Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
#62695
Pěkně sepsané! Bohužel za ty kartáče tě tu sežerou :D Jestli si s tím dáš tu práci to aspoň trochu zachránit, už to do kartáčů nikdy neber, vrstva laku rozhodně není nekonečná ;)
----
I když předpokládám, že začátečník úplně nejsi, připíšu i věci, co jsou třeba zřejmé nebo rozhodně nejsou běžný nákupní seznam, ale hodně lidí je ve svých začátcích (přijde mi) opomíjí.
Mytí. údržba:
1.1) Štětce, kartáčky, kartáč na kola?
1.2) Něco na venkovní / vnitřní plasty?
1.3) Detailer?
Leštění, voskování:
1.1) Přenosné osvětlení, dobré inspekční světlo?
1.2) Kvalitní maskovací pásky?
1.3) Aplikátory (na vosk?)

A upřímně - ještě bych přeci jen pár prémiových mikrovláken přihodil, právě na rozleštění vosku, sundavání finišovacích past a podobné činnosti, kdy přístup "popadnu nejbližší utěrku, co je po ruce" může zbytečně zkomplikovat život ;)

Víc mě teď v rychlosti nenapadá, třeba mě ještě někdo doplní.
#62697
Začátečník jsem 😊 Jen jsem pročetl hodně postů.

1) štetce mám take ala ikea,tesco vždycky když vidím něoc hezké tak přikupím.
Mikrovlákna kupuju snad pořád až je moja ztoho neštastná.

2) Na intr mám Dodo Juice Fantastic Plastic Trim.
Plánoval jsem ho použít I na extr. Ikdyž jsem hodně pokukoval po ValetPro Black To The Future, ktyrý bych mohl dávat I na kola a cena se mi zdá take přívětivá. Jen jsem to v nejakém rozpoložení z košíhu oddělal. Košík jsem měli snad 15x jsem trošku špekulant.

3) Detailer - no říkal jsem si že když mám Fusso zda je to potřeba. Uvažuji ,že vezmu I jen šampón bez leštiděl, aby nepřekril fusso. Spíš jsem uvažoval zda nevzít sušící detailer nebo nějaký watter spot protože mám tu tvrdou vodu. Když detailer asi bych šel do BSDAle to bych nemusel dávat fusso.

4) Světla – no mám ledkovou čelovku. Ledkový baterky . Doma mám I led světlo. Ovšem nemám nic spešl. Poškození laku je vidět hodně :/ Jožka mi řekl před nějakým rokem že to nemá cenově smysl. Ještě před tím než jsem se o detailing nějak zajímal a měl představu o leštění za 3,5k.

5) Maskovačku jsem jednu koupil v barvy laky, kde teda ješte poptavam trizacty p3000 a p6000. Jedná se o greencore 4524 – popis má: Zakrývacia lepiaca páska s krepovým alebo hladkým papierovým nosičom, špeciálne určená na lakovacie a maliarske práce. Určená na všetky vodou a riedidlami riediteľné farby a laky.
A doma mám ješte TESA masking tape – taková ta z tesca je vodoodolná.

6) Aplikátory mám z ebay jak pěnové tak mikrovlákknové. Měl jsem je především na intr. Nějaký lepší mikrovlákno na rozleštění vosku by se dalo přikoupit, máš nějaký návrh ? mikrovlákna jsem neštudoval.

Ješte asi vyměním pasty za scholl s3 gold a s30 v 500ml balení. Kotouče bych asi nechal tak.

Btw. Auto jsem již koupil zmyčkované z prahy. Ono jsem ho kupoval v zimě a sluníčko moc nesvítilo. A také bylo špinavé :/ Chybama se človek učí :joy:

Mám doma bouračku forda ve stejné barvě jako já takže mám i kde testovat.
#62698
Ad detailer: Mám na mysli spíš takový univerzální pomocník než ochranu (zvlášť když máš Fusso), tj. na ptačince, rozmázlí brouci, otisky prstů, ukápnutý benzín, pyl na oknech a pod. Já osobně jsem si pro tohle velmi oblíbil ONR naředěné jako detailer cca 1:25, vozím trvale v autě a pro tuhle aplikaci si ho nemůžu vynachválit. Navíc dokáže trochu pomoct i při sušení.

Ad světla: Jasně - nějaká svítilna / ledka na telefonu atd jako inspekční světlo na začátek stačí, stejně tak obyč jeden, dva ledkové reflektory na stojanech. Prostě DOBŘE osvětlené pracoviště, někdy je potřeba světla víc, někdy míň, ale nikdy se nic nenaučíš, když neuvidíš výsledky svojí práce. Fancy detailingová světla rozhodně můžou počkat.

Ad brusné papíry: P3000 je OK rozleštitelná tím, co budeš mít. P6000 je už myslím ve tvém případě zbytečná. Btw. máš stroj, co zvládne i perfektně a precizně zastat roli excentrické brusky - stačí se toho nebát. Jen to už určitě nespadá pod tenhle topic :-D

Ad mikrovlákno: Opět velká kapitola sama pro sebe, strašně záleží na preferencích. Na sundavání tvrdších vosků a sealantů mám osobně radši kratší vlákna do smyčky než naopak dlouhosrsté superchlupaté utěrky. Například Gyeon PolishWipe je zajímavý hybrid.

A s tou myčkou - Tak to jo, špatně jsem to pochopil :)
#62706
Ahoj, chtěl by znát váš názor, jestli toto bude stačit na takové to domácí šmrdlání( 1-3 auta)

ValetPro Blue Gel Wheel Cleaner - na alu
Bilt Hamber Auto Wash - šampon
Bilt Hamber Korrosol odstraňovač polétavé rzi - tak nějak na spodní části auta
Gyeon Q2M Silk Dryer 90x70cm sušící ručník
Dodo Juice Supernatural Clay Lube Refill Concentrate - lubrikace
ValetPro Contamination Remover Orange 100g měkký clay
Soft99 Fusso Coat - vosk

+ mycí rukavice a mikrovláknové utěrky

Co by jste doporučili na plastové části vozu a těsnění?

Jinak dá se Fusso použít i na alu kola? vosku je v balení dost, tak abych to neměl do smrti :search:

Díky
#62707
Vypada to podle me dobre, na plasty muzes treba

https://www.detailingshop.cz/plastove-a ... ni-plastu/

https://www.detailingshop.cz/plastove-a ... tu-a-pneu/

nebo kdybys to chtel udelat jen jednou a mit pokoj

https://www.detailingshop.cz/plastove-a ... -plasty-2/


Na gumova tesneni pak treba neco jako Sonax GummiPfleger
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Kdoví, jakpak se povedlo čelní okno.[…]