Auto Finesse Mint Rims

Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2946
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Autor: Mr.Bean


Dostal se mi do rukou načatý Mint Rims od Auto Finesse. Tak se s vámi podělím o poznatky z dnešní aplikace.


Mint Rims vosk na kola je odolný vysokým teplotám, 100 ml čisté ochrany pro všechny druhy kol, lakované, leštěné atd., s vůní máty.

Vosk je v 100 ml kulaté dóze z relativně měkkého materiálu se šroubovacím víčkem. Při pevnějším uchopení se změnil tvar horního okraje se závitem. Vznikl jakýsi hranatý šišoid, no a na šišoid se kulaté víčko blbě šroubuje. Takže bylo nutné vrátit závitu původní tvar.
Po otevření plechovky vás přepadne "vůně" máty, která nemusí být každému příjemná. Být trochu slabší, by vůbec neškodilo. Vosk není ani tvrdý, ani měkký. Má ideální konzistenci pro aplikaci rukou. Za horka by ani nemusel téct.


Aplikace je celkem rychlá a jednoduchá, ale vosk celkem rychle zasychá (voskoval jsem za pokojové teploty). Rozleštění také není nejjednoduší (jsem zvyklý na Dodo vosky), ale dá se přežít. Jen je třeba přeleštit vícekrát. Proto doporučuji nanášet více tenkých vrstev než jednu silnou.
Spotřeba je malá. Zatím jsem nanesl pouze jednu vrstvu, protože kola budou do jara uskladněná. Na jaře nanesu alespoň ještě jednu, aby byly kola na léto připravená. Pokusím se časem dopsat ještě informace o výdrži a snadnosti (doufejme) mytí.

Levá část navoskovaná




Pravá část paprsků už rozleštěná


Levá část už rozleštěná


Konečný efekt






Vnitřní část


Umění vosků :)




Závěr:
Aplikace není nijak extra složitá, pokud bude mít vosk dobrou výdrž, tak s ním určitě chybu neuděláte. Časem se ho pokusím srovnat s Finish Kare 1000P voskem, který sice není primárně určen na kola, ale podle údajů je také hodně tepelně odolný.

Co se líbilo:
+ Vysoký lesk
+ Snadné použití
+ Vůně
+ Slušná spotřeba
+ Cena/výkon


Co se nelíbilo:
- Vůně :D
- Plechovka jak z hliníku, do kterého se balí čokoládové figurky


Celkové hodnocení: Velmi dobrý
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
mario-fm
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 720
Registrován: 18 úno 2013, 14:53
Bydliště: Frýdek-Místek

Pěkná recenze :) ty kola máš jak nové.
Já mam finishkare 2vrstvy někdy od jara a ještě drží.
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Díky :)
Já mám ten Mint Rims jen na jednom kole. Protože ostatní 3 už jsem měl navoskovaný Finish Karem
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

hlavně si poznamenej, jaký kolo je s mátou, ať nedopadne jak s voskama na autě :D
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Jedno zadní. Dá se to poznat po čuchu :D. A na vosky už jsem přišel, našel jsem fotku :D

Mint Rimse budu muset natáhnout ještě na nějaký přední, protože vzadu jsou bubny a prd tam otestuju.
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

jj s bubnama moc neotestiješ odolnost na teplo a brzdovej prach :D a proč je na „zadním“ to má menší vzorek, že je určený dozadu :?:
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Kola dávám furt na stejný místo na autě.
A kolečka odpočívaj u mě v pokojíčku a voskoval jsem jen, když se mi chtělo, tak mi jedno zbylo nenavoskovaný. Tak jsem na něj natáh mátu.
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Já je pravidelně točim podle výšky vzorku - nejvyšší na PP, LP, PZ a nejmenší vzorek LZ. Plus musíš brát v potaz, případný směry, ale to je už jiná pohádka a hlavně už jsme OT :mrgreen:
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
mata..
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 389
Registrován: 15 zář 2011, 12:23
Bydliště: Praha

Vůně je opravdu dost silná, slabší by fakt neškodila.
Podle fotek toho vosku dáváš zase zbytečně moc, proto nic moc rozlešťování. Schne poměrně rychle, to máš pravdu. Já beru pěnovým aplikátorem vnitřky, vnějšek rukou, aplikátorem mi to mezi paprskama šlo blbě. Chce to dávat fakt tenoučký vrstvy, pak se to rozlešťuje dobře.
Co se týče funkčnosti, tak kola stačilo mýt obyč šamponem v běžný koncetraci, jako při mytí auta.
Výdrž u mě nemá moc cenu hodnotit. Auto najede za sezonu opravdu minimum, cca 2000km. Je to jen druhý auto v rodině, většinou jezdím druhým autem. Dával jsem dvě tenoučký vrstvy a vydrželo to naprosto s přehledem.

Jen by mě zajímalo, co jsi s tou plechovkou dělal. X-krát mi spadla na zem, takže je pomuchlaná ze všech stran, ale že bych jí zmáčknull v ruce při aplikaci, to fakt ne :D
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Já to mazal rukou komplet. Neusuzuješ spotřebu z tý jedný fotky otevřenýho vosku?
Nepřijde mi, že bych ho dával nějak moc, ale zase jsem se nijak extra nesnažil ho dávat míň. Příště tedy zkusím dávat ještě míň :)
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Odpovědět