#7551
Autor: mario-fm

Valetpro Classic Gloss Protection je máslově hladký karnaubský vosk s polymerovou směsí určený k ochraně laku po dobu až 3 měsíců. Aplikuje se pěnovým aplikátorem a rozleští se mikrovláknovou utěrkou. Dodává se v 250ml balení.

Obrázek

Vosk jsem si koupil sice na použití na pracovní auto a auto od přítelkyně, ale nakonec jsem ho ze zvědavosti prubnul i na svém.
Vosk je v plechovém(hliníkovém) balení, které jako všechny produkty Valetu nenadchne nějakým extra designem, nýbrž je kladen důraz hlavně na obsah a funkčnost produktů. Každopádně balení je praktické dobře uzavíratelné a hlavně se při případném pádu nerozbije. Vůni vosku nečekejte jako u produktů dodo, ale spíše chemickou :).
Auto klasicky připraveno, mytí levným šamponem na odstranění vosku, dekontaminace TarX, IronX, clay, a příprava Dodo Lime Prime. Vosk je měkký a má řidší konzistenci, takže než jsem přišel jak na to tak byla spotřeba poněkud vyšší, ale to je jen v rukách :). Velice snadno se nanáší. Rozleštění jsem dle doporučení na DW dělal po cca 5-8 minutách, ale klidně lze nechat i o trochu déle. Přišel mi na firmu zákazník tak na jednom díle zůstal okolo 40minut a i tak šel rozleštit bez větší námahy.
Vosk mne opravdu překvapil, nečekal jsem, že za cenu 559,- to bude nějaká hitovka. Ale dodal autu vysoký lesk. Odvod vody je také dobrý. Výdrž zatím hodnotit nemohu, ale určitě poreferuju časem. Na auto jsem dal 2 vrstvy tak uvidíme co snesou.Co se líbilo:
+ Cena
+ Jednoduchost aplikace a rozleštění
+ Balení


Co se nelíbilo:
- Vyšší spotřeba
- Měkčí konzistence
- "Vůně"


Celkové hodnocení: Dobrý
#7563
Ahoj
Přidávám svou zkušenost.
Vosk jsem koupil a aplikoval na konci července, před dovolenou. Aplikaci jsem provedl ve dvou vrstvách.
Auto prošlo velkým prachem, dešti a dalšími nepříznivými vlivy prostředí. Parkování mám v garáži. Dnes už odvod vody není tak dobrý a trochu lesku se také vytratilo. Tudíž bych řekl výdrž +-2 měsíce.
Za sebe můžu říci, že vosk splnil to co jsem od něj očekával. Cena pěkná, výdrž předpokládaná, práce s voskem velmi jednoduchá.
Přidávám fotku střechy po prvním dešti ;)
Obrázek
#9217
Vosk porad drzi a ma i pekny odvod vody. Dnes jsem umyval tak jsem ho vyzivil red mistem a je to zase jako novy :)
Puvodne jsem chtel udelat zatezovy test co vydrzi pres zimu ale v tomhle peknem pocasi to moc zabrat nedostava, kazdopadne za ty penize pecka!
#24651
Bohuzel vosk byl ukoncen. V nabidce vyrobce zustava tekuty vosk a novy marvelous beading (testuje bin) :)
#24657
:D v 1 vrstve na Medvedovi od pulky srpna a zatim drzi :)
#24661
No dneska sem poslal poslední, takže nestíháš :D
Mercedes Benz C Class

Tak a máme léto, po jarní smr[…]