Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Mně jde hlavně hned od začátku to podchytit, hlavně ten novy lak. Takže ten Dodo Juice Total Wipe Out APC nemůžu použit na čištění laku případně disku? Přemýšlel jsem i nad IPA.Cistic na asfalt mám. Ty aplikátory na ne jsem zapomněl mel. Vzal bych Dodo Juice Supernatural Plush Microfibre Applicator. To lime prime setru asi nějakou utěrkou od Dodo.
Na mytí Dodo Juice Captain Canoodle syntetická mycí rukavice.
A pak jeste vybrat něco na ty venkovní plasty a gumu nejspíš od Dodo
Total Wipe Out si určitě schovej na interier, sundal by sis s ním ten pracně nanesený vosk ;) Na umytí auta je šampon - jestli se ti líbí DJ značka, pak třeba Born To Be Mild. Na kola pořiď třeba koncentrát Valet Pro Bilberry a kup si k tomu nějakou obyč mycí rukavici na benzince / hobbymarketu za pár korun, ať kola nešmudláš tou pěknou rukavicí na lak.
Nové auto na sobě asi asfalt mít nebude.
Ahoj, mám zcela novýho mazlíka, krásnej lak, interiér v kůži. Najeto 2500 km.
Zatím jsem akorát ostříkával wapkou s čistou vodou a vysával interiér. Ale bude třeba mu trochu dopřát.

Na předmytí a mytí bych vzal
- Auto Finesse Citrus Power Bug & Grime Remover
- Auto Finesse Lather pH Neutral Car Shampoo
(mají to v balení s velkou mikrovláknovou utěrkou)
- nebo ValetPRO Concentrated Car Shampoo

Na ochranu laku se mi líbí:
- Auto Finesse Ceramics Paintwork Protection Kit

Na vnitřek:
- Dodo Juice Supernatural Leather Cleaner
- Dodo Juice Supernatural Leather Ultra-high Performance Sealant
nebo
- Colourlock Lederreiniger Mild
- Colourlock Leder Versiegelung
(je to v balení s kartáčem a utěrkou)

Kýble a utěrky snad zvládnu sám :)
Kola atd postupně.

Co myslíte?

Děkuji
David
Co myslite na tento nakup pro uplneho zacatecnika? Jde o o novy cerny lak, metaliza:

Sampon - Dodo Juice Born To Be Mild
Rukavice - Poorboy's Chenille Wash Mitt
Poletava rez - Bilt Hamber Korrosol
Rucnik - Carbon Collective Onyx Twisted Drying Towel
Vosk na kola - Poorboy's Wheel Sealant
Prani rucniku - Dodo Juice Furry Liquid Microfibre Wash
Vosk - Bilt Hamber Double Speed-Wax

Je ten tvrdy vosk vhodny pro zacatecniky? Abych neposkodil lak.... Na lesteni a Clay si asi uplne netrofunu. Nerad bych neco pokazil hned na zacatku.

Diky za kazdy nazor!
Takze rozdil v rukavicich, ktere se nabizeji za 300Kc na internetu oproti rukavici z napr. Globusu neni rozdil (myslim, ze tam prodavaji Sheron tu cervenou)?

Pokud jde o vosk, tak jsem jeste uvazoval, ze bych misto toho tvrdeho vosku zkusil "Sonax Xtreme Brilliant Shine Detailer"?

Jinak ten rucnik ted maji nedostupny na 20 dni - co takhle jako nahradu "Auto Finesse Aqua Deluxe Drying Towel 50x70cm"?
DSX: Na takhle nové auto určitě ty dva od Colourlock, resp. ten kartáček od nich si kup tak jako tak - je suprový. Doporučuji ke studiu: https://youtu.be/vEZCil4DTwc
Od značky Auto Finesse jsem popravdě nikdy nic nezkoušel, ale asi chybu neuděláš.

marian: Ne, rozdil v rukavici tam rozhodne je, ale ta levna tu praci zvladne. Je to jako profi naradi vs vercajk z Lidlu, pro obcasne hobby to staci. Hlavne na zacatku tu rukavici parkrat pustis na zem nebo s ni naberes nejaky nepekny bordel. Az se s rukavici naucis, tak si za odmenu kup lepsi :D
Pokud chces voskovat, tak ten tuhy vosk sis vybral dobre, Sonax BDS ma dost jiny styl pouzivani. Chybi ti aplikatory a uterky.
Prani rucniku nekupuj, sezen si Tekuteho Jelena bez avivaze - bohate staci.
Diky za vysvetleni :)

Pokud jde o ten vosk "Bilt Hamber Double Speed-Wax" vs BSD, tak jsem tady nekde videl test, co tady nekdo delal, a to BSD vydrzelo na auta srovnatelne dlouho jak s tim tuhym voskem. Nebo je tam vic rozdilu? Nebo jaky jiny styl pouzivani? BSD aplikovat na ten vosk?

Aplikator - Dodo Juice Blue Roo Polish Applicator
Uterka na rozlestovani - Carbon Collective Super Soft 600GSM Edgeless Microfibre Cloth
+ uterky z Kiku
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14
Mercedes Benz C Class

Tak a máme léto, po jarní smr[…]