Po leštění...

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
Marten
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 20 bře 2015, 18:47

Ahoj jsem tu nový a nezkušený, mám otázku ohledně mezi kroků péče o lak.
Zajímá mě jestli se auto umývá po strojním leštění, před nanesením vosku čí sealantu.
Mam leštěnku DoDo prep polish a nevím jestli po leštění mam či nemám umýt auto než nanesu nějakou ochranu.
Potom mě zajímá, jestli mate někdo nějakou zkušenost s tím, když je na laku nějaký, na benzině koupený vosk, nebo spíš zbytky, jestli na něj můžu nanést jiný třeba finish kare?
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

V první řadě mě docela překvapuje, že jsi se pustil/pustíš do strojařiny a přitom ti chybí docela základní vědomosti, ale budiž :D

Po leštění umývat můžeš, ale nutné to není.
Nanášet vosk jak píšeš, je nejspíše blbost, protože jednak by si to nemuselo sednout(pokud by jsi klasicky vrstvil) a hlavně z tvého dotazu chápu to, že na autě nějaký pátek vosk už je, takže bude kontaminovaný nečistotami->musel by jsi lak nejdřív dekontaminovat-> stejně by jsi starý vosk tímto krokem sundal. :smile:

Oprava: To co jsem psal, se vztahuje pro leštící pasty, nikoli pro leštěnku, kterou máš ty.
Takže po "přeleštění" tou tvuo leštěnkou rovnou nanášej vosk.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Marten
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 20 bře 2015, 18:47

Díky za odpověd, byly to dvě otázky na dvě auta. U toho mého budu dělat kompletní dekontaminaci, jen jsem nevěděl jestli umýt po leštění. Nicméně měl jsem pocit že u strojního je výsledek lepší, nebo doporučujete ruční?

Co se týče toho vosku, to je auto mého známého, vždy koupil nějaký "kvalitní" vosk na benzině a rozleštil. Radíte tedy nejdříve starý vosk sundat? Stačí clay na to? Nebo něco jiného?
:shok: snad neotravuju s těmi otázky rád zbírám informace... :sorry:
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

Ono by bolo mnohem lepší si to tady trochu pročíst a neptal by jsi se na základní věci...

Co si představuješ pod strojním leštěním? Že vezmeš leštičku a přeletíš auto leštěnkou? Nebo, že budeš dělat třístupňovou korekci laku?
Po leštěnce můžeš dávat rovnou vosk, po leštících pastách musíš lak odmastit.

S tím voskem, jako první umýt silným koncentrátem šamponu, už ten vosk naruší, chemická dekontaminace ho nejspíš zruší úplně a po clay už není šance, že by na autě zůstal. ALe zrovna přesně tohle jsem tu psal někomu jiné max před 2-3 týdny ;)
Marten
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 20 bře 2015, 18:47

Chápu, omlouvám se, zvolil jsem tuto cestu nového tématu, jelikož mám zkušenosti s tím že informace co potřebuji mohou být obsaženy, teď jen tak plácnu, u tématu " výběr pneu" někde u 60tého příspěvku z 80ti. Téma se běžně s příspěvky mění, pochopitelně jsem to tu zběžně pročítal, toto mi uniklo, tak se nezlobte.
Koupil jsem toto: Dodo Juice Basics of Bling Prep Polish je to leštěnka. A hodlám ji rozleštit leštičkou, jak píšete auto se po tomto umývat nemusí, tak jsem rád. Díky.
K vosku: když aplikuji IRON.X sundá to vosk taky?
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

ironX vosk nesundá
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

Jak si mám tedy vysvětlit, že při převoskovávání auta se po prvním umytí projevil beading i sheeting a dekontaminaci ironem a oplachem (i s šamponem) beading a sheeting už žádný nebyl? :shok:

Hádat se s tebou nebudu, já detailing dělám jako hobby a většinou na autech který vosk viděli jen z myčky. Ale u převoskování tchánovýho auta a před prodejem alfy jsem přesně tohle zaznamenal... Proto si myslím, že ikdyž je ph neutrální, můžou tam být i jiný látky, který vosk naruší. ;)
Na tchánově autě byl DoDo purple haze a na alfě acrylic spritz (což není vosk, ale sealant - ale to si myslím, že je jedno)
umts14
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 04 srp 2016, 07:57

Chtěl bych se zeptat jestli někdo z vás po leštění auto umývá nebo ne. Mám ho vyleštěné ale stojí už pár dní a nachytal se na něj prach a bojím se že při odmašťování bych lak poškrábal, tak je lepší auto prvně umýt a pak odmastit? Nebo když to jenom jemně setřu mikrovláknem tak se nic nestane? Děkuju
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ja ten prach ofoukam kompresorem a zbytek normalne poutiram pri odmastovani.
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

jestli chceš být maximálně šatrný, ofoukej to komplresorem, a pak umyj :smile:
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Odpovědět