Konzultace prvního velkého detailingového nákupu

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

BSD dela krasne kapicky, ale treba odvod vody nebo samotna ochrana laku mi zas tak super neprisla. Ale to je na delsi diskuzi :-D
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

nerozumim pojmu -ochrana laku- pred spinou ? prachem ? dela kapicky ? voda zustava ?...
Naposledy upravil(a) brabus dne 28 dub 2019, 20:38, celkem upraveno 1 x.
BSD maniac
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Jsou dvě rozdílné věci - tvorba kapiček a odvod vody, angl. beading vs sheeting. Doporučuji dohledat ;) A druhak, vosk nemá dělat jenom fancy parádní kapičky, ale taky například zabraňovat usazování povrchové kontaminace, ať si pod tím představíme cokoliv.
Martin3
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 19 dub 2019, 16:14

Ahoj, chtěl bych u aut doma (stáří +- 15let, bazar,lak plný hologramů asi z myček dříve) zlepšit ochranu laku. Četl jsem a dostal se až na detailing, který je pro mě zatím dost drahý, ale inspiroval mě. Zatím nebudu odstraňovat mikroškrábance, to třeba časem.. Jde mi jen o ochranu laku. Ale zatím chci zkusit levnější variantu než produkty z Detailingshopu. Nejedná se tedy přímo o detailing, tak mě prosím nekamenujte.
Zkusil jsem sestavit nejlevnější seznam věcí, aby to aspoň splňovalo všechny kroky ošetření. Schválně bez claye, protože na polet. rez, která hlavně škrábe by měl stačit ten odstraňovač. Šampon vezmu nějaký Ph neutrální, ale o ostatním se chci poradit. Názvy fungují po kliknutí jako odkazy.

> Aspoň nějaká levná dekontaminace
Sonax - Odstraňovač vzdušné koroze, odvoskovač (500 ml)
Soft99 - Iron Terminator (500 ml)
> Leštěnka
Sonax - Autopolitura (250 ml)
Sonax - čistič laku (250 ml) Vypadá to jako hrubší leštěnka
Tempo - Autoleštěnka (300ml)
Tempo - Autokrém 120g
Coyote - Leštěnka nové laky (250 ml)
CarPlan - Triplewax Metallic (500 ml)
Sheron - Leštěnka na auto s voskem (250 ml)
> Vosk
Turtle wax - Metallic car wax + PTFE (500 ml)
Sonax tvrdý vosk - (250 ml)
Sheron - Tvrdý vosk na auto (250ml)
Mafra CarLux - Tekutý vosk (250ml)
> Na vnější plasty (Víc se mi líbí gel nebo pasta než sprej - první 3)
Turtle wax - Black in a Flash (300 ml)
Carplan - Black trim wax (375 ml)
Sonax - Obnovovač vnějších plastů (100 ml)
Mafra - Faspoiler (300 ml)
Carplan - Original Black (500 ml)
> Sprej na vnitřní plasty
Sonax - Čistič přístrojové desky (400 ml)
Cockpit Coyote - Čistič palubní desky (400 ml)

Otázky:
1. Které z těch produktů by byly nejlepší? Klidně poraďte jiné ve stejném poměru cena/ml. Přeci není všechno mimo Detailingshop špatné!
2. Když ten přípravek na vnější plasty použiji i na vnitřek, vydrží to déle a nebude to třeba mastné? Jinak použiji cockpit sprej
3. Co takhle nanášet leštěnku, vosk a oživovače plastů stětcem, místo pěnového/bavlněného aplikátoru, aby to zbytečně nesálo přípravek? A pak rozleštit mikr. utěrkou.
4. I když se to nemá.. Nepomohlo by voskování na přímém slunci, aby se vosk do laku vlastně "zapekl"? (Jako když se krémují boty :D )
Naposledy upravil(a) Martin3 dne 05 kvě 2019, 01:00, celkem upraveno 5 x.
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

fascinujici dotaz :D :dash: skoro vsechno spatna, ale jako zert dobry, zkus tady pohledat urcite najdes lepsi produkty ....
BSD maniac
Martin3
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 19 dub 2019, 16:14

Poradí prosím někdo, kdo se více vyzná napříč značkami? Myslím, že můj dotaz je dost jasný i obsáhlý ;)
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

nebudu hledat kolik vůbec tyhle sračky stojí,na to mám svůj čas moc rád,ale ten clay tě nezbaví jenom polétavé rzi,ale veškeré špíny na laku.máš to evidentně na háku,tak si v tom najdi něco co ti cenově vyhovuje a práci zdar
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Já ti poradím. Nakup si ty výrobky a sám si je otestuj a pak budeš vědět co je nejlepší.
Martin3
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 19 dub 2019, 16:14

yankee31 píše: 04 kvě 2019, 19:29 nebudu hledat kolik vůbec tyhle sračky stojí,na to mám svůj čas moc rád,ale ten clay tě nezbaví jenom polétavé rzi,ale veškeré špíny na laku.máš to evidentně na háku,tak si v tom najdi něco co ti cenově vyhovuje a práci zdar
Použil jsem BBcode, takže názvy po kliknutí fungují jako odkazy třeba na Ahifi (Taky detailingový obchod)
Clayování chápu. Na háku to nemám, jen mi zatím stačí, že se zbavím toho hlavního, co škrábe.. "železa". A leštěnka by měla sebrat část té ostatní špíny. Většina lidí to bere rovnou leštěnkou, nebo jenom voskem..
Vlastně není co zkazit, když dodržím detailingový postup (2kýble, ph neutrální šampon dekontaminace, ne houbu, ale rukavici...) jen bude menší lesk a kratší výdrž.
Myslel jsem, že tady aspoň někdo ze začátku leštil auto něčím levnějším, než nejdražší autokosmetikou a tak by mohl říct, co trochu funguje a co vůbec :smile:
K detailingu se třeba dostanu, až bude víc peněz na zbytečnosti. Tedy, pokud mi to tu dost nezprotivíte :D

Btw: Odpoví mi někdo prosím na ty další otázky 2-4 ?
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

kup radeji toto

ValetPro Blue Gel Wheel Cleaner - na alu
Bilt Hamber Auto Wash - šampon
Bilt Hamber Korrosol odstraňovač polétavé rzi -
Gyeon Q2M Silk Dryer 90x70cm sušící ručník
ValetPro Black To The Future Trim and Tyre Dressing ošetření plastů a pneu
Dodo Juice Lime Prime
Collinite Super Doublecoat.....

:dash:
BSD maniac
Odpovědět