Domácí výroba demineralizované (osmotické) vody

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2944
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Mám v RD a mohu jednoznačně doporučit. Zatím 2 roky od instalace a bez problémů, mám tento https://www.watex.cz/obchod/automaticky ... -pro-rd-2/.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
KobyVR46
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: 24 led 2019, 15:05

Má někdo zkušenost přímo s tímto výrobkem?

https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/ ... d0QAvD_BwE

Přijde mi tam líp udělaný ty před filtry oproti Dennerle osmose 130.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Urcite to bude fungovat a hlavne tam asi bude jednodussi servis a levnejsi vymena jednotlivych filtru, coz u Dennerle pry v podstate ani nejde (ackoliv uz ho mam 3 roky a zatim nebyla potreba, ale i tak).
KobyVR46
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: 24 led 2019, 15:05

Díky, nakonec jsem vzal Dennerle, protože jsem byl v Hornbachu...

V neděli jsem to vyzkoušel, je to boží, když nemusíš spěchat s utíráním auta. Luxus. Udělal jsem si jen do kýble, nevim asi 15 litrů a na oplach to stačílo.

Ted už budu mít 2 kanystry po 25 litrech, at je to víc na klid. Odpadní voda mi jde do nádrže v zemi, takže pohoda. A je jí teda hodně, podle mě ještě víc než píšou, ale co si budeme povídat, uplně to člověka nezruinuje.
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

A vzal jsi to pres garanci ceny, jak jsem to popisoval?
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

KobyVR46 píše: 18 bře 2019, 20:05Odpadní voda mi jde do nádrže v zemi, takže pohoda. A je jí teda hodně, podle mě ještě víc než píšou, ale co si budeme povídat, uplně to člověka nezruinuje.
1. Je dobre si overit ze filtr je urcite v rezimu filtrovani a nikoliv v rezimu proplachu, ona totiz ta cista voda z nej tece v obou dvou rezimech, pri proplachu ale samozrejme teda mnohem vic "odpadni" vody (z mode hadicky)
2. I ten udavany pomer 1:6 je pri idealnich podminkach (spravny tlak, spravna teplota, nizka tvrdost vstupni vody), kdyz cokoliv z toho je mimo, tak ten podil taky roste.



Jinak nevim jestli jsem to tady uz zminoval, ale zacal jsem vodu ze susicky misto do kanalu zvlast do kanystru, nemeril jsem to presne, ale je to litr az dva vody z kazdeho susiciho cyklu. Mam na mobilu dokoncenych cyklu suseni, a za posledni tyden treba bezela susicka 9x, z toho uz se taky nasbira slusne mnozstvi velmi ciste vody "zdarma" :smile:
KobyVR46
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: 24 led 2019, 15:05

wildT: Prosím tě, no pokud jsem správně pochopil ten návod, tak v režimu proplachu je to jenom když vyndám ten škrtící ventil na konci vypustní hadičky, jinak je to pořád v režimu filtrace a nedá se tam nic jinýho měnit.

Jinak vodu máme 21 na tý stunici, to je extra tvrdá, tlak na spodní hranici, a ledovou :D Takže všechno špatně :)) Ale nějak mě to netrápí, podle mě ta sranda v mým případě na dvě auta stojí ročně tak 500,- to neřešim.
LadyTomcat
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 06 zář 2019, 13:59

Zdravím, chtěla bych taky nějak rozumně vyřešit osmotickou vodu na oplach, ale přemýšlím jak to nejlíp vysmyslet aby to zas nebylo přehnaně komplikované a drahé řešení.

Koukala jsem na zde zmíněné filtry - chápu dobře, že množství odpadní vody je mimo jiné ovlivněno tím jak moc je voda na vstupu tvrdá? Mám k dispozici dešťovou nádrž ze které vede kohout. Není tam žádná extra filtrace, tudíž voda v ní bude relativně měkká, ale zas o něco špinavější než z řádu. Představovala bych si to tak, že filtr napojím na daný kohout, napustím si do zásoby několik kanystrů (ideálně v dešťovém období, abych pak neplýtvala vodu v době sucha, kdy bude potřeba řešit zálivku) a "odpad" nějak nechala odtéct zpátky do dešťové nádrže odkud se kromě jiného právě i zalévá zahrada.

