@Setkali jste se už s něčím podobným? Co s tím?

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
michalos
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 17 led 2019, 10:19

Ahoj vespolek,

koupil jsem si auto z druhé ruky a při dnešním mytí jsem si všiml fléku na zadní části karoserie. Nevím, od čeho můžou být, ale struktura kopíruje články prstů - tudíž předpokládám, že se bude jednat o nějakou barvu od které měl dotyčný zašpiněné ruce a přenesl tak (barvu/lak???) na karoserii. Ovšem můžu se mýlit a nemusí vůbec jít o barvu.

Mám na vás otáky rovnou dvě, první je, nedokáže někdo z přiložené fotky odhadnout, od čeho ty fleky jsou?

Druhá samozřejmě míří na to, jak to svinstvo odstranit :D

Někde jsem na netu viděl, že na barvové spreje perfektně učinkuje karnaubský vosk, tak možná tudy vede cesta...

Díky moc za rady!

Obrázek
Přílohy
20190116_113749.jpg
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

IPA
BSD maniac
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Pokud je to fakt barva prenesena ze spinavych rukou tak je taky dost mozne se to bude muset i zbrousit a odlestit. Resil jsem nekolikrat prestrik barvy kdy napriklad auto stalo pred prave malovanym barakem a na to nejaky clay nebo redidlo moc nepomuze.
michalos
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 17 led 2019, 10:19

Nakonec mě kluci z jiného fóra navedli na pravděpodobnou stopu - opalovací krém
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2944
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Já se s velmi podobnou věcí setkal na autě rodičů, po návštěvě servisu. Kapota byla takto ohmataná a nešlo to ničím odstranit, vypadalo to jak lehce naleptaný lak. Nakonec jsem to odleštil.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Tak tak, nez jsem se sem dostal tak uz to vis...
Ja to nasel na aute a po patrani se zjistilo ze to byl detsky krem, nebo olej. Sundat to ale jde jenom lestickou a nekde ani to ne...
Odpovědět