Sety na kůži - Zanyder, Dodo Juice, Colourlock, Valetpro

Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Dnes vám přinášíme očekávaný test přípravků na kůži, který měl zejména u přípravku Zanyder ukázat, zda je konkurenceschopný. Matějovi tímto děkuji za zapůjčení výrobku do našeho testu. Matěj tento set nabízí za nemalých 1490,- Kč, dlužno ale dodat, že set obsahuje i kartáč, malý kartáček, utěrku a aplikátor. Zda je tato cena úměrná, ukáže tento test.
Jako spolubojovníky do testu jsem vybral sety od Dodo Juice, Colourlock a horkou novinku od Valetpro. Pojďme se na testované produkty podívat blíže.

Zanyder ZS-101
Obrázek

Set je nabízen v úhledné krabici z vlnité lepenky. Krabice je šikovná, bohužel ale působí trochu chatrným dojmem - může za to měkčí lepenka. Občas jsem měl pocit, že se vahou produktů krabice rozevře a ty následně vypadnou ven. Uvnitř krabice najdeme čistič, mléko, velký kartáč, malý kartáček, utěrku a aplikátor. Úplně na dně krabice najdeme pod utěrkou schovaný návod k použití. Tady bych doporučil zapracovat na designu a návod přemístit na jednotlivé lahvičky - místa je na nich hodně.
Velký kartáč vypadá opravdu kvalitně a práce s ním byla příjemná. Na druhou stranu malý kartáček od Spokaru je tam spíš pro ostudu - vypadá velmi lacině a jakoby tam ani nepatřil. Svůj účel ale splní, my jsme ho v testu ale nevyužili. Utěrka a aplikátor jsou si materiálově velmi podobné, práce s nimi byla standardní a bezproblémová.
Čistič je dodáván v praktické lahvi s rozprašovačem. Je to čirá a řídká tekutina. Zde bych měl vážnější výtku k poměrně silnému zápachu po čpavku, tady by to chtělo ještě zapracovat.
Mléko je v menší lahvičce s odklopným víčkem. Jde o bílou tekutinu hustší konzistence. Při otevření se v přípravku trochu hádají 2 vůně (krém a kůže), rušivě to ale nepůsobí, výhrady k tomu nemám.
Prodejní cena je 1490,- Kč.

Dodo Juice Supernatural Leather Cleaner & Sealant

Obrázek
Obrázek

Letošní novinka od Dodo Juice, podrobný test proběhl nedávno zde viewtopic.php?f=26&t=794.
Prodejní cena 778,- Kč (339 + 439 Kč)

Colourlock Leather Care Kit
Obrázek

Oblíbený set na kůži od známého výrobce. Balení obsahuje čistič, mléko, utěrku a houbičku. Trochu mi v tomto setu chybí kartáček, set by to sice prodražilo, na druhou stranu se jeho koupi stejně nevyhnete. Velmi se mi líbí čistič ve formě bílé pěny, při aplikaci nikam nic neztéká. Mléko je řídká bílá tekutina, aplikace pomocí přiložené houbičky je bezproblémová.
Prodejní cena 574,- Kč

Valetpro Leather Soap & Leather Protector
Obrázek
Obrázek

Horká novinka od Valetpro. Čistič je dodáván ve standardní lahvičce výrobce Valetpro, kterou bych rozhodně nenazval praktickou. Vyklápěcí uzávěr je na lahvi nacvaknut a i když drží poměrně pevně, doporučil bych láhev skladovat nastojato. Čistič je ve formě čirého řidšího gelu a pracuje se s ním velmi dobře (nestéká). Vůně spíše neutrální. Protector je v praktické lahvi s rozprašovačem, jde o řídkou bílou tekutinu a použití je bezproblémové.
Prodejní cena zatím neznámá.

No a jak si přípravky vedli v praxi?
Valetpro a Colourlock čističe prokázaly standardní čistící schopnosti.



Zanyder na tom s čistícími schopnostmi o něco lépe, trochu nepříjemný pro někoho může být čpavkový odér. No a nakonec tu máme čistič od Dodo, který potvrdil výborný výsledek z minulého testu a ostatní poráží velmi výrazně.



