vytvořily nejtmavší povrch s nádechem lesku. O něco světlejší finiš mají produkty Carpro PERL a 303 Aerospace. Nejsvětlejší a zároveň nejmatnější finiš vytvořil Poorboys Natural Look.






Ač byly po aplikaci výsledky překvapivě velmi podobné, již po 1. týdnu jsou patrné rozdíly. Nechte se překvapit, test bude pokračovat ;)

Update po 1. týdnu od aplikace
Uběhlo několik stovek km, auto prošlo párkrát deštěm a jedním mytím, takže celkem dobré zátěžové podmínky. Rozdíly jsou již dobře patrné:

Valetpro Traditional Tyre Dressing
Krásný příklad toho, jak se produkt může chovat rozdílně na různých pryžích. Na pneu zatím asi nejlepší přípravek, který mi prošel rukami zde bez diskuze vyhořel. Tento produkt tedy rozhodně doporučím na pneu, pro které byl vyvinut, ale nikam jinam. Přiznám se, že tak velký rozdíl jsem nečekal.

Griots Garage Long Lasting Tyre Gel
Velmi zajímavý produkt, dlouhou dobu byl mým favoritem na pneu. Vyrovnaný výkon předvádí i na pryžích oken.

Chemical Guys New Look Trim Gel
Víceméně shodný výkon s Griots Garage.

Valetpro Dionysus Trim Glitz
Zatím se chová tak, jak jsem předpokládal. Tento produkt předvádí vynikající výdrž na všech plastech a pryžích. Zde se ale ukazuje jeden z mála nedostatků Trim Glitzu - ošetřený povrch pryže vlivem vody flekatí a řešením je pouze vyčištění a reaplikace.

Carpro PERL
PERL se zatím tváří velmi příjemně. Povrch již sice není tak tmavý jako u Trim Glitzu, ale je pěkně jednolitý.

Poorboys Natural Look
U Natural Looku jsem nečekal velkou výdrž, ale toto je pro mne zklamání. Ošetření již víceméně není vidět. Potvrdilo se tedy, že tento produkt je vhodný spíše do interiéru.

303 Aerospace
To samé, co PB Natural Look. Bohužel tady jsem čekal výdrž mnohem větší.

Fotky:






Za týden opět na tomto místě pokračování ;)

Update po 2. týdnu od aplikace
Tak a máme tu finále a konečný verdikt. Zde bych jen upozornil, že se jedná jen o porovnání těchto 7 produktů a jistě se časem najdou lepší i horší produkty.
Takže resumé:

Valetpro Traditional Tyre Dressing
Po 2 týdnech již není na pryži vidět. Tento produkt je naprosto skvělý na pneu a jinde bych ho asi nedoporučil používat.

Griots Garage Long Lasting Tyre Gel
Překvapení testu, po 2 týdnech je stále viditelný na pryži. Jedná se tedy o celkem univerzální produkt.

Chemical Guys New Look Trim Gel
Víceméně shodný výkon s Griots Garage, tady jsem ale tento výkon očekával. Nenadchne, ale ani nezklame.

Valetpro Dionysus Trim Glitz
Očekávaný přeborník ve výdrži nezklamal. Špičkový, velmi univerzální produkt s opravdu dlouhou výdrží. Po 2 týdnech stále poměrně tmavý. Nevýhodou je jeho flekatění na pryži (ostatní plasty a pneu jsou bez problému).

Carpro PERL
PERL dosáhl podobného výsledku jako Trim Glitz, na druhou stranu netrpí na fleky. Na pryže jde tedy o velmi dobrou volbu.

Poorboys Natural Look
Natural Look v exteriéru dle očekávání vyhořel. Výborný produkt na interiér, v exteriéru bych ho ale použil jen v případě menších nároků na výdrž.

303 Aerospace
Jak bylo již psáno minule, to samé, co PB Natural Look. Tady jsem čekal výdrž mnohem větší.

Fotky:





Dnes tedy končí tento srovnávací test. Doufám, že se Vám líbil a brzké době připravíme další testy. Případné náměty, co otestovat, můžeme probrat v sekci Diskuse a pokec ;)
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

ty nás napínáš jak kšandy :D
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
mata..
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 389
Registrován: 15 zář 2011, 12:23
Bydliště: Praha

Zajímevej test ;) Trochu škoda žes to neporovnal s nějakýma přípravkama určenýma přímo na tyhle gumy (1Z, Seal Feed..)
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

Seal feed je určenej spíš vyloženě na těsnění v mezidvěří. Venku ho vyšisuje sluníčko.
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
mata..
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 389
Registrován: 15 zář 2011, 12:23
Bydliště: Praha

Aha, to jsem nevěděl. Já jsem právě někde viděl že to používali i na tohle.. ;)
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

Da se,jen musis casto reaplikovat,aby to bylo pekny :-)
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ja jsem sice rozhodnuty pro 303 (na plasty venku i vevnitr), ale na test jsem dost zvedavej.

Dal by se 303 by se na to tesneni v mezidveri dal pouzit taky? I kdyz tam jde teda spis o zachovani vlastnosti, nez vzhledu.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

303 na těsnění můžeš použít také, bez problému.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

BigBang píše:ty nás napínáš jak kšandy :D
Dnes večer se těšte na update vč. fotek ;)
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Hurá :mrgreen:
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Odpovědět