Nové auto - poškozený lak

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
Dex88
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 16 zář 2018, 18:00
Bydliště: Brno

Zdravím vás vsechny :smile:

Jako uplný novácek Vás zde zdavím a zároveň prosím o radu. :smile:

Nechal jsem si dovézt auto z itálie které mělo být v dobrém stavu. Bohužel když pro něj známí dojel zjistil vady na laku. Stál sjem nad rozhodnutím zda auto nechat dovést nebo přijít o 15-20 000 a jet domů s prázdnou. Jelikož motorově byl ok tak jsem jej dovezl s tím že se to rozlešní a bude to ok.
Při hledání čím leštit jsem narazil na toto forum :D a po týdnu čtení jsem v koních a nevím zda to ma cenu vubec rozleštit a nanést kvalitní vosk nebo nechat přestříkat. Dokázal by mě nekdo poradit?

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ammonium sulphate solubility in water

Zde jsou fotky dveří řidiče a spolujezdce. (to nejhoríší) Bohužel podobné oděrky jsou i na obou zadních dveřích a na obou zadních blatníkách :( Dalo by se říct že vpořádkou je jen přední blatník kapota a střecha :(

Děkuji za informace :smile:
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2944
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Namočit vodou - co zmizí, tam je velmi reálná šance, že to půjde rozleštit (poškozená je jen čirá vrstva laku). Co nezmizí, je na podklad a i to lze opravit lokálně.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Dex88
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 16 zář 2018, 18:00
Bydliště: Brno

Děkuji za odpověd. Po zkousce vodou tak 50% není vidět. 25% je na podklad a 25% (všiml jsem si až při zkoušce vodou) je zamatlana nějakou krekcní barvou snad . obrazek cislo 2 a největší flek. Jakým způsobem lze opravovat lokálně? Metodou Paint chips?

Jakou leštěnku by jsi doporučil pro ruční leštění? Lime Prime nebo silnější Lime Prime Plus.
Zalíbila jse mi značka Dodo Juice. ale určitě dám na doporučení.

Děkuji
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Leštěnka Lime Prime Plus na starším autě je dobrá volba, záleží ovšem, jaký vosk k ní pořídíš, to ale patří do jiné sekce a vlákna, zeptej se spíš tam :)

Co do lokální opravy - strašně záleží na charakteru poškození, tohle podle fotky je na zbroušení pod vodou a korekci namíchanou barvou, což ti určitě někdo zmákne udělat (bez zkušeností a ručně se do toho sám fakt nepouštěj ;) ). Počítej ale, že z blízka ty škrábance vždycky najdeš i po opravě, jen se to dramaticky zlepší.

Pokud se chceš o auto dobře starat, může být zajímavou volbou si zaplatit někoho místního šikovného detailera, kdo ti provede opravu těch škrábanců (třeba i rozleštění celého auta s nějakou následnou ochranou) a přidá konzultaci jak se starat a co dělat / nedělat :smile: Je tu na to sekce nabídka / poptávka
Dex88
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 16 zář 2018, 18:00
Bydliště: Brno

Zkusenosti s lakem žadné nemám ale modely letadel jsem barvil a myslím že by se to doma dalo vyplnit barvou s lakem :smiley: minulá auta jsem použival jako stavební a pracovní a tohle bych rád urdžel pokud možno v co nejlepším stavu co nejdéle :-D Rád bych na něm pracoval sám protože takovéhle věci mě baví. :-) Pred obědnáním vecí bych poprosil o kontolu. pripadně doplnění nebo změnu co nakoupit :-)

Dodo Juice Supernatural Super Concentrated Detailing Shampoo 500ml autošampon

Dodo Juice Captain Canoodle syntetická mycí rukavice

Dodo Juice Crudzilla TFR Concentrate 500ml univerzální čistič

Dodo Juice Born Slippy Refill Clay Lube 250ml clay lubrikace - koncentrat na 2,5l
nebo
Gyeon Q2M ClayLube 500ml clay lubrikace -koncentrat na 5l

ValetPro Contamination Remover Orange 100g měkký clay

Dodo Juice Lime Prime Plus Medium Cut Polish 250ml středně silná leštící pasta -toto bych použil na lesteni skrabancu + ty po vyplnění barvou.

Angelwax H2GO - toto mam na doporuceni ale je to z jineho shopu. Neco srovnatelneho cenou i kvalitou na DS? :)

Finish Kare 1000P Hi-Temp Paste Wax 50g vzorek vosku
Nebo
Dodo Juice Supernatural Hybrid Paste Sealant 30ml tvrdý vosk

+ jsem nasel toto je to jeste potreba?

Dodo Juice Lime Prime Pre-wax Cleanser 100ml lehce abrazivní leštěnka -

Dodo Juice Basics of Bling Prep Polish 250ml leštěnka

Jaky lubrikant doporučíte? A jaký vosk? blíží se zima tak možná ta syntetika nebo hybrid? Děkuji za vsechny informace. Pořád čtu a dozvídám se něco nového ale říkám se že už je taky čas něco obědnat :-D
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Tak podruhé: Podívej, jsou nějaká pravidla fóra. To, že sis založil vlákno "Nové auto - poškozený lak" neznamená, že je to tvoje vlákno a že ti v něm budou všichni radit se vším, pak je tu akorát bordel. Na rady s prvním nákupem je tu sekce, kde je toho spousta.

Lime Prime Plus je při ruční aplikaci pořád spíš LEHCE abrazivnější čistič laku, než nějaká leštící pasta. Navíc toho ručně moc neodleštíš tak jako tak.
Klidně škrábance řeš sám, proč ne :) Jen ovšem popovídat si o tom s někým, kdo ti poradí přímo nad autem a ukáže, co a jak, není na škodu. Tady ti každý přihraje akorát střípky informaci a pokud si to z nich poskládáš, směle do toho. Ale rozepisovat se ve stejném rozsahu, jako ti dá čtvrthodinový pokec u auta, asi nikdo nebude.
Odpovědět