Valepro Leather Protector zanechává kůži mírně lesklou, asi nejvíce z dnešních přípravků. Velmi se nám líbilo, že ošetřená kůže neklouzala.


Colourlock mléko zanechává jen lehký nádech lesku, podobně jako Zanyder. Ošetřená kůže však výrazně klouzala, nejvíce z dnešních přípravků.


Zanyder impregnace kůže zanechává také lehký nádech lesku, ošetřená kůže neklouže.


Dodo Juice opět potvrdilo výsledek z minulého testu, ošetřená kůže je sametově matná a neklouže. Výsledný vzhled na nás udělal asi nejsilnější dojem.



Závěrem 2 srovnávací obrázky



Dnes si odpustím tradiční hodnocení a nechám na vás, jaký set budete považovat za nejlepší. Koupí těchto setů chybu neuděláte, všechny fungují dobře. Nám se nejvíce líbil set od Dodo, prokazuje nejlepší čistící schopnosti a následnou aplikací sealantu dosáhnete vzhledu nové kůže.
Zanyder funguje také dobře, otázkou je ale neúměrně vyšší cena a drobné neodladěnosti setu.
U Valetpra předpokládáme velmi výhodný poměr cena/výkon a bude skvělou volbou pro ty, kteří hledají levnější, ale dobře fungující produkt.
Colourlock podal standardní výkon podobný Zanyderu, cena tohoto setu nám přišla lépe nastavená.

Děkuji za pozornost a komentáře ;)
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
mathyas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 310
Registrován: 26 srp 2011, 08:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Super by bylo namontovat sedačku do auta někomu, kdo najede nějaké kilometry(né 5000/rok) a prověří kvality impregnací. Podle mě nejdůležitější parametry impregnace je odolnost proti mechanickému otírání a jednoduchost její údržby během doby trvání ošetření.

Bylo by vůbec možný k tomuto tuto sedačku využít? Máme někoho komu to strčit do auta?
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel a detailingu

Profesionální služby, dlouhodobé ochrany vozidel, opravy kůže

http://www.matejveprek.cz
Uživatelský avatar
mario-fm
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 720
Registrován: 18 úno 2013, 14:53
Bydliště: Frýdek-Místek

Pekne provedeny testik :) To jste si specialne na test vymontovsli sedadlo? :shock:
Vysledky dodo dle fotek vypadaji asi nejlepe. Jak mi dojdou veci na kuzi tak to vyzkousim, zatim me nic od nich nezklamalo.
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Nevymontovali :D
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
mario-fm
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 720
Registrován: 18 úno 2013, 14:53
Bydliště: Frýdek-Místek

Tak v tom pripade to je paradni kancelarske kreslo :))

Sorry za OT
Uživatelský avatar
Bejby
Partner DCČR
Příspěvky: 795
Registrován: 01 bře 2013, 22:31
Bydliště: Chomutov

Boží! ..na tenhle test jsem se hrozně těšil, protože sem toho o kůži moc nevěděl.. Nejdřív jsem koukal na Colourlock, pak mě zaujalo Dodo a teď jsem byl zvědavej na Zanyder. Ale teď už mám jasno, já jdu do Dodo juice :)
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jo, pro Dodo jsem rozhodnuty i ja uz od toho minuleho velkeho testu :)
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Super test. Ale chybí mi tam ještě jeden parametr. Spotřeba přípravků a velikosti balení. Myslím si že spousta lidí by tohle použila i v domácnosti na gauče, křesla, kabelky, možná i boty.
velkovevodalix
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 29 led 2013, 00:23

soray píše:
Dnes si odpustím tradiční hodnocení a nechám na vás, jaký set budete považovat za nejlepší. Koupí těchto setů chybu neuděláte, všechny fungují dobře. Nám se nejvíce líbil set od Dodo, prokazuje nejlepší čistící schopnosti a následnou aplikací sealantu dosáhnete vzhledu nové kůže.
:-D :-D :-D...
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Sedadlo má Tom už delší dobu v kanclu, takže to byl ideální objekt pro test.

Velkovevodalix: ??? asi nerozumím...
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Odpovědět