Swissvax Protecton Matt a Plastic Wash

Odpovědět
George.khe
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 21 srp 2019, 15:39

Nedá mi to sem nenapsat moje postřehy s kosmetikou Swissvax. Třeba se to někomu bude hodit. Dopředu musím napsat, že jsem doposud používal kosmetiku Sonax. Mezi adepty na kosmetiku jsem měl, ale i Gyeon.
Nějakou dobu jsem hledal kosmetiku na interiérové plasty, po kterém by plasty vypadaly jak nové a byly pěkně matné (žádný pololesk atd.). Nakonec jsem se rozhodl pro Swissvax, i když na internetu nebylo nějak moc videí nebo fotek po jeho aplikaci. Obecně můžu shrnout, že s jejich kosmetikou se opravdu dobře pracuje, ostatně toho je napsáno na internetu dost.
Zakoupil jsem tyto komponenty, abych mohl případně zjistit co má smysl kupovat od Swissvaxu a co ne:
- Swissvax aplikační houbička pěnová,
- Swissvax kartáček na čištění (myslím, že by šel v klidu použít obyčejný kartáč, ale cena nebyla dramatická),
- Swissvax Micro Absorb hadřík z mikrovlákna růžový (cena sice ne moc příjemná, ale perfektně se s ním pracuje a dokáže díky své hustotě nasát opravdu velké množství znečištění),
- Swissvax Plastic Wash čistič plastů,
- Swissvax Protecton Matt ošetření plastů.

Čistič plastů jsem aplikoval podle pokynů výrobce a po vyčištění jsem nanesl Protecton Matt. Po jeho nanesení plasty ztmavnou. Lze říct, že mají větší sytost a po nějakých 20 minutách by měly zmatnit do finálního stavu. Udělal jsem několik fotek po aplikaci a na porovnání jak plast vypadal před ošetřením. Každopádně plasty byly na pohled pěkné a čisté. O to víc mě překvapilo kolik špíny jsem následně vypral z toho hadříku.
Spotřeba na auto velikosti Alfa Romeo Mito u mě byla cca 1/5 Plastic Washe a cca 1/10 Protectona. Možná o krapánek víc, ale určitě záleží na míře znečištění.
Níže přikládám fotky. Fotka z kabiny je focena 24 hodin po aplikaci kosmetiky a fotka světle modrých dveřích je ihned po aplikaci kosmetiky. Flíčky do bíla mi na plastu dělá voda po kontaktu s předešlou kosmetikou (světle modré dveře) Na těchto nechám Swissvax pouze v této části a budu sledovat jako dlouho vydrží. Každopádně na druhé (třetí) auto vyzkouším kosmetiku Gyeon. Fotky nejsou nijak upravované a jak barevné spektrum vzal telefon resp. zrcadlovka, tak jsou. Zrcadlovka měla koukám trochu špinavou optiku, ale pokud by někdo chtěl mohu udělat lepší fotky.
IMG_8714.jpg
IMG_8715.jpg
IMG_8716.jpg
2.jpg
IMG_9910.jpg
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

kdyby stali 1/5 ceny proc ne, potom porovnej prostredky 50:50 nemyslim si ze bude swiss 5x lepsi než treba Poorboys Natural Look Dressing 473ml.... :thumbup:
BSD maniac
George.khe
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 21 srp 2019, 15:39

K cenové politice Swissvaxu se nevyjadřuji a že by byl 5x lepší to si také nemyslím. Chtěl jsem ho otestovat a touto "recenzi" jsem chtěl někomu ušetřit čas v rozhodování. Každopádně na vnitřek auta mi ta cena nevadí. U venku bych, ale sáhl taky po něčem levnějším.
Každopádně dík za typ na čistič.
Odpovědět