Čím odstranit spray proti kunám

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
bedy
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 01 úno 2018, 17:55

Použil bych Bitumex od Amstutz, neředí se, fuguje i a lepidla
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Pak je taky varianta ze ten material je proste rozleptany a dolu to nepujde vubec
Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Přijde mi, že to prostě z těch porézních povrchů téměř nejde (kabelové omotávky, plasty)... z kovů to po několikanásobném šmrdláním a utírání mikrovláknem, jakž takž jde, nicméně jsou místa, kam se člověk s tím nedostane a prostě to neutře... Pořád se ale ani neblížím uspokojivému stavu... zkusím ještě SuperMafrasol v nějaké větší (cca 1:5 ) koncentraci s teplou vodou...
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Uff, tohle mě taky na jaře čeká. :( Na podzim jsem to nastříkal do motoru a pak zjistil že je to takový lepkavý hnus.
Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Tak pořád mě dost trápí Würth spray proti kunám, který používal kolega. Nejde ničím dolů. IPA prakticky s ním nic nedělá. Taková svinstva jako SuperMafrasol na několikátý pokus i dokonce v cca 3x větším poměru s horkou vodou než co je doporučeno pro silně znečištěné motory s ním moc nedělá ani při „šmrdlání“ štětcem či otěru mikrovlákny a opětovným prostříknutím. Z relativně snadno dosažitelných ploch (lakované plechy v motorovém prostoru) jsem to nejhorší dolů (po x pokusech v značných koncentrací SuperMafrasolu) dostal, nicméně povrch kabelových svazků, plastů je stále lepkavý a dolů to prostě nejde, někde mám i podezření na poškození povrchů plastů – či zbytková rezidua co nejdou dolů a projevují se skvrnami...
Wurth-kuny-01.jpg
Wurth-kuny-02.jpg
Wurth-kuny-03.jpg
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

A co pára.
czuba
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 09 črc 2018, 09:58

Jen dotaz. Arvu jsi zkoušel?
Stará dobrá arva na motory oplachová myslím TUTO
frenkmtb
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 23 kvě 2019, 21:57

Povedlo se to někomu dostat úspěšně dolů?
Odpovědět