Raceglaze Signature Nano Wheel Sealant

Odpovědět
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2944
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zima se blíží, tak někomu možná přijde vhod dnešní test sealantu na kola od Raceglaze. Test probíhal od jara, abychom mohli zhodnotit i výdrž.
Výrobce slibuje jednoduchou aplikaci a výdrž cca 3 měsíce. Produkt se dodává v 250ml a 500ml balení s rozprašovačem.

Obrázek

Aplikace je opravdu velmi jednoduchá. Právě tato jednoduchost aplikace byla jedním z důvodů, proč jsem se rozhodl pro tento Sealant. Kola u Smarta mají asi milión paprsků (viz zde viewtopic.php?f=15&t=759&start=10) a aplikovat klasický vosk by bylo docela náročné. Sealant tedy stačí pouze rovnoměrně nastříkat na povrch a nechat cca 2 minuty zavadnout. Rozprašovač dělá velmi jemnou mlhu, takže to jde snadno.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Po zavadnutí povrch vyleštíme do vysokého lesku suchým a čistým mikrovláknem. Výsledný povrch má pěkný mokrý lesk a je velmi hladký.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Sealant jsem aplikoval ve 2 vrstvách a po 6 měsících fungoval stále velmi dobře.

Co se líbilo:
+ Velmi snadné použití
+ Příjemná vůně
+ Výborná funkčnost, kola stačilo umývat vodou s běžným šamponem
+ Dlouhá výdrž


Co se nelíbilo:
- Těsně před spotřebováním láhve odešel rozprašovač, možná vada kusu
- Pouze průměrná spotřeba


Celkové hodnocení: Velmi dobrý
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Mat2
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: 07 lis 2011, 17:20
Bydliště: Valtice

Ten rozprašovač od Raceglaze bude asi problematický. Teď jsem koupil Raceglaze Clearmist Detailer, v podstatě v tom stejném provedení, a zlobí od první aplikace. Protéká kolem toho tlačítka, nebo jak to napsat. Hlavně to vadí při protřepávání, kdy kapky detaileru lítají všude kolem.
Uživatelský avatar
mata..
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 389
Registrován: 15 zář 2011, 12:23
Bydliště: Praha

Taky se mi rozpadl rozprašovač u RG Clearmist detaileru. Takže to asi nebude vada, ale vlastnost :D
raym0n
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: 11 zář 2013, 10:20

Panove, chtel bych se zeptat - da se pripravek trosku vrstvit? Ja prave koupil novou sadu alu, tak nez na ne pujdou gumy a nez pujdou s letnima realne na auto, tak dostaly zatim dve davky, feel na omak je neskutecne sklenenej, jsem z toho unesen.
Jinak kolem tlacitka aplikatoru of RG mi to pri prostrepavani i vlastni aplikaci prokapava, pri aplikaci bych to jeste tak nejak pochopil, ale pri protrepavani to jako WTF?
Kazdopadne nevim, jestli je to aplikatorem, nebo vlastni konzistenci pripravku, ale RG dela krasnou, rovnoumernou a velmi jemnou mlhu, za to hodne chvalim.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2944
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Rozprašovače bohužel žere, už jsme na to upozorňovali výrobce, ale s řešením si hlavu moc nelámou :(
Já tenkrát dával určitě víc vrstev a šlo to.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Asi uz to mas koupeny, ale kdyby nahodou ne, tak na funglovky kola bych dneska doporucil spis Q2 Rim. Mel jsem jenom jednu vrstvu (aplikovano v prosinci, kola nasazena v breznu a sundana v rijnu; najezd 7305 km, brzdy i desticky stock Skoda) a po sezone jsem je do stavu "jako pred nasazenim" dostal tak za 25 minut vsechny ctyri (pro porovnani, to je doba kdy jsem normalne hotovy mozna tak s Blue Gelem). :thumbup:
raym0n
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: 11 zář 2013, 10:20

Uff, az ted jsem se dostal k tomu, abych vubec pogooglil Q2 Rim a cenu, to neni pripravek pro me ;) to uz je super moc, tenhle sealant na kola mi musi stacit.
Odpovědět