Dodo Juice Supernatural Acrylic Spritz spray sealant

Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Dodo Juice Supernatural Acrylic Spritz je na vodní bázi založený spray sealant. Akrylové sealanty dávají nevyšší výkon a ani SN Acrylic Spritz není výjimkou. Díky základu na vodní bázi neškodí čerstvě naneseným vosků. I jedna vrstva dodává hluboký lesk až po dobu několika měsíců (3-4). Můžete ho použít na karoserii, kola a dokonce i plasty. Nastříkejte na povrch a rozleštěte mikrovláknovou utěrkou.
Obrázek

Tolik tedy údaje výrobce. Já se rozhodl DJ Akrylic vyzkoušet na Meganovi, protože zima už pomalu klepe na dveře a já nějak nestíhám provést klasické voskování. Toto je tedy taková rychlá alternativa ke klasické přípravě na zimu.
Sealant je dodáván v 250ml láhvi s rozprašovačem. Jde o Supernatural řadu, takže vůně víceméně žádná. Práce se sealantem je velmi příjemná a jednoduchá, jako u všech Dodo detailerů stačí trochu stříknout na lak, utěrkou roztáhnout po ploše a vyleštit do lesku.
Výsledný povrch je velmi hladký zrcadlově lesklý. Sealant jsem aplikoval ve 2 vrstvách několik hodin po sobě.







Výsledek je perfektní, sealant vodu pěkně odvádí jak z laku tak i z plastů. Pokud se potvrdí i slibovaná výdrž, nemám zatím co vytknout.

Aktualizace 14.2.2014

Téměř 3 měsíce od aplikace tu máme první zhodnocení výdrže. Stav je takový, že není poznat nějaká zásadní změna od aplikace. Během této doby myto DJ Born To Be Mild cca 1x za týden až 14 dní.




Co se líbilo:
+ Vysoký lesk
+ Snadná aplikace
+ Malá spotřeba
+ Univerzálnost, přípravek je možné použít i na plasty a další povrchy
+ Neutrální vůně
+ Výdrž


Co se nelíbilo:
- Zatím nic

Celkové hodnocení: Výborný
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
speedy
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: 17 lis 2013, 21:44
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Opět abych se něco přiučil, takže tento sealant použiju, pokud opravdu nemám čas voskovat a detailer jako je např. DJ RED MIST použiju, když mám navoskováno a chci to jen přiživit? Možná se jen blbě ptám, ale zdá se mi, že se tady trošku kryje pole působností tak proto.

Ještě píšeš, že si aplikoval druhou vrstvu po několia hodinách, nechal si tedy auto stát v garáži a jenom si to přišel třeba po třech hodinách přelíznout nebo si to aplikoval po opětovném umytí nějakým šamponem (třeba DJ SOUR POWER) s voskem aby byl odstraněn prach, který se mohl po těch několika hodinách na karoserii usadit, a vyhnout se tak případným odřeninám na laku.

Díky za odpověď
Naposledy upravil(a) speedy dne 25 lis 2013, 07:07, celkem upraveno 1 x.
Alfa Romeo 156 Sw 2.4 JTDm 129kw
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Trochu se použití překrývá, to je pravda. Red Mist nebo Carnauba Glaze jsou detailery určený spíš na vyživení vosků. Acrylic Spritz může sloužit dobře i jako primární ochrana laku.

První vrstvu jsem dával večer a druhou pak další den dopoledne. Před druhou vrstvou stačí lehce opláchnout, ideálně šamponem bez vosků. Já použil Born To Be Mild.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

Acrylic je na vodní bázi a neovlivňuje vosky pod ním, u red mistu se nedoporučuje aplikovat na čerstvý vosk. Acrylic a Carnauba glaze jsou v tomhle v pohodě.
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
speedy
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: 17 lis 2013, 21:44
Bydliště: Jablonec nad Nisou

no tak v tom případě šáhnu po tom Acrylicu nebo Carnauba, protože mi z toho všeho vyplývá, že u těchto sealantů nemusim tolik střežit vhodnost okamžiku použití 8-)
Alfa Romeo 156 Sw 2.4 JTDm 129kw
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tak to nemusíš ani u RedMistu, prostejen cca 2 týdny od navoskování nebudeš dávat detailer, což ničemu nevadí :)
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
speedy
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: 17 lis 2013, 21:44
Bydliště: Jablonec nad Nisou

aha, tak super :)
Alfa Romeo 156 Sw 2.4 JTDm 129kw
Nitmar
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 22 říj 2013, 13:58

pokud mám na autě COLLINITE SUPER DOUBLECOAT AUTO WAX 476S. Jaký přípravek použít pro prodloužení nebo vyživení?
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pokud se ptáš Akrylic Spritz, tak na Collinite ho můžeš bez obav použít.
Pokud Tě zajímají i jiné produkty, zeptej se prosím zde viewforum.php?f=13, ať to tu není OT.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Aktualizace testu v prvním příspěvku.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Odpovědět