Leštění světel

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

mě se trim na světlech buffuje úplně na h*vno, dávám na ně klasickou keramiku na karoserii.
Mám nakoupené i spreje se spešl lakem na světla, ale do stříkání se mi zatím moc nechtělo, ale budu muset
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Rozehnalek
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 12 pro 2017, 22:57
Bydliště: Vyškov

Dobrá, díky moc ;)
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Koukám že si sem přišel někdo dělat reklamu :ireful:
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2944
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Odstraněno, uživatel byl informován o porušení pravidel (nevhodný název účtu).
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
xhonza
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: 13 úno 2012, 10:01
Bydliště: Brno

Chtěl bych se zeptat jestli je tady někdo z Brna, kdo by rozleštil světla na Clio II, dost zašlá, zažloutlá.
S3T
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 06 bře 2016, 23:59

Ahoj Kluci, sem nachcípanej, tak nevim co roupama a rozhodl sem se, že vyleštím světla, nechám pokovit paraboly a zase to bude krásně svítit. Měl sem koupenou sadu carex na leštění, tou sem před cca dvouma rokama dělal jedny světla, až na to že se začíná p240 nasucho a pak až je p600 nasucho, čili zůstanou hluboké škrábance místama, tak světla byla krásně lesklá a čirá, z dálky paráda. :D

Teď sem stejnou sadu už tedy jednou použitou vytáhnul na druhé auto, že já se na to nevykašlal. Všechno se dělá vrtačkou, po prvním celém procesu světla byly hrozný, někde to nešlo vůbec a skončil sem tak, že místy byly pořád hluboké škrábance, hnus. P600 asi už vůbec nefungoval.. Tak sem se naštval, dneska si koupil smirky p320,400,600,800,1200,2000 a jel celé světla znova růčo ( od p800 včetně jsem jel na mokru)... ani po p2000 nebyly průhledný jak byly když sem to dělal dřív vrtačkou, zkusil sem je vyleštit ještě přibalenou pastou, trochu to pomohlo, ale pořád nejsem spokojenej, světla jsou taková spíše matná a o čirém krásném lesku si můžu leda nechat zdát. Nejhorší jsou okraje, které jsou černě podlepené, teď jsou spíše šedivé. Má někdo tip jak světla doleštit, jestli by stačila pasta nějaká lepší a né dva roky stará bůhví co tam carex dává... :pardon: nebo si mam shánět nový :mrgreen: ps: jsou trochu špinové i zevnitř, ale rozlepovat se mi je fakt nechce.. nicméně, druhé které sem ještě nedojebal je sice osekaný od kamínků, ale příjde mi zkrátka průzračnější a hlavně ten černý okraj je černý :fool:
Uživatelský avatar
markos
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 05 lis 2017, 23:38
Bydliště: Žilina

Ja neviem ako ostatný ale ja by som na svetlá hrubším ako P800 nešáhnul. Ja robievam od P1000 až po Trizact P6000.

V tvojom prípade by som skúsil skôr ešte prebehnúť P3000 a potom P6000 Trizact na mokro, ručne alebo strojovo to je už na tebe ale radšej strojovo, a potom skúsil ešte raz vyleštiť. Ja používam na svetlá klasika Menzerna 400 a potom ešte na finish nejakou 2500 alebo 3500.

A to že zostanú hlboké škrabance na to sa vyser radšej nech tam sú ide hlavne o to aby svetlá neboli matné a aby dobre prepúšťali svetlo.
S3T
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 06 bře 2016, 23:59

díky za odpověď.. a tou p800 odstraníš ďubky od kamínků??
Uživatelský avatar
markos
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 05 lis 2017, 23:38
Bydliště: Žilina

niektoré áno niektoré nie. záleží od hĺbky do akej sa kamienok dostal. ale ako som písal na nejakom staršom aute je už ťažké svetlá vybrúsiť tak aby vyzerali ako nové a aj keď by si to skúsil odobral by si veľa materiálu a plast by tým pádom bolo tenký a zažltlo by to rýchlejšie. je to ako s lakom radšej nechať hlbšie škrabance viditeľné ako zbytočne brúsiť lak a riskovať že sa môžeš dostať na farbu.
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Já dělal Carexem několik aut a nikdy jsem neměl problém. Vždy do parádního lesku
Odpovědět