Labocosmetica #Primus

Odpovědět
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Autor: S3T

Labocosmetica-primus-1000ml.jpg
Popis výrobce:
# PRÌMUS je velmi všestranná aktivní pěna pro různá použití: dokáže čistit ráfky, podběhy a nejchoulostivější části karoserie. S použitím pěnové pistole vytváří přilnavou, kompaktní a hustou pěnu, která umožňuje, aby se nečistoty rychle a snadno uvolnily. Navíc díky svým nízkým odpařovacím vlastnostem může být aplikován také pomocí normálního rozprašovače.

# PRÌMUS je první aktivní pěna ve své kategorii, která získala certifikaci VDA - německého nezávislého orgánu, který ověřuje kompatibilitu chemikálií na těch nejjemnějších materiálech pro automobily a motocykly.

Ve skutečnosti je # PRÌMUS alkalický detergent bez louhových solí. Je bezpečný a má vynikající čistící vlastnosti na jakémkoli laku a materiálu, i na těch nejjemnějších u sportovních vozů a motocyklů. Díky svému speciálnímu složení lze # PRÌMUS bez problémů použít na povrchy ošetřené vosky, sealanty nebo povlaky.


Pěnu můžete zakoupit zde https://www.detailingshop.cz/aktivni-pe ... ivni-pena/

Labocosmetica má novou aktivní pěnu pojmenovanou Primus a slibuje opravdu hodně..tak sem se to rozhodl otestovat.
Dnešní krásné slunečné odpoledne a moje brutálně již delší dobu špinavé auto ( dovolil sem si jezdit ve stealth módu asi tak měsíc a půl ) si přímo říkalo o nějakou tu pěnovou sprchu.

IMG_2242.JPG
IMG_2244.JPG
IMG_2248.JPG
Byla to vlastně má úplně první zkušenost s aktivní pěnou, mám dojem, že jsem jí snad ani na veřejných wapkách nikdy nezkusil, nebo možná jednou.
Mixáže a pěnování se ujala profi wapka Kärcher s tlakem okolo 200bar, takže žádný ořezávátko :smile: Pěna se naředila v poměru 1:2 a šlo se na věc.
Stříkalo se na suchý pořádně zaprasený povoz a po nanesení celého auta jsem nechal pěnu několik minut působit, dokud skoro nestekla.

IMG_2264.JPG
IMG_2269.JPG
IMG_2272.JPG
IMG_2275.JPG
IMG_2277.JPG
Následoval oplach wapkou a už jen volné odtečení vody. Provedl se také test bílým kapesníčkem, na kterém prakticky nic nebylo.

IMG_2288.JPG
IMG_2289.JPG
IMG_2287.jpg
Závěr:
Primus od Labocosmetica na mě udělal opravdu dojem, na auto sem nemusel vůbec ničím jiným sáhnout a je krásně čisté… ve srovnání s mytím šamponem a rukavicí bych tomu dal tak 95 vs 100 % (pokud nebudeme počítat zažrané mušky, ale i s tím by si tipuju pěna částečně určitě poradila :smile:

Co se líbilo:

+ Účinnost produktu
+ Nenáročnost aplikace
+ Malá spotřeba
+ Dobrý poměr cena/výkon
+ Kvalita mytí


Co se nelíbilo:
- Musel sem si to umejt sám :D

Celkové hodnocení: Výborný
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
3dclub
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 80
Registrován: 28 led 2019, 19:59
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Pěkná recenze :)
Přijde mi, že by se to dalo celkem pěkně použít pro bezkontakní mytí, či jako alternativa do ručního zpěňovače místo rukavice a kýblu na veřejných wapkách :)
S3T
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 06 bře 2016, 23:59

však jsem to tak použil :D na auto sem nesáhnul vůbec ničím jiným, jen pěna a voda. A možná se sluší říct, že vlastně ani nemá žádnou ochranu laku.. levá strana byla leštěná, na zbytek zatím nebyl čas a fusso je na ní asi tak po 4-6 měsících mrtvé... :ireful: na druhé straně nebylo vůbec nic a auto čistý:)

ruční pěnovač mi pořád vrtá hlavou jestli koupit.. jestli ho máš, kup primus a pak dej vědět, jak si spokojen :thumbup:
Uživatelský avatar
3dclub
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 80
Registrován: 28 led 2019, 19:59
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Právě že ho nemám, ale po tvojí recenzi o něm o to víc uvažuju :D

Ještě otázka co to udělá s voskem. Sice se píše, že to je šetrné k voskům, ale ph neutrál to asi určitě nebude.. :D
S3T
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 06 bře 2016, 23:59

Jo, to nevim, ja zadnej nemel.. zkus to a uvidis :D
A dej vedet:)
Odpovědět