Co mi není tak úplně jasné...
1) co potřebuju kromě zde zmíněných filtrů? Asi sud/kanystr, je nutna nějaká spojka aby to šlo napojit přímo na kemper ventil (obyč venkovní kohoutek)?
2) jak do toho všeho zakomponovat wapku - používáte nějakou osvědčenou wapku s nádrží kam to jen doléváte nebo byste doporučili vzít fakt větší sud a na to nějak napojit wapku?
3) jak je to reálně se skladováním? pokud dejme tomu vyrobím vodu dejme tomu před zimou, nemá pak problém vydržet další 3 - 4 měsíce do jara? Stejně tak když jí vyrobím např. v květnu, vydrží přes léto do podzimu? Nejde mi teď o množství ale o kvalitu. Jestli tím že to jen doma zavíčkuju bez nějakého odvzdušnění apod., jestli ta voda i po pár měsících bude v pořádku nebo se zkazí.
4) za předpokladu, že budu většinu vody tahat z dešťové nádrže (tzn. zadarmo) a pořídím některý ze zdejších filtrů max. za těch cca 2000, počítám dobře, že by to celkově nebylo až tak ekonomicky nesmyslné (šlo by o domácí použití, oplach 2 - 3 aut alespoň jednou týdně, přes zimu i stručný oplach každý den)? Nebo se přeci jen vyplatí víc někde sehnat ve velkých kanystrech destilku a oplachovat to s ní?
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

KobyVR46 píše:wildT: Prosím tě, no pokud jsem správně pochopil ten návod, tak v režimu proplachu je to jenom když vyndám ten škrtící ventil na konci vypustní hadičky, jinak je to pořád v režimu filtrace a nedá se tam nic jinýho měnit.

Jinak vodu máme 21 na tý stunici, to je extra tvrdá, tlak na spodní hranici, a ledovou :D Takže všechno špatně :)) Ale nějak mě to netrápí, podle mě ta sranda v mým případě na dvě auta stojí ročně tak 500,- to neřešim.
Ano presne jak pises...
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování


LadyTomcat píše:Zdravím, chtěla bych taky nějak rozumně vyřešit osmotickou vodu na oplach, ale přemýšlím jak to nejlíp vysmyslet aby to zas nebylo přehnaně komplikované a drahé řešení.

Koukala jsem na zde zmíněné filtry - chápu dobře, že množství odpadní vody je mimo jiné ovlivněno tím jak moc je voda na vstupu tvrdá? Mám k dispozici dešťovou nádrž ze které vede kohout. Není tam žádná extra filtrace, tudíž voda v ní bude relativně měkká, ale zas o něco špinavější než z řádu. Představovala bych si to tak, že filtr napojím na daný kohout, napustím si do zásoby několik kanystrů (ideálně v dešťovém období, abych pak neplýtvala vodu v době sucha, kdy bude potřeba řešit zálivku) a "odpad" nějak nechala odtéct zpátky do dešťové nádrže odkud se kromě jiného právě i zalévá zahrada.

Co mi není tak úplně jasné...
1) co potřebuju kromě zde zmíněných filtrů? Asi sud/kanystr, je nutna nějaká spojka aby to šlo napojit přímo na kemper ventil (obyč venkovní kohoutek)?
2) jak do toho všeho zakomponovat wapku - používáte nějakou osvědčenou wapku s nádrží kam to jen doléváte nebo byste doporučili vzít fakt větší sud a na to nějak napojit wapku?
3) jak je to reálně se skladováním? pokud dejme tomu vyrobím vodu dejme tomu před zimou, nemá pak problém vydržet další 3 - 4 měsíce do jara? Stejně tak když jí vyrobím např. v květnu, vydrží přes léto do podzimu? Nejde mi teď o množství ale o kvalitu. Jestli tím že to jen doma zavíčkuju bez nějakého odvzdušnění apod., jestli ta voda i po pár měsících bude v pořádku nebo se zkazí.
4) za předpokladu, že budu většinu vody tahat z dešťové nádrže (tzn. zadarmo) a pořídím některý ze zdejších filtrů max. za těch cca 2000, počítám dobře, že by to celkově nebylo až tak ekonomicky nesmyslné (šlo by o domácí použití, oplach 2 - 3 aut alespoň jednou týdně, přes zimu i stručný oplach každý den)? Nebo se přeci jen vyplatí víc někde sehnat ve velkých kanystrech destilku a oplachovat to s ní?
Ne, tohle reseni nepujde. Jednak je na to aby filtr fungoval potreba tlak. Cim vyssi, tim lepsi pomer odpadni vody a deniho vykonu prefiltrovanych litru (mozna by ti nakapalo za mesic tak 10l,ale spis vubec nic) za druhe by se ti filtr ucpal necistotama co v destovce jsou, mikro castice atd.

Prefiltrovanou vodu skladuju v ibc nadrzi na pude a vydrzi tam v pohode cele leto(prubezne doplnuji) letos jsem zkusil sud na dvore(modry plastovy, zakrytí plechem a po mesici a pul byla voda zelena. Nejdůležitější je, se vyvarovat slunci a pristupu vzduchu..

K wapkam...
Zadna wapka se svoji nadrzi neexistuje.
Da se to jednoduse vyresit jakymkoliv zasobnikem, ktery bude ve vyssi urovni nez je wapka (opravdu kazda wapka si dokaze nasat vodu kdyz je voda ve vyssi urovni) ja mam tu ibc nadrz na pude, cca 4 m vysoko a z ni jenom napojim hadici a wapka si ji uz taha sama. V zacatcich jsem pouzival 25l barely, postaveny napr. na zidle, kde bylo ale zdlouhave zavodneni hadice, aby to zaclo sat vodu.
Odpovědět